خروج بیش از 70 زائر ایرانی برای حج

با وجود آغاز روند اعزام زائران به حج، امسال بیش از 70 زائر پس از صدور روادید و در آستانه زیارت از ورود به سرزمین وحی خودداری کرده اند.

به گزارش رجانی به نقل از فارس، سهمیه ایران برای حج تمتع امسال 39 هزار و 635 نفر توسط سازمان حج و زیارت و یک سازمان زیارتی با محدودیت هایی مانند زیر 65 سال، تزریق حداقل 2 دوز واکسن مورد تایید سازمان حج و زیارت اعلام و ثبت نام شد. سعودی ها شروع به تبدیل شدن کردند. البته محدودیت دیگر این بود که کسانی که ثبت نام حج خود را در سال 1378 به پایان رساندند می توانستند کاروان های حج امسال را انتخاب کنند.

زائران حج بر اساس ویزا اعزام می شوند

پس از انتقال هزینه های حج به عربستان، روند صدور روادید مصار آغاز شد و در مرحله اول، نیروهای اجرایی و کارکنان حج و تمتع به عربستان و سپس اولین کاروان های حجاج به عربستان اعزام شدند. ارسال شده در 22 ژوئن.

در حال حاضر ویزای زیارتی حج به صورت روزانه صادر می شود و کاروان ها اعزام می شوند، اما نکته جالب در مورد حج امسال افزایش تعداد لغو شدگان است. در زمان اعزام اولین زائران هنوز ظرفیت کاروان ها تکمیل نشده بود و ثبت نام از دست اندرکاران ادامه داشت.

هفتاد حاجی پس از صدور ویزا از سرزمین وحی خارج می شوند

علاوه بر این، در آن زمان تعداد حج‌های لغو شده به حدود 800 نفر رسید، در حالی که هنوز ویزای عربستان برای کسانی که به حج می‌روند صادر نشده است. اکنون که اعزام ها در حال انجام است و روادید برخی از زائران اخذ شده است، بیش از 70 نفر از 1401 زائر حج پس از صدور روادید از این سفر معنوی انصراف داده و اقدامات دیگری برای ورود به سرزمین وحی انجام شده است.

  نحوه خرید بلیت فیلم های جشنواره فیلم فجر

بر این اساس، سازمان حج و زیارت در نظر دارد این ظرفیت را در بین زائران حج تکمیل کند و امسال آموزش های فشرده ای را برای زائران حج برگزار می کند تا زائران بتوانند با زائران کشورهای دیگر به مناسک حج بپردازند.

به گفته یک منبع آگاه، دلیل اصلی امتناع مردم از حضور در مراسم حج امسال، گرانی حج است. بسیاری از مردم بهای تحمیل شده از سوی سعودی ها را پرداختند، اما در روزهای پایانی تبعید از حج منصرف شدند. به همین دلیل سازمان حج و عبادت برای تکمیل ظرفیت کاروان مجبور به ثبت نام مجدد از مشمولان شده است.

البته همانطور که رئیس سازمان حج و عترت گفت امسال شاید آخرین حج «ارزان» باشد و بهتر است دست اندرکاران از فرصت استفاده کنند و از حج امسال دست برندارند. اما برخی از زائران حج تمتع «این سفر را لغو کردند و در فرصتی دیگر به زیارت حج تمتع برگزیدند».

ورود حجاج خارجی حج 1401 به عربستان

به گزارش مشرق، قیمت حج تمتع امسال در ابتدا به طور میانگین 37 میلیون تن اعلام شده بود که زمان تعیین شده در بانک مرکزی به این میزان رسید با وجود افزایش قیمت ها در عربستان به ویژه مالیات عربستان سعودی به یکباره قیمت را افزایش داد. حج حدود 1200 دلار

دیدگاهتان را بنویسید