حکم اعدام ۲ تن از عاملان شهادت مظلومانه شهید عجمیان اجرا شد/ اعترافات فاش شد و جنایت محمدمهدی کرمی و محمد حسینی در دادگاه فاش شد/ از کشیدن پیکر شهید روی آسفالت تا ضربات چاقو. بر پیکر شهید

گروه اجتماعی رجانیوز: 21 آبان ماه تعدادی از اغتشاشگران اطراف بهشت ​​سکینه و کمالشهر کرج به بهانه شرکت در مراسم اربعین یکی از قربانیان اغتشاشات با ایجاد مزاحمت و پرتاب سنگ اقدام به بستن جاده کرج – قزوین کردند. چوب و مصالح ساختمانی و ضایعات و ماشین ها را تفتیش کردند، اموال عمومی و خصوصی را تخریب کردند و به کارمندان حمله کردند.

در وقایع آن روز سید روح الله عجمیان از نیروهای امنیتی به شهادت رسید.

من گزارش میدم رجانیوز ذکر مقدار؛ شهید عجمیان بدون هیچ سلاحی به همراه تعدادی از مردمی که به دلیل انسداد بزرگراه در ترافیک گیر کرده بودند به رفع محاصره کمک می کرد و در همین حین فقط به دلیل پوشیدن لباس بسیجی مورد حمله فتنه گران و عده ای قرار گرفت. وحشیانه مورد حمله قرار گرفتند و شاهد ظلم او بودند.

در پی این حادثه تلخ و ناگوار بلافاصله پرونده ای در دادسرای امور جنایی و جرایم ویژه کرج تشکیل و بازپرس مربوطه دستورات قضایی لازم را برای شناسایی و دستگیری متهم به اداره کل آگاهی استان البرز صادر کرد.

در این پرونده مجموعا 16 متهم به دادگاه احضار و کیفرخواست صادر شد و 18 آذرماه جلسات دادگاه انقلاب اسلامی و دادگاه کیفری استان البرز برای رسیدگی به اتهامات دست اندرکاران شهادت روح الله عجمیان و حوات تشکیل شد. آن روز بهشت ​​سکینه کرج.

متهمان در جلسات دادگاه صراحتا به تشریح شهادت سید روح الله عجمیان پرداختند و به نقش خود در این جنایت اعتراف کردند. علاوه بر این عکس ها و اسناد مربوط به این حادثه در دادگاه به نمایش گذاشته شد.

بررسی اقدامات مجرمانه محکومان

متهم پس از دستگیری همدستان در شهادت سید روح الله عجمیان، در بازسازی صحنه جنایت، نحوه قتل را بازسازی کرد.

همچنین اظهارات و اعترافات متعدد و صریح متهم مبنی بر ارتکاب جرم و شرح صحنه جرم، کشف ادوات و ادوات مجرمانه از متهم، معاینه گوشی تلفن همراه آنان و کشف محتوای مجرمانه، عکس و فیلم منتشر شده پس از پایان روز حادثه برای نحوه شهادت مدافع شهید سید روح الله عجمیان نیز اتهامات متهمان را به طور کامل ثابت کرد.

  سقوط تاریخی یورو - بررسی سرمقاله رسانه ها

روایت محمدمهدی کرمی از روز شهادت شهید عجمیان در جلسه دادگاه

محمدمهدی کرمی متهم ردیف اول پرونده در دادگاه توضیحات کاملی از اقدامات خود در روز حادثه ارائه کرد و گفت: شب 11 آبان بود که یکی از دوستانم به من پیام داد و گفت فردا 12 آبان روز چهلم حدیث نجفی است و ما برای این مراسم حضور خواهیم داشت، بنابراین من هم قصد حضور در این مراسم را داشتم. روز 12 آبان ساعت حدود 11 صبح بود که به ترافیک بزرگراه رسیدم. از ماشین پیاده شدم و با حاضران در محل شعار دادم و به سمت مسئولان سنگ پرتاب کردم. به زیرگذر که رفتم دیدم عده ای آنجا جمع شده اند. بنابراین من به این جمعیت پیوستم و شنیدم که فردی فریاد می زند بسیجی بسیجی. بعداً دیدم بسیجی روی زمین افتاده و دو سه نفر بالای سرش ایستاده اند و با سنگ و چوب به سر و صورتش می زنند. همه یکی دو تا زدند و فرار کردند.

وی گفت: در حالی که شهید با دست خالی فرار می کرد به سمت او سنگ و چوب و… پرتاب کردند و افرادی که او را کتک زدند بیش از 30 تا 40 نفر بودند.

وی در ادامه در خصوص اقدامات خود گفت: دستم را روی شانه راستش گذاشتم و او را برگرداندم و سپس با سنگ به سرش زدم. بعد از اینکه به آن سنگ برخورد کردم، سه بار به آن ضربه زدم. بعد دیدم شهید روی زمین افتاده و یک نفر از پهلوی راست و دنده اش می پرد.

  اعتراف نامطلوب بانک مرکزی به ایجاد فاجعه در اقتصاد ایران

وی ادامه داد: پس از آرام شدن همراهان شهید به سمت او رفتم و با پایم یک ضربه به وسط پاها و دو ضربه به زانویش زدم.

در همان زمان فردی آمد و 3-4 ضربه چاقو به شکم و پهلوی شهید زد و بعد از اینکه با چاقو برخورد کرد و از شکم بلند شد، پاهایش را گرفتم و به سمت شرق به زمین کشیدم. در آن لحظه کفش هایش از پاهایش جدا شد و من 2 ضربه به صورتش زدم و بعد با پای چپم به سر و گردن و 2-3 ضربه با کفش به صورتش زدم.

در جلسات دادگاه نیز فیلم های ضبط شده و تصاویری از اقدامات محکوم علیه کرمی نسبت به شهید عجمیان پخش شد.

روایت سید محمد حسینی از روز حادثه و نحوه شهادت شهید عجمیان در جلسه دادگاه

سید محمد حسینی فرزند سید حسن دومین متهم این پرونده مردی است که شهید را با چاقو زد.

وی در جلسه دادگاه به تشریح اقدامات خود در هنگام شهادت ادجمیان پرداخت و گفت: من یکی از آخرین افرادی بودم که از بالای سر ادجمیان بالا رفتم، مردم به او فحاشی و لگد می کردند.

وی همچنین در دادگاه صراحتا اظهار داشت: من دو بار چاقو خود را تا عمق دو بند انگشت به بدن شهید عجمیان فشار دادم و بار سوم نیز کمی به بدن شهید عجمیان زدم.

در رابطه با اقدام مجرمانه محکوم حسینی در روز حادثه، سایر متهمان پرونده نیز وی را به‌عنوان عامل ضربات چاقو به شهید معرفی کردند و با توجه به اینکه سیدمحمد حسینی در آن روز حتی قبل از آن پیراهن قرمز بر تن داشت. وی شناسایی و دستگیر شد و متهمان دیگری که قبل از وی دستگیر شده بودند همگی اظهار داشتند که فردی با لباس قرمز چند ضربه چاقو به شهید وارد کرده است.

محمدمهدی کرمی در دادگاه زمانی که با حضور سیدمحمد حسینی در حال توضیح ماجرا بود گفت: فردی آمد و با 3-4 ضربه چاقو تقریباً به اندازه دو بند انگشت به شکم و پهلوی شهید ضربه زد.

  پرداخت بیش از 83 هزار فقره تسهیلات توسط بانک سپه در آذرماه

قاضی از کرمی پرسید: چه کسی به دنده شهید چاقو زد؟

کرمی به محمد حسینی اشاره کرد و گفت: این مرد با چاقو به شکم و پهلوی شهید ضربه زد.

همچنین عکس ها و فیلم های به دست آمده از روز حادثه حاکی از حضور فعال متهم در زمان انسداد اتوبان تهران – کرج و در جریان شهادت سید روح الله عجمیان است و عکس هایی از زمانی که سنگی در دست داشته است. دست si، نیز منتشر شده است.

سرانجام پس از پایان جلسات دادگاه، دادگاه ختم رسیدگی را اعلام کرد و در 22 آذرماه نتایج اولیه این پرونده صادر شد.

بر اساس محکومیت اصلی محمدمهدی کرمی و سید محمد حسینی، به اتهام فساد در جهان از طریق ارتکاب جرایم علیه امنیت کشور، تعرض به ماموران امنیتی و جرایم علیه تمامیت جسمانی افراد که موجب تجاوز شدید مردم شده است. نظم و ناامنی در کشور و منجر به شهادت سیدروالله عجمیان به اعدام محکوم شد.

بر اساس این گزارش، احکام صادره پس از اعتراض متهمان در دیوان عالی کشور بررسی و رای دیوان عالی کشور پس از بررسی تفصیلی پرونده در خصوص تجدیدنظرخواهی متهمان پرونده شهادت سید روح الله عجمیان صادر شد.

با توجه به ادله و مستندات پرونده، دیوان عالی کشور، تجدیدنظرخواهی محکومان محمدمهدی کرمی و سیدمحمد حسینی را نپذیرفت و حکم صادره از سوی دادگاه به استناد بند الف ماده ۴۶۹ ق. قانون آیین دادرسی کیفری

بر این اساس و پس از طی مراحل قانونی و تایید رای دیوان عالی کشور، صبح امروز حکم اعدام محکومان محمدمهدی کرمی و سید محمد حسینی اجرا شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید