خرید مخفیانه نفت از ایران و ونزوئلا

بر اساس سرمقاله، اولاف شولتز، صدراعظم آلمان اعلام کرد: وقتی روسیه به درگیری در اوکراین پایان داد، آن کشور باید فرصتی برای تجارت مجدد با آلمان پیدا کند.

وی تاکید کرد که مسکو نباید و نخواهد توانست پیروز شود.

خرید مخفیانه نفت از ایران و ونزوئلا

شولتز در نشست کمیته تجارت آلمان شرقی (OA) که بر روابط با شرق متمرکز است، در برلین گفت که اگر دولت روسیه به خصومت ها پایان دهد، فرصتی برای از سرگیری همکاری های اقتصادی ایجاد می کند. البته شروع تعامل مدتی طول می کشد و از دیدگاه اروپا اکنون زمان آن نیست.

به گزارش هفته نامه زیت، صدراعظم آلمان گفت که روابط ما در حال حاضر رو به وخامت است زیرا اتحادیه اروپا روسیه را تحریم می کند، اما روسیه پس از حل مناقشه بزرگترین کشور قاره اروپا باقی خواهد ماند. بنابراین بسیار مهم است که ما برای این زمان آماده باشیم.

شولتز درگیری کنونی در اوکراین را تلاشی از سوی ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه برای بازسازی امپراتوری روسیه توصیف کرد. وی با تکرار اتهامات جنایت علیه غیرنظامیان اوکراینی تاکید کرد: روسیه نباید پیروز شود. روسیه پیروز نخواهد شد.

عزم برلین برای قطع واردات انرژی روسیه مشکلاتی را برای آلمان ایجاد کرد حتی قبل از اینکه عرضه گاز به دلیل خرابکاری در طول خط لوله گاز نورد استریم در ماه سپتامبر مختل شود. اکنون آلمانی ها سعی می کنند کمبود انرژی را در جای دیگری جبران کنند.

خرید مخفیانه نفت از ایران و ونزوئلا

این موضع در حالی اتخاذ شد که پایگاه خبری تحلیلی «دیپلماسی مدرن» چندی پیش در گزارشی فاش کرد که آلمان به شدت درگیر بحران انرژی است و صنایع این کشور بیشترین آسیب را به دلیل بحران قیمت انرژی و قدرت رقابتی آن در این کشور متحمل شده است. اروپا را از دست می دهند.

  پلیس به مدارک برگ سبز خودرو پاسخ داد

به نوشته این نشریه اروپایی، مقامات آلمانی در حالی که در جریان اعتراضات موضع تندی علیه ایران اتخاذ می کنند، مذاکرات محرمانه ای با ونزوئلا، ایران و الجزایر برای تامین سوخت مورد نیاز خود دارند.

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید