خبر درگذشت دکتر پریسا بهمنی چه بود؟

در حالی که رسانه های خارجی خبر درگذشت دکتر پریسا بهمنی را در تجمع 13 آبان مقابل سازمان نظام پزشکی منتشر کردند اما این سازمان و پلیس تهران بزرگ مرگ وی را بر اثر تصادف اعلام کردند.

به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، روز چهارشنبه 13 آبان 1401 تجمعی در مقابل سازمان نظام پزشکی در خیابان امیرآباد تهران برگزار شد و پس از این تجمع اخباری مبنی بر دستگیری یا درمان برخی پزشکان منتشر شد.

از جمله اخبار منتشر شده در برخی از شبکه های ضد انقلاب و رسانه های فارسی زبان، مجروح شدن و کشته شدن دکتر پریسا بهمنی، فوق تخصص جراحی عمومی توسط ماموران نیروی انتظامی بود.

اما ماجرا چه بود؟

رضا لاری پور، مدیر روابط عمومی سازمان نظام پزشکی 16 آبان ماه در گفت وگویی اعلام کرد که پریسا بهمنی از اعضای سازمان نظام پزشکی زنجان بوده و بر اثر سانحه رانندگی جان باخته است.

آقای لاری پور حضور مرحوم بهمنی در تجمع پزشکان مقابل ساختمان نظام پزشکی تهران و کشته شدن وی بر اثر شلیک گلوله را کذب محض خواند.

مرکز اطلاع رسانی پلیس کلانشهر نیز در اطلاعیه 16 آبان علت مرگ بهمنی را تشریح کرد. در بیانیه پلیس تهران آمده است: ساعت 19:10 مورخه 12 آبان 1401 در اتوبان چمران بعد از خروجی آیت الله هاشمی رفسنجانی بر اثر برخورد کامیون همین شرکت با دکتر پریسا بهمنی جراح عمومی که عبور می کند. عرض بزرگراه (خط ویژه) فرد نامبرده بر اثر شدت جراحات وارده فوت کرد.

پس از اعلام پلیس کلانشهر، علی صالحی، دادستان تهران نیز با اعلام این خبر گفت: فوت خانم بهمنی ربطی به تجمعات مقابل سازمان نظام پزشکی نداشت و در واقع فوت ایشان بود. زودتر اعلام کرد

  دریافت 100 درصد درآمد حاصل از صادرات نفت ‌/ داد به کشورهایی که آمریکا فکرش را هم نمی‌کند نفت دادیم/ حمله هکری به سیستم سوخت با همکاری نفوذی‌های داخلی انجام شد.

دادستان تهران در خصوص زمان، مکان و علت فوت خانم بهمنی گفت: مرحومه بهمنی روز سه شنبه 12 آبان ماه سال جاری حوالی ساعت 19 بر اثر سانحه رانندگی در چهارراه شهید چمران و بزرگراه آیت الله هاشمی درگذشت. خط بی‌آر‌تی رفسنجانی در حال حرکت بود که یک دستگاه کامیون با متوفی برخورد کرد و بر اثر آن وی جان خود را از دست داد.

وی در توضیح خود افزود: صبح روز چهارشنبه 13 آبان جسد خانم بهمنی به پزشکی قانونی استان تهران تحویل و پس از انجام معاینات پزشکی و انجام آزمایشات لازم ساعت 3 تحویل خانواده وی شد. ساعت 30 بعد از ظهر فوت وی یک روز قبل از چهارم آبان بوده و در زمان و مکان حادثه هیچ گونه درگیری و اغتشاش وجود نداشته و آثار گلوله نیز بر بدن متوفی دیده نشده است.

در حالی که خانم بهمنی در 12 آبان تصادف کرده بود، رسانه های معند تلاش کردند خبر حضور وی در جامعه را در روز 13 آبان به سازمان نظام پزشکی جعل کنند و مرگ وی را به اتفاقات اخیر مرتبط دانستند و به پروژه کشتار مردم در اغتشاشات دامن زدند.

دیدگاهتان را بنویسید