خرید طلا از بورس چه مزایایی دارد؟

14353 خبر اولیه

به گزارش تحریریه به نقل از پارسینه، طلا عنصری است که کاربردها و مصارفی مانند جواهرسازی، کاربرد در صنعت پزشکی، الکترونیک، صنعت فضایی و … دارد. این عنصر کمیاب از منظر جامعه همواره به عنوان فلزی تزئینی و ارزشمند شناخته شده است.

ریسک ناشی از خطرات خرید طلای فیزیکی

عواملی مانند سرقت، هزینه های نگهداری، نگرانی در مورد اصالت طلا در زمان خرید از جمله مواردی است که باعث نگرانی سرمایه گذاران می شود. اما آیا راهی برای سرمایه گذاری کم ریسک روی این فلز گرانبها وجود دارد؟ پاسخ به این سوال مثبت است، زیرا با مدرن شدن جوامع و ظهور روش ها و ابزارهای مدرن سرمایه گذاری، ریسک سرمایه گذاری سنتی طلا کاهش یافته است.

یکی از ابزارهایی که می تواند جایگزینی برای سرمایه گذاری سنتی طلا باشد، سرمایه گذاری در صندوق های طلا است. سرمایه گذاری در صندوق طلا برای کسانی که به طلا به عنوان یک فرصت سرمایه گذاری نگاه می کنند توصیه می شود.

صندوق سرمایه گذاری طلا چیست؟

صندوق طلا یکی از انواع صندوق های سرمایه گذاری متقابل و قابل معامله در بورس (ETF) در بورس کالا است. این نوع صندوق سرمایه خود را در گواهی سپرده سکه طلا سرمایه گذاری می کند. صندوق طلا حداقل 70 درصد دارایی خود را در خرید سکه طلا و بقیه را در اوراق با درآمد ثابت سرمایه گذاری می کند.

سرمایه گذاری در صندوق طلا برای کسانی که به طلا به عنوان یک فرصت سرمایه گذاری نگاه می کنند توصیه می شود. بعد، چرا سرمایه گذاری در صندوق طلا بهتر از سرمایه گذاری سنتی طلا است.

  اعلام وضعیت 2249 خودروی وزارت اقتصاد / سرگردان در لوکس خراب!

مزایای سرمایه گذاری در صندوق طلا

در صورتی که با سرمایه گذاری در صندوق های طلا، خطراتی مانند ریسک حفظ و آسیب اموال از بین برود، ذخیره طلا خطرات خاص خود را دارد. همچنین از دیگر مزایای سرمایه گذاری در صندوق های طلا می توان به سرمایه گذاری با مبلغ کمتر از قیمت طلا و سکه طلا اشاره کرد.

به عنوان مثال اگر فردی قصد سرمایه گذاری در طلا را داشته باشد باید به ازای هر گرم طلا هزینه ای بپردازد. این مقدار جدا از ارزش هر گرم طلا است. همچنین برای خرید سکه بهار آزادی سرمایه گذار باید مبلغ زیادی را بپردازد که ممکن است به دلیل کمبود نقدینگی برای افرادی که قصد سرمایه گذاری در سکه را دارند امکان پذیر نباشد. اگر می توانید در صندوق سرمایه گذاری طلا با حداقل مبلغ 500 هزار تومان سرمایه گذاری کنید.

نحوه سرمایه گذاری در صندوق کارگزاری طلا

سرمایه گذار برای سرمایه گذاری در صندوق طلا ابتدا باید به یکی از کارگزاری ها مراجعه و مراحل ثبت نام را انجام دهد (در صورتی که قبلا این کار را انجام نداده باشد) و پس از دریافت کد بورسی وارد سامانه های معاملاتی شود.

صندوق طلا یک ETF یا صندوق قابل معامله در بورس است که برای معامله آن کافی است نام صندوق را در سیستم های معاملاتی جستجو کنید و سپس سرمایه گذار صندوق را خریداری کند. اکثر کارگزاران کالا اکنون صندوق شمش را در لیست صندوق های مشترک خود دارند که در گواهی سپرده سکه طلا سرمایه گذاری می کنند.

پایان/

  کاهش وزن در کوتاه مدت چه عوارضی دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید