خبر خوش برای بازماندگان عدالت

11017 خبر اولیه

به گفته هیئت تحریریه، پس از آزادسازی سهام عدالت، واگذاری بقایای این سهام به شدت مورد تعقیب مسئولان قرار گرفت و در دو سال اخیر وعده‌های زیادی درباره زمان تخصیص سهام عدالت به دادگستری داده شد. بقایای این سهام

برگزاری جلسات منظم دو وزارتخانه برای تعیین تکلیف باقیمانده سهام عدالت

در پایان اردیبهشت ماه 1401 رئیس سازمان خصوصی سازی با اعلام بقایای عدالت گفت: بند «الف» قانون بودجه دولت را موظف کرده است تا افراد تحت پوشش کمیته امداد، سازمان مددکاری اجتماعی و افراد واجد شرایط را بر اساس مقررات تامین کند. هنر 44 قانون اساسی سهام عدالت وجود دارد.

حسین گربان زاده ادامه داد: در اصل 44 قانون اساسی ساز و کاری برای تعیین وزارت اقتصاد و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با همکاری افراد واجد شرایط عدالت پیش بینی شده است و ما اصرار داریم که جلساتی برگزار شود. تا پایان خرداد ماه باید مشخص شود که چه برنامه هایی برای بازماندگان عدالت در دستور کار است.

وی بیان کرد: در ابتدا باید مبنای تخصیص سهام عدالت به مانده های سهام عدالت به 2 دهک اول و 4 دهک باقی مانده پرداخت می شد.

سهام عدالت از تیرماه بین بازماندگان توزیع می شود

در پی اعلام چنین خبری و ادامه پیگیری ها برای تسریع در توزیع سهام جاماندگان عدالت دقایقی پیش حسین گربان زاده رئیس سازمان خصوصی سازی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا از واگذاری جامانده های عدالت خبر داد و گفت: امداد و 2 میلیون و 25 هزار و 825 ​​نفر از سازمان بهزیستی جزو مشمولان عدالت هستند که موفق به دریافت آن نشده اند. این سهام

  فقط برای جرم روزنامه نگاری - بررسی رسانه های تحریریه

وی ادامه داد: در مجموع 3 میلیون و 363 هزار و 700 نفر از این دو نهاد حمایتی سهمی از عدالت ندارند و این افراد باید سهام بگیرند.

قربان زاده در پاسخ به سوالی درباره میزان سهامی که قرار است به این افراد داده شود، گفت: این موضوع هنوز نهایی نشده است و تصمیم گیری در مورد این موضوع چند هفته طول می کشد تا مشخص شود با توجه به سهام این افراد چه منابعی خواهد بود. “توزیع شود.

رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: در مرحله بعدی برای افرادی که تحت پوشش نهادهای حمایتی نیستند، اما در دو دهک اول هستند و مشمول دریافت این سهام هستند، سهام عدالت توزیع می کنیم.

وی گفت: از تیرماه 1401 روند تخصیص سهام عدالت به این افراد آغاز می شود.

منبع: ایرنا

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید