خردکن کاتالیزوری غذای حیوانات خانگی[به صرفه و ارزان]

چند سال گذشت؟ دامپروری و کشاورزی به لطف فناوری، شکل جدیدی به خود گرفته است. سرعت و دقت برای صرفه جویی در هزینه و زمان از دستاوردهای فناوری های جدید است.

در این میان برخی از امکانات کشاورزی در خدمت صنعت دامپروری قرار گرفت تا رنگ و بوی تازه ای به رشد این حرفه ببخشد. یکی از آن دستگاه های تغذیه خوب.

images_1663745555.png

علوفه گیر (برش علوفه) چیست؟

عمدتاً علوفه از آنها برای خرد کردن خوراک و محصولاتی مانند کاه، برنج، کاه گندم، ذرت، برگ گیاهان، خوراک هیدروپونیک و غیره استفاده می شود.. خردکن های خوراک را می توان از نظر اندازه و کارایی به دسته های مختلفی طبقه بندی کرد.

اندازه کوچک این دستگاه عمدتا برای خرد کردن کاه خشک مناسب است، در حالی که دستگاه خردکن بزرگ خوراک که عمدتاً برای گاوداری ها استفاده می شود، قابلیت خرد کردن را دارد.

آنها محصولات بیشتری مانند کاه و کلش خشک، میوه ها و دانه هایی مانند گندم دارند.

نقش پررنگ دستگاه خردکن خوراک در صنعت دامداری:

به طور کلی خوراک دام مهمترین عامل در دامپروری موفق است. دستگاه های خردکن جیره حیوانات را به قطعات کوچک تبدیل می کنند. این نوع غذا برای نشخوارکنندگانی مانند گاو باعث می شود که هضم غذا آسان تر شود.

هضم علوفه ریز با ترکیب آنزیم های معده دام آسان تر می شود و در نتیجه دام دچار بیماری های گوارشی و التهاب نمی شود. از طرفی در پروارها سرعت هضم و خوردن خوراک دام منجر به افزایش وزن سریع می شود.

رشد صنعت دامداری بستگی به در دسترس بودن تجهیزات اولیه مانند آسیاب خوراک دام دارد، در واقع با این دستگاه سرعت جمع آوری دام چند برابر شده و صرفه جویی در هزینه دام به حداقل می رسد. آسیاب خوراک با ترکیب غذای حیوانات با معده آنها نقش اساسی در سلامت این حیوانات مفید دارد.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

images_1663745614.png

بیایید با انواع خوراک خردکن آشنا شویم:

همانطور که گفته شد دستگاه خردکن خوراک یکی از تجهیزات مهم در صنعت دامپروری می باشد.

و استفاده از آن در دامداری ها ضروری است.

شرکت پارس صنعت با استفاده از بهترین متریال و طراحی توسط مهندسین خبره چندین دستگاه خوراک خردکن در اختیار دامداران گران قیمت قرار داده است.

علوفه گیر

  • برش علوفه چند منظوره [به همراه آسیاب]

دستگاه برش علوفه جهانی توانایی برش منظم و یکنواخت علوفه خشک و مرطوب (علوفه هیدروپونیک) را دارد. یکی دیگر از کارکردهای این دستگاه بریدن چغندر، سیب زمینی، کاه و … می باشد.

همچنین می توانید از قسمت آسیاب آن برای تهیه آرد، نان تست یا غلات استفاده کنید.

  • علوفه خرد کن هیدروپونیک [دوکاره]

دستگاه خردکن خوراک هیدروپونیک با تیغه های فولادی گالوانیزه، خوراک هیدروپونیک را به طور منظم بدون خرد کردن یا آبیاری قطع می کند.

همچنین می توانید با نصب توری در کف دستگاه از آن برای خرد کردن علوفه خشک استفاده کنید.

  • برش علوفه چند منظوره به علاوه همراه با آسیاب

دستگاه برش علوفه چند کاره پلاس قادر است به طور منظم علوفه تازه و سبز (هیدروپونیک) را بدون خرد کردن و آب خرد کند و همچنین علوفه خشک را خرد کند.

این دستگاه قابلیت آسیاب گندم، جو، ذرت و غلات را دارد و می توان از آن برای تهیه آرد نان و حتی بلغور استفاده کرد.

  • علوفه خرد کن هیدروپونیک به علاوه چند وظیفه ای

این دستگاه برای خرد کردن علوفه های هیدروپونیک مرطوب مناسب است و همچنین می توانید با نصب توری روی زمین از این دستگاه برای خرد کردن علوفه خشک استفاده کنید.

  موافقت هیات امنا با آزادسازی واردات خودرو

  • علوفه سنگ شکن پارس صنعت

این نوع خوراک خرد شده یکی از پرمصرف ترین خوراک خردکن های لیست محصولات پارس صنعت است و با نام های دیگری مانند خوراک خردکن فرغونی، بلال و خوراک خردکن پرتابل نیز شناخته می شود.

از این دستگاه برای خرد کردن علوفه تر، خشک، کاه، یونجه و کلش استفاده می شود.

این علوفه خرد شده نیز مورد توجه گلخانه داران است. زیرا می توانند از این دستگاه برای تهیه خاک برای کود استفاده کنند که از خردکردن چوب های نازک و برگ های خشک تهیه می شود. بریدن چغندر و سیب زمینی از دیگر وظایف آن است.

  • آسیاب خوراک هیدروپونیک با 70 دهانه به علاوه

این علوفه خرد کن مجهز به موتورهای تک فاز، سه فاز، بنزینی و تراکتور می باشد. این واحد با ظرفیت 2.5 تن در ساعت خوراک را کاملاً یکنواخت آسیاب می کند.

با تجهیزات جدید درآمد دام خود را چند برابر کنید.

امروزه درآمد صنعت دامپروری انعکاسی از در دسترس بودن دانش و روش های نوین در این صنعت است. اگر شما هم کشاورز هستید یا می خواهید وارد این حرفه پرسود شوید، خرید را فراموش نکنید تجهیزات و لوازم جانبی مانند آسیاب خوراک می تواند هم از نظر درآمد و هم از نظر صرفه جویی در زمان بازدهی عالی برای شما به ارمغان بیاورد.

شما می توانید برای مشاوره و خوراک برای خرد کردن بخرید از کارشناسان شرکت پارس صنعت جستجوی کمک

دیدگاهتان را بنویسید