خبر خوش برای متقاضیان وام ازدواج

10354 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، حسینی معاون بانکی و بیمه ای وزارت اقتصاد در نشست خبری که در محل وزارت اقتصاد برگزار شد، افزود: کل کمک هزینه ازدواج از سال 1386 تاکنون به 13 میلیون و 750 هزار نفر به مبلغ 258 حمت پرداخت شده است. .

وی افزود: از ابتدای سال جاری تا تاریخ 20.05 مبلغ 50 فقره وام ازدواج به 373 هزار و 917 نفر پرداخت شد.

معاون بانکی و بیمه ای وزارت اقتصاد گفت: تمامی متقاضیان وام ازدواج که ثبت نام کرده و مدارک خود را تکمیل کرده اند تا پایان هفته وام خود را از بانک ها به وزارت اقتصاد دریافت می کنند.

آقای حسینی از راه اندازی میز خدمت در بانک های زیرمجموعه وزارت اقتصاد در هفته دولت که از 8 مرداد لغایت 20 شهریور ماه جاری است خبر داد و گفت: در این طرح مدیران و معاونین بانک ها باید در میز خدمت حضور یافته و با حضور پاسخگو باشند. در بخش عمومی بانک آدم باش

وی افزود: از جمله خدمات هفته بانکداری شبکه ای دولت، بخشودگی جریمه بانکی افرادی است که بدهی بانکی خود را تسویه می کنند.

معاون وزیر اقتصاد از ارائه کمک های ویژه به بیماران دارای مجوز ویژه در هفته دولت خبر داد و گفت: میزان وجه پرداختی به این بیماران پس از نهایی شدن اعلام می شود.

آقای حسینی از تخفیف های ویژه بیمه ای در هفته دولت خبر داد و گفت: افرادی که بیمه نامه شخص ثالث نگرفته اند اگر در هفته دولت به مدت یک سال این بیمه نامه را دریافت کنند جرایم آنها بخشیده می شود.

  وزیر کشور: صندوق دادگستری استان راه اندازی می شود

آقای حسینی همچنین از تخفیفات ویژه بیمه ایران در حوزه های مختلف و در هفته دولت خبر داد.

معاون وزیر اقتصاد گفت: در راستای شفافیت اقداماتی از جمله شفاف سازی صورت های مالی و فعالیت شرکت های دولتی انجام شده است که برای اولین بار در تاریخ بانکداری در دولت سیزدهم انجام می شود.

وی ادامه داد: سال گذشته بانک های دولتی را مکلف کردیم که اسامی بدهکاران را منتشر کنند، پس از این روند بانک مرکزی نیز دست به کار شد و فهرست تسهیلات بانکی و بدهکاران را بر اساس قانون بودجه در گزارش های فصلی منتشر کرد. روش کار به این صورت است که بانک ها اطلاعات خود را در اختیار بانک مرکزی قرار می دهند و پس از بررسی و سنجش مغایرت ها این اطلاعات منتشر می شود.

حسینی تاکید کرد: موضوع انتشار صورت های مالی بانک ها گریبانگیر شرکت های دولتی نیز می شود چرا که بیش از 65 درصد اعتبارات بودجه کشور را تشکیل می دهند. انتشار اطلاعات گزارش های شرکت های دولتی برای اولین بار در تاریخ بانکداری کشور انجام می شود.

وی افزود: با آغاز هفته دولت، صورت های مالی حسابرسی شده بانک های دولتی در راستای شفاف سازی صورت های مالی منتشر می شود.

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید