حمله اخیر صهیونیست ها به مسجد الاقصی عواقب جدی در پی خواهد داشت/ درگیری در یمن، افغانستان و اوکراین باید پایان یابد

گروه سیاسی رجانیوز: حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه و حسین ابراهیم طه دبیرکل سازمان همکاری اسلامی در تماس تلفنی در خصوص تحولات اخیر منطقه و جهان اسلام از جمله هتک حرمت اخیر به مسجدالاقصی گفتگو و تبادل نظر کردند. توسط رژیم صهیونیستی، اقدامات تهاجمی یک نشریه فرانسوی و وضعیت زنان در افغانستان.

من گزارش میدم رجانیوز; وزیر امور خارجه در این گفت وگوی تلفنی ضمن قدردانی از موضع دبیرکل سازمان همکاری اسلامی در محکومیت فوری اقدامات اخیر صهیونیست ها در حمله و هتک حرمت مسجدالاقصی، تاکید کرد که عواقب این اقدام. اقدام برای رژیم دروغین اسرائیل شدید خواهد بود.

امیر عبداللهیان با اشاره به اقدامات تحریک‌آمیز صهیونیست‌ها علیه مسجدالاقصی، ایجاد سازوکار مؤثر حقوقی و بین‌المللی برای توقف اقدامات تهاجمی علیه مراجع و اماکن مقدس را پیشنهاد کرد.

وزیر امور خارجه همچنین از موضع دبیرکل سازمان همکاری اسلامی در محکومیت اقدام تهاجمی نشریه فرانسوی تشکر کرد.

وی با اشاره به مسئولیت دولت فرانسه در این زمینه گفت: پشت اقدامات تهاجمی مکرر این نشریه علیه مقدسات و اسرار دینی جهان اسلام نقش و رهبری صهیونیست ها را می توان دید.

امیر عبداللهیان بار دیگر مواضع جمهوری اسلامی ایران در مورد لزوم پایان دادن به جنگ و درگیری در یمن، افغانستان و اوکراین را تکرار کرد.

در پاسخ به اقدام این نشریه فرانسوی در حال بررسی اقدامات مناسب هستیم

حسین ابراهیم طه، دبیرکل سازمان همکاری اسلامی در این گفت وگوی تلفنی ضمن محکومیت اقدامات اخیر صهیونیست ها در هتک حرمت مسجدالاقصی، ورود وزیر امنیت عمومی رژیم صهیونیستی را به این منطقه می داند. ورود به مسجد الاقصی بسیار ناراحت کننده است و تاکید می کند که این اقدام احساسات امت اسلامی را جریحه دار کرده است.

  ویژه برنامه شب های قدر از شبکه های سیما اعلام شد

دبیرکل سازمان همکاری اسلامی، این گونه اقدامات تحریک آمیز صهیونیست ها را برهم زننده صلح و ثبات منطقه دانست و تاکید کرد: در سمت دبیرکلی سازمان همکاری اسلامی با کشورهای مختلف برای اعمال فشار بر این سازمان رایزنی کرده است. رژيم صهيونيستي از اين گونه اقدامات دست بردارد.

دبیرکل سازمان همکاری اسلامی همچنین اقدام موهن این نشریه فرانسوی را محکوم کرد و افزود: در حال بررسی موضوع هستیم تا در قبال آن اقدام مقتضی انجام دهیم.

در این گفتگوی تلفنی طرفین از تصمیم طالبان مبنی بر ممنوعیت تحصیل دختران و زنان در افغانستان ابراز نگرانی کرده و این اقدامات را مغایر با احکام مترقی اسلام می دانند.

طرفین همچنین به مذاکرات تهران و ریاض برای بازگشت روابط دو کشور به حالت عادی توجه کردند.

دیدگاهتان را بنویسید