حکم قصاص قاتل شهید رنجبر اجرا شد

اجرای حکم اعدام شهید علی اکبر رنجبر جانشین کلانتری زرد بید شیراز صبح امروز با حضور والدین دم اجرا شد.

به گزارش رجانیوز به نقل از روابط عمومی دادگستری استان فارس، حجت الاسلام سیدکاظم موسوی با اعلام این خبر گفت: در پی کشته شدن فجیع سرهنگ علی اکبر رنجبر و دستگیری قاتل، رسیدگی سریع به پرونده در دستور کار قرار گرفت. دستور کار و اصل حکم قصاص بود که قاتل از سوی شعبه اول دادگاه کیفری استان فارس صادر شد.

وی اظهار داشت: پس از صدور حکم اول با اعتراض مستشار متهم، حکم اولی در دیوان عالی کشور نقض و با پیشنهاد بالاترین مقام قضایی زمین، رفع ایرادات موجود سلامت روان و سلامت متهم در دستور کار کمیسیون پزشکی قانونی قرار گرفت، وی گفت: در پایان اردیبهشت ماه سال جاری در پی اجرای دستورات قضات دیوان عالی کشور، کمیسیون پزشکی قانونی کشور استان فارس در نهایت اعلام کرد که پس از بحث و بررسی و بررسی های روانی از متهم، آثاری از اختلال روانی شدید در وی مشاهده نشد و با توجه به شواهد و قرائن، قاتل در هنگام ارتکاب جنایت ذهن روشنی داشته است و این یک وصیت است.

وی تصریح کرد: متهم پس از نظر کمیسیون پزشکی قانونی برای بار دوم در شعبه اول دادگاه کیفری استان محاکمه و با نظر قضات شعبه مجددا به اعدام در ملاء عام محکوم شد.

این مقام ارشد قضایی استان با اشاره به تایید رای دوم دادگاه کیفری استان فارس در شعبه نهم دیوان عالی کشور گفت: روند بازجویی از رئیس قوه قضائیه نیز انجام شد و پرونده مجوز اجرای حکم به دادگستری استان فارس ارسال شد که بلافاصله دستور اجرای احکام صادر شد. شیراز به مجازات محکوم شد.

  دستور آیت الله رییسی و لغو فوری افزایش قیمت خودروهای ایران و سایپا

رئیس قاضی استان فارس در پایان اظهار داشت: با توجه به اصرار اولیای دم متوفی رنجبر برای اجرای حکم قصاص و عدم تمایل آنان به عفو محکومان، با آمادگی برای اجرای حکم قصاص قاتل. شهید رنجبر ساعت 5:40 صبح امروز با حضور پدر و مادر مرحوم رنجبر. در محل جنایت انجام شد.

دیدگاهتان را بنویسید