خبر خوش برای معاون وزیر کار درباره دستمزد کارگران

9313 خبر اولیه

به گزارش سرمقاله، علی حسین رئیسی فرد، معاون وزیر کار درباره اینکه آیا معیشت خانواده کارگری در جلسات کمیته دستمزد مشخص شده است یا خیر، گفت: خانواده کارگر مشخص نشده است.

وی افزود: وزارت اقتصاد باید آماری از شاخص های اقتصادی که هنوز جمع آوری نکرده است را منتشر کند و سپس هزینه خانوار متوسط ​​کارگر مشخص شود.

معاون وزیر کار همچنین گفت: به نظر من تا اسفندماه امسال در مجموع 8 تا 9 جلسه کمیته مزد و حقوق برگزار می شود. جلسات شورای عالی کار نیز هر ماه یکبار بر اساس تقویم روز شنبه هر ماه تشکیل می شود.

این فرد با بیان اینکه آیا حداقل دستمزد سال آینده تا پایان سال مشخص می شود، تاکید کرد: قبل از پایان سال حداقل دستمزد سال آینده مشخص می شود.

وی در مورد اینکه تاکنون چند کارگاه مشکل دار با مشاوره رفع شده است، گفت: به هر حال کارگاه ها و شرکت های تولیدی را برای رفع مشکل رصد می کنیم و هر کارگاهی که مشکلی داشته باشد و به آن مراجعه کند نسبت به رفع آن اقدام خواهد کرد. “مشکل بسیاری از کارگاه ها قبلاً حل شده است.

معاون وزیر کار همچنین خبر خوشی را که در جلسه آینده شورای عالی کار مطرح می شود گفت: بر اساس دیدگاه شرکای اجتماعی یعنی کارگران، کارفرمایان و دولت.

رایتفورد با بیان اینکه شرکت کشت و صنعت هفت تاپه پس از بازگشت دولت به دولت بازگردانده شد، گفت: پس از بازگرداندن این شرکت به دولت به دلیل عدم صلاحیت فرد تملک شده، به صنایع نیشکر کارون واگذار شد و تصمیم گیری برای واگذاری آن بر عهده سازمان خصوصی سازی است. “

  طرح جدید بی فایده برای جذب سرمایه گذاری خارجی

منبع: فارس

پایان

دیدگاهتان را بنویسید