حضور مخفیانه نیروهای اسرائیلی در پایگاه های آمریکا در منطقه

12508 خبر اولیه

بر اساس سرمقاله مدتی است که برخی از تاسیسات هوایی و جاسوسی رژیم صهیونیستی به همراه کارشناسان نظامی در پایگاه های آمریکا در تعدادی از کشورهای منطقه مستقر شده و تحت پوشش نیروهای آمریکایی عملیات مستقلی را انجام می دهند.

این پروژه پس از انتقال رژیم صهیونیستی از یوروکام به سنتکام انجام می شود که هدف آن هموار کردن راه برای نقش اطلاعاتی و نظامی تل آویو در منطقه پس از خروج آمریکا از غرب آسیا است.

با توجه به حضور هواپیماها و تجهیزات جاسوسی اسرائیل در پایگاه های آمریکایی در برخی از کشورهای منطقه، اسناد بصری دقیقی وجود دارد که اطلاعات میدانی را تایید می کند.

مقامات ارشد کشورهایی که کارشناسان مخفی اسرائیل در آن حضور داشتند از حضور نیروهای نظامی و اطلاعاتی اسرائیل در کشورهای خود آگاه هستند، اما ترجیح می دهند سکوت کنند.

موضوع مهم حضور مخفیانه نیروهای نظامی و اطلاعاتی اسرائیل در برخی از کشورهایی است که با جمهوری اسلامی ایران روابط نزدیک دارند.

هدف اصلی رژیم صهیونیستی از حضور و فعالیت در برخی کشورهای منطقه، جاسوسی و جمع آوری اطلاعات مستقیم از پایگاه ها و نقاط حساس جمهوری اسلامی ایران است.

اگرچه این اقدامات تحریک آمیز که کشورهای میزبان نیز مسئول آن هستند، تحت کنترل نیروهای مسلح ایران است، اما ماهیت این اقدامات باعث افزایش تنش و بی ثباتی در منطقه می شود و می تواند منجر به شرایط غیرقابل پیش بینی شود.

منبع: نورنیوز

پایان /

  مشکلات زائران در شیوه جدید اعزام عتبات

دیدگاهتان را بنویسید