خبر انحلال کمیته مشترک دفاعی صحت ندارد

رئیس کمیته تلفیق طرح حمایت از حقوق مصرف کنندگان و خدمات اولیه، خبر انحلال این کمیته و بازگشت این طرح در مجلس علنی را رد کرد.

به گزارش رجانی به نقل از مهر، صبح دوشنبه جلسه غیرعلنی برای تعیین تکلیف نظام تنظیم مقررات فضای مجازی با عنوان «طرح حفاظت» در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

جلال رشیدی کوچی نماینده مرودشت و از مخالفان این طرح سپس در توئیتی پایان کار کمیسیون مشترک بررسی طرح دفاعی را با نظر نمایندگان مجلس اعلام کرد و گفت: می شود.

رای امروز به معنای انحلال کمیته مشترک نیست

در همین راستا دکتر رضا تگی پور انوری رئیس کمیسیون مشترک بررسی طرح حمایت از حقوق مصرف کنندگان و خدمات اساسی فضای مجازی در گفتگو با مهر صحت این خبر را تکذیب کرد و گفت: تعداد آرای مخالف بازداشت 120 رای است. از 241 نفر و مخالفان حفظ این طرح در کمیته مشترک کمتر از 50 درصد هستند.

وی گفت: اخبار ارائه شده از سوی همکاران موضوع انحلال کمیسیون مشترک طرح حفاظت صحت ندارد و درخواستی مبنی بر بازگرداندن طرح به صحن علنی ارائه نشده است.

رای مزاجی بود

تقی پور با تاکید بر اینکه درخواست استرداد لایحه به صحن موضوع رای گیری امروز در این جلسه نبود، خاطرنشان کرد: موضوع رای گیری اجباری برای جلب نظر نمایندگان مجلس برای ماندن این لایحه در کمیسیون مشترک است.

وی گفت: اگر نمایندگان مجلس خواهان بازگرداندن طرح به صحن هستند باید موضوع از سوی هیات رئیسه اعلام شود و سپس تصمیم گیری و رای گیری شود.

  یک قاچاقچی خودرو به ۱۲۲ میلیارد تن محکوم شد

دیدگاهتان را بنویسید