حمایت از تولید ملی بهانه خوبی برای سنگ اندازی در راه نوسازی معادن نیست

14456 خبر اولیه

معتبی یوسفی نماینده مجلس و عضو کمیسیون تلفیق در گفت و گو با سردبیران درباره لزوم تلاش دولت و مجلس برای حمایت از واردات ماشین آلات صنعتی و معدنی با تاکید بر حمایت از تولید ملی گفت: نه تنها در بحث افزایش تولید ملی، واردات خودرو و ادوات سنگین مورد نیاز در این زمینه بسیار حائز اهمیت است، اما خودروهایی که در این بخش‌های مهم صنعتی و معدنی فعال هستند باید دارای بالاترین کیفیت و برند باشند که ضمن رونق تولید، حفظ جان و سلامتی کاربران در سخت ترین شرایط کاری و داشتن سطح ایمنی بسیار بالا

وی در این خصوص خاطرنشان کرد: تولید داخلی خودروهای مذکور و یا واردات خودروهای چینی که کیفیت لازم برای بهره برداری و تولید در بخش های مختلف صنعتی و معدنی را ندارند به معنای ظلم به مردم و تولیدکننده است، لذا این وزارتخانه از سکوت؛ برای تحقق بیانات رهبر انقلاب در مورد تولید ملی، دولت و مجلس باید زمینه را برای واردات ماشین آلات سنگین مورد نیاز کارخانجات و صنعت و معدن باز کنند.

وی در ادامه بحث با اشاره به اینکه باید جلوی بهانه های بی اساس که مخل اصل تولید است گرفته شود گفت: برخی عنوان کرده اند که باید به خودروساز داخلی فرصت داده شود تا ابزار و ماشین آلات راهداری را کمی و کیفی افزایش دهد.ساخت و ساز. و صنعت و معدن اگر بیشتر بدهیم بر اصل تولید تاثیر می گذارد و باعث افزایش کیفیت خروجی و ارز کشور می شود. بی شک چنین توجیهاتی نباید مورد قبول مسئولان قرار گیرد چرا که قرار نیست در صورت تولید به موقع و مناسب خودروسازان کشور، صنعت و معدن این شرکت ها به بهانه حمایت از تولید ملی متوقف شود!

  افزایش عادلانه حقوق بازنشستگان در سال 1401

مجتبی یوسفی خاطرنشان کرد: دلیلی نداریم که مردم و اقتصاد ایران تاوان سوءمدیریت تولیدکنندگانی را که توان تولید ندارند یا آنچه از آنها انتظار نمی رود با پولشان بپردازند. به همین دلیل برای رفع این مشکل تبصره ای در خصوص ماشین آلات راهسازی و صنعتی در بودجه درج شده است که انتظار داریم آیین نامه اجرایی آن در اسرع وقت توسط دولت و بر اساس تذکر مقام معظم رهبری ابلاغ شود. انقلاب، زیرا خدمت به مردم با هزینه کمتر و کیفیت بالاتر، موضوع مهمی است که نباید با بهانه هایی که سال ها تکرار می شود، اما اثر عملی ندارد، آن را به تعویق انداخت.

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید