خبر خوش برای بیمه درمانی برای این بیماران خاص!

گروه اجتماعی رجانیوز: مدیر عامل سازمان بیمه سلامت بیماران مبتلا به P. WHO یو و حمایت از آنها گفت: در صندوق بیماری های خاص و صعب العلاج بیماران مبتلا به PK هستیم. شما حمایت کامل و هیچ جای نگرانی برای این بیماران متابولیک دیده اید.

به گزارش رجانیوز، محمدمهدی نشی مدیرعامل سازمان بیمه سلامت کشور در خصوص تلاش دولت برای رسیدگی به وضعیت بیماران پی کی یو اظهار کرد: خوشبختانه دولت سیزدهم نگاه ویژه ای به این بیماران داشت و شخص رئیس جمهور دستور تهیه دارو را صادر کرد. برای بیماران مبتلا به SMA و برخی از این داروها برای توزیع وارد کشور شده است.

وی یادآور شد: سازمان غذا و دارو و معاونت درمان و تحقیقات وزارت بهداشت مقدمات دسترسی بیماران SMA را به داروی لازم که در مراکز آموزشی و درمانی کودکان مانند کودکان مفید وجود دارد، انجام می دهند. بیمارستان ها، بیمارستان مرکز طبی کودکان و بیمارستان حضرت علی اصغر(ع) این اقدامات اجرا می شود. امیدواریم بتوانند به بیماران خدمات ارائه دهند و نتایج را در آنجا بررسی کنند.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت کشور به سایر حوزه های حمایتی از بیماران خاص اشاره کرد و گفت: در صندوق بیماری های خاص و صعب العلاج تقریباً به طور کامل انواع بیماران SME را تحت پوشش قرار داده ایم و در این راستا کلیه بیماران بستری، سرپایی، و خدمات توانبخشی ارائه می شود و مشاوره و … را رایگان پوشش می دهیم.

نشی در خصوص تاثیر احتمالی داروها بر بیماران مبتلا به SMA خاطرنشان کرد: در بحث داروها به دلیل هزینه های بسیار بالای این دارو باید نتایج اثربخشی این داروها مشخص شود که کدام طیف موثرتر است، این وظیفه در دستور کار وزارت بهداشت است و انشالله به موقع این کار را انجام داده و دارو را به کشور آورده اند، امیدواریم بیماران SMA بتوانند هر چه زودتر از دارو استفاده کنند و مفید واقع شود.

  یک خودروی چینی ایرانی با قیمت 44 هزار دلار برنده رقابت با کراس اوورهای تویوتا شد

وی یادآور شد: شاید آمار علمی و جهانی این داروها چندان امیدوارکننده نباشد اما با این حال کشور تصمیم به واردات دارو و کمک به این بیماران و خانواده ها گرفت.

نشی همچنین در مورد بیماران PKU فنیل کتونوری و حمایت از آنها گفت: بیماران PKU را به طور کامل در صندوق بیماری های خاص و صعب العلاج تامین کرده ایم و برای بیماران متابولیک، PKU و بیماران موکوپلی جای نگرانی نیست.ساکاریدوزها (MPS) که بیشترین – گروه متابولیک مشترک، خوشبختانه خدمات دارویی را به صورت سرپایی و بستری در اختیار آنها قرار می دهیم.

وی تاکید کرد: به خانواده ها و بیماران قول می دهم که بتوانیم در صندوق به آنها خدمات مناسبی ارائه دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید