حکم اعدام شورشی مسدود کننده خیابان ستارخان تهران اجرا شد

گروه اجتماعی رجانیوز: مرکز رسانه‌ای قوه قضائیه، حکم بدوی پرونده یکی از شورشیان به تازگی منتشر شد. بر اساس کیفرخواست صادره از سوی دادگاه انقلاب تهران، محسن شکاری به نزاع به قصد کشتن و ایجاد رعب و وحشت و سلب آزادی و امنیت مردم و همچنین مجروح کردن عمدی یک افسر بسیجی با سلاح سرد در حین انجام وظیفه متهم شده است. با انجام وظایف محوله و انسداد خیابان ستارخان تهران و اخلال در نظم و امنیت عمومی به اعدام محکوم شد.

من گزارش میدم رجانیوز; محسن شکاری، پسر مسعود، در 3 مهرماه بازداشت و اولین جلسه دادگاه او در 10 آبان برگزار شد. این مرد روز 12 مهرماه در منطقه ستارخان تهران در حالی که در حالی که یک قمه در دست داشت، خیابان را مسدود کرده بود، مردم را تهدید کرد که به او ملحق شده و به او بپیوندند.

وی در ادامه اقدامات مجرمانه با قمه به یکی از ماموران امنیتی حمله کرد و ضربه ای به کتف چپ وی زد که نیاز به 13 بخیه داشت.

متهم پس از مشت مامور امنیتی قصد فرار از محل را داشت که در نهایت توسط نیروهای امنیتی و انتظامی دستگیر شد.

وی در اقایر خود در خصوص نحوه درگیر شدن خود در این اغتشاشات بیان می کند که پس از اتمام کار به اتفاق علی (همدستش) از منطقه نارمک ابتدا به میدان ولیعصر(عج) آمدیم و چون آن مکان نبود. شلوغ به منطقه ستارخان آمد و سه راهی جاده بهبودی را برای مردم بستیم.

در آکاریره متهم آمده است: علی به من گفت برو و در تجمعات شرکت کن. سوار موتور علی شدیم و او پیشاپیش یک قمه به من داد تا پلیس را بزنم.

  ایران با غرب به توافق خواهد رسید

متهم همچنین در اعترافات خود اظهار داشت: علی گفت اگر ماموری را بزنی پول خوبی به تو می دهم و با این قول آمدیم و در اغتشاش شرکت کردیم.

بنا به روایت شاکی از این حادثه، متهم در روز حادثه با قمه به یکی از ماموران امنیتی حمله کرده و او را مجروح کرد. شاکی پرونده در اظهارات خود در خصوص روز حادثه گفت: روز سوم مهرماه بود و طبق ماموریتی که به ما داده شد برای گشت زنی به محل رفتیم. ساعت ۲۰:۱۰ شب بود که وارد منطقه خیابان بهبودی منطقه ستارخان شدیم.

به گفته شاکی، در زمان رسیدن به محل، خودروهای زیادی در تردد خودروها حدود 100-150 خودرو بود که کمی جلوتر رفتیم و دیدیم بهبودی با حضور دو مرد قدبلند همراه است. یکی از آنها قمه در دست داشت و سعی کرد خیابان را مسدود کند و مردم را تهدید به همکاری کرد و شعار داد.

شاکی بیان می کند: از موتورسیکلت پیاده شدم و به سمت متهم رفتم. بهش گفتم داری چیکار میکنی؟ که به من حمله کرد و قصد ضربه زدن به من را داشت، یک بار با قمه به من ضربه زد اما از دست داد و بار دوم متهم به کتف من ضربه زد.

شاهد حادثه: مردم خیلی ترسیده بودند

یکی از شاهدان حاضر در صحنه حادثه را اینگونه توصیف کرد: مردم بسیار ترسیده بودند. حدود 150 ماشین مسدود است، یک ماشین هم نمی تواند عبور کند. متهم در خیابان ایستاده بود و در حالی که قمه را در دست داشت، اجازه عبور کسی را از آن محل نمی داد.

  مجتمع سعد آباد به مدت 3 روز تعطیل است

دیوان عالی کشور: اقدامات متهم از مصادیق ظلم است.

پس از پایان جلسات دادگاه هشتم آبان ماه این متهم و با توجه به شواهد موجود در پرونده و شهادت شهود حاضر در صحنه، حکم بدوی این پرونده صادر شد که بر اساس آن محسن شکاری فرزند مسعود به اتهام محارب به اعدام محکوم شد.

دادگاه انقلاب تهران بر اساس شواهد موجود وی را عامل جنگ، کشیدن سلاح به قصد کشتن و ایجاد رعب و وحشت و سلب آزادی و امنیت مردم و مجروح عمدی یک افسر امنیتی با سلاح سرد در حین انجام وظیفه و خیابان ستارخان تهران را مسدود کرد و از نقض نظم و امنیت عمومی خبر داده بود.

در این مرحله با درخواست تجدیدنظر متهم پرونده برای رسیدگی دقیق تر به دیوان عالی کشور ارسال شد.

سرانجام پس از بررسی دیوان عالی کشور، حکم تایید شد و صبح امروز ۲۶ آذرماه این حکم اجرا شد.

دیوان عالی کشور در پاسخ به تجدیدنظرخواهی از حکم اولیه که از سوی وکیل متهم به این مرجع قضائی ارجاع شده است، اعلام کرد: تجدیدنظرخواهی وکیل محکوم علیه غیرمجاز و غیرمجاز است. از آنجایی که اعمال مرتکب، یعنی. قرار گرفتن در میان ازدحام اغتشاشگران و تلاش برای بستن خیابان و تهدید مردم با سلاح های غوغا و همچنین تماس با برخی از نیروهای امنیتی و مجروح کردن آنها با سلاح های غوغا از جمله نمونه های آن است (یعنی شهرالاصلاح لخافة الناس). ) که به معنای جنایت جنگی است. حکم صادره در این خصوص مطابق موازین شرعی و قانونی است; لذا به استناد بند الف ماده ۴۶۹ قانون آیین دادرسی مدنی مورد تأیید و تأیید قرار می گیرد.

  578 فیلم برای حضور در بخش بین المللی درخواست داده اند/ 72 کشور برای حضور در بخش بین المللی جشنواره درخواست داده اند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید