حملات سایبری علیه اسرائیل؛ از هک دوربین های شهر گرفته تا حمله به وزارت جنگ

گروه بین الملل – رجانیوز: علیرغم دخالت گسترده رژیم صهیونیستی در تولید بدافزارهای امنیتی و ادعای اقدامات سایبری این رژیم در سراسر جهان، شبکه‌ها و زیرساخت‌های الکترونیکی این رژیم دارای حفره‌ها و خطاهای امنیتی بسیاری است که منجر به حملات سایبری و هکری متعدد به نهادهای خصوصی و دولتی می‌شود. رژیم صهیونیستی شد و برای این رژیم مشکل جدی ایجاد کرد.

ضعف تل‌آویو در مقابله با حملات سایبری چیز جدیدی نیست و سال‌هاست که این رژیم را گرفتار کرده است. به طوری که در سال 2015، دانشگاه تل آویو کنفرانسی با مقامات ارشد امنیتی رژیم برای یافتن راه هایی برای بستن سوراخ ها و راه های مقابله با آنها برگزار کرد. با توجه به اهمیت موضوع، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر وقت رژیم صهیونیستی شخصاً در این کنفرانس حضور یافت و در سخنان خود تاکید کرد که هر چه بیشتر به رایانه تکیه کنیم، آسیب پذیرتر می شویم. بنابراین ما چاره ای نداریم جز اینکه با این حملات سیستماتیک تر و سیستماتیک تر مقابله کنیم.

در ادامه این کنفرانس سایبری، رژیم صهیونیستی با کمک متخصصان این رژیم، نهادها و سازمان‌های دیگری مانند «گروه ویژه سایبری» را راه‌اندازی کرد. با این حال، این اقدامات تاکنون نتیجه ای در بر نداشته و اسرائیل و زیرساخت های آن به طور فزاینده ای مورد هدف هکرها و حملات سایبری قرار می گیرند.

عصای موسی؛ تهاجم دوربین های شهر برای نظارت تصویری

گروه هکری آسا موسی در یک سال گذشته بیشترین حملات سایبری را علیه شبکه ها و زیرساخت های امنیتی و نظامی رژیم صهیونیستی انجام داده است. این گروه رسماً اعلام کرد: «هدف خود را مبارزه و مقابله با رژیم صهیونیستی و افشای جنایات صهیونیست‌ها در سرزمین‌های اشغالی و اخلال در عملیات‌ها و آسیب رساندن به اهداف در سرزمین‌های اشغالی با افشای اسرار تجاری و سایر اطلاعات حساس است».

آسا موسی فوریه گذشته اعلام کرد که به شبکه ای از دوربین های مداربسته در خیابان های اسرائیل دسترسی دارد و به تصاویر آنها دسترسی دارد. در حالی که رسانه های رژیم صهیونیستی ممکن است به دستور دستگاه های امنیتی سکوت کرده باشند، گروه آسا موسی در کانال تلگرامی خود با انتشار عکس هایی از دوربین های امنیتی در خیابان ها و میادین اسرائیل به صهیونیست ها هشدار داد. «ما قبلاً گفته بودیم که شما را در جایی زدیم که هرگز تصورش را نمی کردید.

  بانک ملی از استقبال ویژه مدیرعامل جدید توضیح می دهد

نفوذ عمیق به وزارت دفاع اسرائیل

زمستان سال گذشته به مناسبت روز جهانی حفاظت از داده ها، آسا موسی از یک سورپرایز برای وزارت جنگ رژیم صهیونیستی خبر داد. این گروه با نفوذ به سیستم های امنیتی وزارت جنگ، اطلاعات صدها نظامی و کوچک از جمله نام، ایمیل، آدرس و شماره تلفن و همچنین فایل های حاوی اطلاعات اولیه مربوط به گردان رزمی رژیم موسوم به ال- را هک کرد. گردان فون. علاوه بر این، فایل های هک شده حاوی مشخصات نامزدهای عضویت در دستگاه های امنیتی، اطلاعات شخصی حساس از قبیل وضعیت روانی، اجتماعی و اقتصادی نظامیان رژیم بود. این گروه همچنین با انتشار عکسی از وزیر نظامی رژیم، بنی گانز، بر روی رایانه های این وزارتخانه، نیروهای نظامی و امنیتی رژیم را تهدید به تحقیر کرد.

در همان روز، این گروه همچنین از هک دوربین های مدار بسته با امنیت بالا در اطراف رافائل خبر داد. آسا موسی با گفتن این که این “فقط آغاز است” به دو زبان عبری و انگلیسی نوشت که در آینده عکس هایی از دفتر و محل اقامت مقامات منتشر خواهد کرد. رافائل یک شرکت صهیونیستی فعال در زمینه دفاع هوایی و تسلیحات نظامی ارتش تل آویو است.

منابع یهودی نیز در مارس گذشته اعلام کردند که اطلاعات دیوید بارنیر، رهبر رژیم صهیونیستی (موساد) هک شده است. بر اساس گزارش رسانه‌های اسرائیلی، یک گروه هکری به نام «دست‌های باز» ویدئویی را در یک کانال تلگرامی منتشر کرده است که اسناد محرمانه، اطلاعات شخصی و صورت‌های مالی رئیس موساد را فاش می‌کند. به گزارش گروه ناشناس، داده های هک شده از یک عملیات هشت ساله بر روی چندین هدف در سرزمین های اشغالی فلسطین از جمله مقامات ارشد سرویس های امنیتی حساس و خدمات نظامی در تل آویو به دست آمده است.

حمله هکری به شرکت پست صهیونیستی و هک سیستم های کامپیوتری شرکت لجستیک Gold Bond که مسئولیت کشتی سازی صهیونیستی را بر عهده دارد از دیگر موارد مهم هک سایبرنتیک رژیم صهیونیستی بود که منجر به اخراج ایگال اونا شد. ، رئیس پدافند سایبری رژیم.

  چهار نکته برای فایل صوتی فرماندهان سپاه

14010316000066 Test PhotoL خبر اولیه

هک رسانه ای اسرائیل با آدرس انگشتر عقیق

در 13 دسامبر، برخی رسانه های اسرائیلی از حمله سایبری به وب سایت ها و حساب های رسانه های اجتماعی خود خبر دادند.

روزنامه اسرائیلی جروزالم پست گزارش داد که وب سایت او هک شده است، در حالی که روزنامه معاریو از هک شدن حساب توییتر او خبر داد.

شبکه قطری العربی عکس های اختصاصی از هک دوربین های امنیتی در ساختمان پست بیت المقدس رژیم صهیونیستی منتشر کرد که عکس هایی از تحریریه این روزنامه را نشان می دهد. به گزارش شبکه العربی، این کار توسط گروهی از هکرها به نام قاسم انجام شده است.

هکرها تصویری گرافیکی از حمله موشکی به سایت هسته ای دیمونا منتشر کردند که در آن موشکی از حلقه عقیق در مشت به شیئی که نماد کوره هسته ای اسرائیل در دیمونا است شلیک شد.

این حادثه در دومین سالگرد شهادت سردار سرلشکر حاج قاسم سلیمانی از سربازان استان رخ داد و منبع شلیک موشک در تصویر گرافیکی نیز متعلق به انگشتر عقیق حاج قاسم سلیمانی است.

14010316000065 Test PhotoL خبر اولیه

هکرهای عراقی جدیدترین تهدید سایبری رژیم صهیونیستی هستند

علاوه بر گروه‌هایی مانند آسا موسی، دست‌های باز، سایه سیاه… که سال گذشته حملات گسترده‌ای را به زیرساخت‌های رژیم صهیونیستی انجام دادند، اخیراً گروه‌های هکری عراقی نیز به شبکه‌های داخلی این رژیم نفوذ کرده‌اند.

در اواخر آوریل، شبکه تلویزیونی اسرائیل کانال 9 اعتراف کرد که هدف حملات سایبری قرار گرفته و شبکه آن برای چندین ساعت غیرفعال بوده است. ساعاتی بعد صابرین نیوز گزارش داد که گروهی به نام الطاهره پایگاه ها و سرورهای رژیم صهیونیستی را هدف قرار داده است. هکرهای عراقی روز بعد به رژیم صهیونیستی حمله کردند.

کانال تلگرامی صابرین نیوز گزارش داد برای دومین روز متوالی سایت ها و سرورهای رژیم صهیونیستی هدف حملات سایبری با منشاء عراقی قرار گرفته اند.

  یارانه 110000 تنی برای 60 میلیون نفر از آذرماه

بر اساس این گزارش، هکرها به وب سایت و سرورهای فرودگاه بانگوریون در تل آویو حمله کردند. در همین حال، وب سایت نیو پرس به نقل از منابع عبری گزارش داد که حمله سایبری هکرهای عراقی، سایت بانک اسرائیل و سایت فرودگاه بن گوریون را از دسترس خارج کرده است.

منابع صهیونیستی اواخر اردیبهشت ماه از حمله سایبری گسترده به سایت ها و سرورهای این رژیم خبر دادند.

این حمله که به گفته اسرائیلی ها از عراق آغاز شد، Igd، بزرگترین شرکت حمل و نقل در فلسطین اشغالی را تعطیل کرد و محموله های جدید را متوقف کرد. صهیونیست ها همچنین اعلام کردند که سیستم ایستگاه اصلی حمل و نقل عمومی و همچنین خدمات ریلی در سرزمین های اشغالی به حالت تعلیق درآمده است.

وحشت پنهان در زندگی صهیونیست ها

در پی نفوذ گسترده سایبری به نهادهای امنیتی رژیم صهیونیستی، رسانه های این رژیم از نگرانی روزافزون مقامات تل آویو در این زمینه خبر دادند.

هاآرتص با اشاره به موارد متعدد حملات هکری، “تهدید سایبری” را یکی از بزرگترین تهدیدات موجودیت این رژیم خواند و نوشت که صهیونیست ها به این تهدید توجه کافی نداشته اند و به قدرت سایبری خود افتخار می کنند اما در عین حال مخالف هستند. . آنها با حملات بسیار شدیدی روبرو هستند.

رای الیوم نیز با انتشار یادداشتی در این زمینه نوشت که حملات سایبری «خطرناک ترین دشمن پنهان» است که رژیم صهیونیستی را به وحشت انداخته و حرکت آن را با فشار یک دکمه فلج کرده است. جنگ اطلاعاتی نبردی است که تسلط پیدا می کند، اطلاعات و منابع مالی را تخلیه می کند و قوانینی را برای درگیری ها و معادلات ایجاد می کند.

اگرچه دولت اشغالگر مجهز به مدرن ترین و گران ترین برنامه ها و دستگاه ها برای محافظت در برابر نفوذ الکترونیک در برابر حملات سایبری است، اما به نظر می رسد این فناوری مدرن کمک چندانی به اسرائیلی ها نکرده است و اکنون تهدیدات سایبری به تهدیدی برای موجودیت این رژیم تبدیل شده است.

منبع: فارس

دیدگاهتان را بنویسید