خبر مهم برای بازماندگان سهام؛ جزئیات نقل و انتقال سهام اعلام شد/ هر بازمانده چه تعداد سهام عدالت دریافت می کند؟

گروه اقتصادی – رجانیوز: مصوبه دولت در خصوص واگذاری سهام به افراد فاقد سهام در پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره)، سازمان بهزیستی کل کشور و ثلث اول شهدا اعلام شد.

من گزارش میدم رجانیوز به گزارش همشهری آنلاین، هیات وزیران به پیشنهاد مشترک وزارتخانه های اقتصاد و دارایی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بر اساس اصل 138 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و در اجرای بند اخیر بند (الف) تبصره 2) تنها ماده قانون بودجه 1401 کل کشور واگذاری سهام به مردم بدون انصاف، سهام تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره)، سازمان بهزیستی کل کشور و سه دهم ایثارگران را تصویب کرد. :

1- وزارت امور اقتصاد و دارایی (سازمان خصوصی‌سازی) در رابطه با واگذاری مستقیم سهام به افراد بدون سهام تحت پوشش، مرحله اول باقیمانده سهام متعلق به دولت در شرکت‌های قابل واگذاری را به شرح جدول زیر انجام می‌دهد. کمیته امداد امام خمینی ) و سازمان بهزیستی کل کشور و سه دهک برتر ایثارگر اقدام کنند:

– افراد موضوع بند (1) این تصویب نامه توسط نهادهای ذیربط شناسایی و نمایندگی خواهند شد. سازمان خصوصی سازی مسئول بررسی عدم تخصیص سهام عدالت به آنها (در مرحله واگذاری در سال 1384) خواهد بود.

3- مبلغ سهام اعطایی به هر ذینفع حداکثر معادل یکصد میلیون (100.000.000) ریال با پنجاه درصد (50%) تخفیف در اقساط سالانه برای مدت (10) سال می باشد.

4- سازمان خصوصی سازی موظف است از طریق سازمان بورس نسبت به واگذاری سهام به کد سهامداران هر یک از موضوع بند (2) این تصویب نامه اقدام کند.

  یزدان پناه: ژئوپلیتیک منطقه در حال ذوب شدن است/ احیای برجام مقدمه ای برای فشار بزرگ بر ایران برای کنار گذاشتن دشمنی با اسرائیل خواهد بود.

5- شرکت های موضوع بند (1) این تصویب نامه موظفند سود سهام تعیین شده را در مدت قرارداد و برای پرداخت اقساط به حساب سازمان خصوصی سازی در خزانه داری کشور واریز نمایند. همچنین سایر حقوق دستمزد براساس اطلاعات ارسالی سهامداران از سازمان بورس و اوراق بهادار به شرکت‌های سرمایه‌گذاری، اعمال خواهد شد.

6- سهام واگذار شده تا پایان دوره اقساط در تعهد سازمان خصوصی سازی و پس از پرداخت کامل اقساط و به صورت مرحله ای (به مدت سه سال به نسبت مساوی) آزاد می شود. علاوه بر این، پس از پایان سال پنجم، سهامداران می توانند تسویه حساب زودهنگام انجام دهند و سهام خود را آزاد کنند.

7- در صورت تسویه نشدن قیمت سهام واگذار شده در پایان دوره اقساط، هر یک از سهامداران موظفند مانده بهای سهام را به صورت نقدی حداکثر ظرف مدت شش ماه پس از تاریخ اقساط به حساب دولت واریز نمایند. پایان دوره مشخص شده در غیر این صورت، سازمان خصوصی سازی حق دارد پس از انقضای مدت فوق، سهام وثیقه را به میزان سهام تسویه شده طبق روال مندرج در بند (6) این تصویب نامه مسترد و مابقی را در مالکیت سهام عدالت قرار دهد. دولت.

8- شورای عالی بورس و اوراق بهادار در اجرای این تصویب نامه مقررات لازم برای بازار سرمایه از جمله سازمان بورس و اوراق بهادار را تدوین و اصلاح می کند.

9- قیمت سهام موضوع بند (1) این تصویب‌نامه بر اساس میانگین قیمت پایانی سهام هر شرکت از اولین روز کاری سال جاری تا تاریخ 96/01/13 توسط هیئت واگذاری تعیین خواهد شد. اخطار تصویب نامه/تا تاریخ جلسه هیئت انتقال. در صورت ناکافی بودن سهام قابل واگذاری تا سقف ریالی تعیین شده برای هر نفر، سازمان خصوصی سازی موظف است کسری سهام را از باقیمانده سهام دولت در شرکت های موضوع بند (1) این تصویب نامه تامین کند.

  وزارت بهداشت واکسن آنفولانزا را اهدا کرد

تبصره – در صورت تصویب افزایش سرمایه، از تاریخ این مجمع تا زمان واگذاری سهام، قیمت و تعداد سهام بر اساس توزیع بین ذینفعان تعدیل خواهد شد.

10- واگذاری سهام موضوع این تصویب نامه منوط به قرارداد الکترونیکی منعقده بین سازمان خصوصی سازی و فرد خواهد بود.

11- نقل و انتقال سهام موضوع این تصویب نامه خارج از ساعات اداری و خارج از تالار معاملات صورت می گیرد. کلیه هزینه های نقل و انتقال و تایید سهام موضوع این تصویب نامه به عهده انتقال دهنده بوده و نقل و انتقال این گونه سهام بدون مالیات خواهد بود.

12- سایر آیین نامه های اجرایی این انتقال طی این تصویب نامه توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی تهیه و ابلاغ خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید