خانواده های کشته شدگان هواپیمای اوکراینی تحت پوشش هستند

گروه سیاسی رجانیوز: محمود پاکدل در جلسه رسیدگی به پرونده شهدای هواپیمای اوکراینی که در قالب وبینار در سالن شهید رسول زاده برگزار شد، افزود: برخی از خانواده های شهدای هواپیمای اوکراینی در خارج از کشور هستند و مسئولیت آن بر عهده دارد. وزارت امور خارجه برای تجلیل از ایشان .

وی با بیان اینکه نباید بهانه ای برای دشمنان گذاشت و باید دسیسه های آنان خنثی شود، ادامه داد: موضوع پرداخت خسارات و تکریم خانواده شهدا باید با جدیت بیشتری پیگیری شود و استان هایی که تجربه خوبی در این زمینه دارند، باید با جدیت بیشتری پیگیری شود. تجربیات خود را با استان های دیگر به اشتراک بگذارند

پاکدل خاطرنشان کرد: 10 نفر از شهدای هواپیمای اوکراینی از اتباع افغانستانی مقیم ایران هستند که در تلاش هستیم تا آنها را به عنوان شهید معرفی کنیم. این خانواده ها تا تصمیم نهایی باید مورد تکریم قرار گیرند زیرا تفاوتی بین اتباع ایرانی و غیرایرانی وجود ندارد.

معاون کاردانی و اجتماعی بنیاد شهید و امور شهید دلا گفت: برخی از خانواده های شهدای هواپیمای اوکراینی از تاب آوری بالایی برخوردار هستند و این موضوع باید مورد توجه کارکنان بنیاد قرار گیرد.

پاکدل در خصوص هجمه ها و توطئه های رسانه های بیگانه در خصوص شهدای هواپیمای اوکراینی گفت: این شهدا فرزندان ما بودند، باید به خانواده آنها خدمت کرد ضمن اینکه این وظیفه توطئه های دشمنان را نیز خنثی می کند.

وی با بیان اینکه اکثر شهدای هواپیمای اوکراینی نخبه بودند و برای تحصیل علم به کشورهای دیگر رفتند، گفت: رهبر معظم انقلاب با اعطای لقب شهید به جانباختگان هواپیمای اوکراینی موافقت کردند. تلاش دشمن این بود که خانواده‌های این شهدا را از نظام دور کند و این خانواده‌ها را از ما دور کند، اما خانواده‌های شهدای این هواپیما توطئه دشمن را خنثی کردند.

  دولت تخم مرغ را با قیمت بسیار بالاتری به مردم می فروشد

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران بر برگزاری مراسم باشکوه سالگرد شهدای هواپیمای اوکراینی تاکید کرد و افزود: این مراسم باید بهتر از گذشته برگزار شود و خانواده های شهدا باید بهتر از گذشته برگزار شود. تا بالاترین سطح ممکن مورد احترام، محافظت و آرامش باشید.

پاکدل با بیان اینکه دشمنان به دنبال فرصتی برای حمله به ملت و نظام هستند، تصریح کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی آمریکا نه تنها از ایران بلکه از منطقه نیز بیرون رانده شد و در بین مردم منطقه جایگاهی ندارد. . . ما باید مراقب توطئه های دشمنانمان باشیم.

وی افزود: یکی از این توطئه ها ترور شهید حاج قاسم سلیمانی در 22 دی ماه 1396 بر خلاف قوانین بین المللی توسط هواپیماهای بدون سرنشین بود که ملتی را داغدار کرد. اگر دشمنان مقابله نمی کردند، نیات دیگری در سر داشتند، سپاه برای احترام به دشمن، پایگاه راهبردی عین الاسد را هدف قرار داد و این مایه مباهات بود، اما در آن زمان که نیروهای سپاه در حال حضور بودند. در حالت آماده باش، متأسفانه یک هواپیمای اوکراینی هدف قرار گرفت و 176 نفر کشته شدند که تعدادی از مسافران آن کشته شدند و مردم و رهبر معظم انقلاب به عزاداری پرداختند.

سید جوادی نماینده ویژه وزیر راه و شهرسازی در ستاد پرداخت خسارت به خانواده شهدای اوکراینی نیز در این جلسه گفت: هیات وزیران در جلسه ای تاکید کرد 150 هزار دلار پرداخت می شود. به خانواده های کشته شدگان هواپیمای اوکراینی. بر اساس تصمیم شورای عالی امنیت ملی، رسیدگی به این پرونده به وزارت راه و فواید عمومی و کارگروهی در این خصوص تشکیل شده است.

  ایجاد پول توسط بانک ها با یک سوم / چشم انداز امیدوارکننده کاهش تورم افزایش یافت

در این جلسه برخی از مدیران کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گزارشی از تجلیل از خانواده شهدای هواپیمای اوکراینی ارائه کردند.

دیدگاهتان را بنویسید