خبر غافلگیرکننده مجلس از تصمیم خودرویی دولت

14332 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، روح الله عباسپور، سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس در خبری غافلگیرکننده از تدوین محرمانه آیین نامه واردات خودرو در دولت خبر داد و گفت:

  1. مجلس نیز از قوانین خبر ندارد و نمی داند چگونه نوشته شده است.
  2. پارلمان به این نتیجه رسید که خودروسازان باید رقبا را جلوتر از خود ببینند. برای این منظور واردات را با شرایطی تصویب کردیم و در بودجه 1401 لحاظ کردیم.
  3. کار باید طبق قانون و تصمیم مجلس پیش برود. اما وزیر صامت اعلام کرد که بر اساس کیفیت و قیمت برنامه دارند.
  4. تا زمانی که خودروی دو تعرفه و ارزش پول ملی اینگونه باشد، وضعیت فعلی بازار خودرو به همین منوال ادامه خواهد داشت، هرچند می گویند وضعیت فعلی جوابگوی بازار نیست، اما مشکل اصلی تفاوت قیمت بازار با قیمت کارخانه است و مردم با تفاوت قیمت زیاد خودرو را می خرند و ثبت نام می کنند و در بازار می فروشند.
  5. خودروهای فعلی با هر کیفیتی به مردم تحویل داده می شود و آنها می خرند. اما بازار واردات نباید در انحصار دو خودروساز باشد چرا که در این صورت انتظارات بازار توجیه نخواهد شد.

هر روز بیش از گذشته ابهام در دلایل سیاست‌های مرموز وزارت صمت و تیم اقتصادی دولت بیشتر می‌شود چرا که دستور خاص آیت‌الله رئیسی تابع زمان و گرفتار شدن در چرخه‌های اداری بود. در جدیدترین دستاورد، محرمانه بودن جزئیات بخشنامه واردات خودرو اعلام شده است!

نمی توان پذیرفت که اگر بخشنامه ای مبتنی بر مصلحت عمومی و شفاف با منطق کارشناسی باشد، شاهد چنین پیچیدگی هایی باشیم و در 11 ماه گذشته چنین آشفته بازاری در بازار خودرو کشور حاکم شود.

  بنیاد شهید از خانواده شهدای هسته ای عذرخواهی می کند

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید