خاطره جنایات داعش در یمن زنده شد

یک تحلیلگر یمنی گفت: جنایات مزدوران ائتلاف سعودی در کرانه باختری به حدی وحشیانه بود که بار دیگر جنایات گروه تروریستی داعش را به مردم گوشزد کرد.

به گزارش رجانیوس، کمیته ملی اسرای دولت نجات ملی یمن روز دوشنبه اعلام کرد که مزدوران متجاوز سعودی 10 اسیر ارتش و کمیته های مردمی را در کرانه باختری به ضرب گلوله به شهادت رساندند. اگرچه جرم اعدام زندانیان محکوم، دلیلی بر جنایات مزدور و رسوایی های جنایتکارانه برای عاملان آن اعم از آمریکایی، اماراتی و سعودی است، اما باید در نظر داشت که این رفتار وحشیانه و تجاوزکارانه مغایر با حقوق اساسی دینی و انسانی، اخلاق و اخلاق است. ارزش های.

توصیف یا توصیف آزار و اذیت، شکنجه و مثله کردن زندانیان کرانه باختری دشوار است، اما این اولین نمونه از جنایات مزدوران سعودی نیست و در هفت سال گذشته تجربیات مشابهی در بیش از یک جبهه وجود داشته است. مزدوران سعودی عمداً 10 اسیر ارتش و کمیته های مردمی را در سواحل غربی یمن شکنجه و شکنجه وحشیانه کردند تا با انتشار فیلمی از جنایت و عکس هایی از آن در شبکه های اجتماعی پیامی ویژه ارسال کنند. مخالفان دیگر حمله ائتلاف آمریکا و عربستان به یمن ممکن است شبیه جنایت در اسارت باشد.

بی شک چنین جنایاتی نه تنها از عزم و اراده رزمندگان یمنی نمی کاهد و روحیه آنها را تضعیف نمی کند، بلکه رزمندگان دلیر یمنی را مصمم تر برای آزادسازی نقاط و مناطق مختلف کشورشان می کند و گزارش موفقیت های خود را به جبهه های الحفده و حدیده می دهند. . این جنایت غیرقانونی بودن تجاوزات آمریکا و عربستان سعودی به یمن و غیرقانونی بودن مزدورانی را که در هفت سال گذشته بی‌هدف با مظلومان و بی‌خانمان‌ها می‌جنگند، اثبات می‌کند و نحوه برخورد ارتش و کمیته‌های مردمی و آزادی‌بخش یمن را نشان می‌دهد. متجاوزان دنبال کردند، درست است.

  7 نکته حیاتی برای اثربخشی تمرینات بدنسازی و تناسب اندام در خانه

خیانت سعودی ها با وعده هایشان به یمن

محمد صالح حاتم، تحلیلگر یمنی در گفت وگو با آنا گفت: اقدامات ائتلاف سعودی-امیر بار دیگر نشان دهنده خیانت آنها به توافقاتشان است، زیرا مذاکرات و مواضع آنها در مورد اقدامات بشردوستانه مانند آزادی اسرای یمنی به زودی به دستگیری اسرای مزدور سعودی منجر شد. در کرانه باختری، آنها مرتکب یک قتل فجیع می شوند. این جنایت متجاوزان در کرانه باختری به حدی وحشیانه است که بار دیگر جنایات گروه تروریستی منفور داعش را یادآوری می کند که چگونه از آیات و احکام قرآن و سیره پیامبر اکرم (ص) استفاده کردند. به عنوان یک اسباب بازی برای وحشیگری و جنایت آنها.

وی افزود: جنایت علیه اسرا و اسرا به وضوح نشان دهنده توطئه شوم آمریکا و عربستان علیه مردم یمن و گرایش مزدوران آنها به تروریست های داعش و تفکر وهابی است. خائنانی که در مکتب تروریسم پرورش یافته اند و چیزی جز بوی خون ندارند. من معتقدم که هر کسی که این جنایتکاران را در پوشش انسانی رهبری کند، مسئول اصلی جنایت در ساحل غربی است. پول امارات در جیب تروریست های مرتکب جنایت است و حاکمان ابوظبی در این جنایت شریک هستند.

این تحلیلگر یمنی با تاکید بر اینکه ارتکاب چنین جنایتی در خاک یمن بدون سرمایه امارات و عربستان غیرممکن است، گفت: این جنایت در سایه سکوت بین المللی و چراغ سبز آمریکا انجام شد؛ این جنایت در سایه سکوت بین المللی و چراغ سبز آمریکا انجام شد. سکوت آنقدر شدید است که گویی در یمن جنایتی رخ نداده و دامان مزدور به خون مظلوم آغشته نشده است.

  10 میلیارد دلار درآمد مالیاتی دارو

صالح در پاسخ به این سوال که چگونه می توان جلوی این تحرکات مزدور سعودی را در آینده گرفت، گفت: در بعد میدانی، یمن علاوه بر داشتن سازمان های انصارالله، باید سازمان هایی مانند حشدالشعبی (بسیج مردمی) را تقویت کند و مردم را به حضور در جبهه های مختلف دعوت کند. با مزدوران باید به تحرکات دشمن پاسخی عادلانه و صحیح داده شود تا خطر قساوت و خشونت توسط اسرا و مردم یمن رفع شود. وزارت امور خارجه یمن از نظر دیپلماتیک این جنایت را محکوم کرد و اعدام وحشیانه اسرا را جنایت جنگی خواند و نقض آشکار قوانین بین المللی و قوانین بشردوستانه، به ویژه کنوانسیون سوم ژنو در رابطه با رفتار با اسیران جنگی.

وی از جامعه جهانی خواست که سکوت شرم آور خود را در برابر چنین حوادث خشونت آمیزی بشکند و این جنایت را محکوم کند که مایه ننگ مدافعان حقوق بشر است. صالح همچنین تاکید کرد: معتقدم یک کمیسیون مستقل بین المللی باید تشکیل شود تا تمامی جنایات کشورهای ائتلاف متجاوز را بررسی کند و عاملان اعدام زندانیان و زندانیان را تحت تعقیب قرار دهد.

این تحلیلگر یمنی گفت: جنایت مزدوران سعودی-آمریکایی در کرانه باختری بی شک نمونه عینی جنایت جنگی علیه بشریت است. تصاویر اعدام 10 اسیر ارتش و کمیته های مردمی قلب هر آزاده ای را به درد می آورد. پسر طارق افش و برادرش اسیران ارتش و کمیته های مردمی هستند، غیر از احترام به ارزش های دین، دین و انسانیت چه چیزی می تواند مانع کشته شدن آنها شود؟ مزدوران سعودی با این اقدام شنیع خود ارزش ها، اخلاقیات و اصول انسانی را زیر پا گذاشته اند، اما ما مردانگی نشان می دهیم و با اسرا با عزت و کرامت رفتار می کنیم و با قدرت با مزدوران می جنگیم. ما برای آرمان‌های ایمان، اخلاق و انسانیت خود می‌جنگیم، در حالی که مزدوران سعودی-آمریکایی ترسو، شرور و افراد بی‌اهمیتی هستند که آبرو و حیثیت خود را به بیگانگان فروخته‌اند.

  ایران خودرو تسلیم نشده است. او این بار خودروی چینی خود هایما اس 5 پلاس را دوباره عوض می کند

تکرار این گونه جنایات به ویژه علیه زندانیان نشان می دهد که در پشت صحنه اقدامات سازماندهی شده توسط متجاوزان و مزدوران سعودی برای انتقام از مخالفان اشغالگری و جنایات صورت می گیرد. در هر صورت مسئولیت کامل قانونی و اخلاقی این جنایت علیه زندانیان بر عهده رهبران مزدوران کرانه باختری و کشورهای حامی آنهاست.

دیدگاهتان را بنویسید