خرید مستقیم فرش از کارخانه فرش کاشان

کاشان به عنوان مرکز تولید فرش ماشینی و همچنین فرش مسجدی و فرش محراب در ایران شناخته می شود. بیش از 1000 شرکت فرش ماشینی کوچک و بزرگ در کاشان وجود دارد که همگی در زمینه تولید فرش ماشینی، قالیچه، فرش، موکت و گلیم مسجد تخصص دارند. فرش سجاد که این مقاله به آن اختصاص دارد یکی از اصلی ترین محصولات کارخانه های فرش ماشینی کاشان می باشد. اگر شما هم به دنبال خرید فرش هستید با ما همراه باشید.

خرید فرش

فرش کاشان

محصولات فرش ماشین در کاشان به صورت تخصصی و حرفه ای انجام می شود. شرکت فرش شاه پسند کاشان یکی از شرکت های فرش متخصص در فرش ماشینی و فرش سجادعی یکی از محصولات این شرکت فرش ماشینی برتر می باشد. وقتی صحبت از تخصص و حرفه ای بودن در زمینه تولید فرش مسجد می شود، این یعنی: طراحی، تست، بافت که بر عهده فرش شاه پسند است. لازم به ذکر است فرش شاه پسند سه سال متوالی به عنوان بهترین تولید کننده فرش ماشینی در ایران معرفی شده است.

فرش سجاد که به فرش مسجد یا سجاد فرش نیز معروف است، فرشی است با عرض کم که در کف مساجد، مساجد، تکایا و اماکن متبرکه و مذهبی استفاده می شود. علت نامگذاری آن نیز به دلیل طرح فرش است که شبیه فرش محراب و نماز است. این نوع فرش با نام های دیگری از جمله فرش مسجد، فرش نماز، فرش محرابی و حتی فرش نماز شناخته می شود. در سال های اخیر به دلیل زیبایی و یکنواختی طرح فرش و ایجاد فضای معنوی در اماکن مذهبی، فرش سجاد بیشتر مورد استفاده قرار گرفته است.

  تسریع در اجرای دولت هوشمند

فرش مسجد در کجا استفاده می شود؟

فرش مسجد عمدتاً در مساجد، اماکن متبرکه مانند امامزاده ها، مساجد و تکایا ادارات و سازمان ها، بیمارستان ها و … مورد استفاده قرار می گیرد. برخی به این فرش، فرش نماز یا فرش مسجد می گویند. فرش مسجد یا فرش مسجد فرشی است که در مسجد پهن می شود.

قیمت فرش به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت فرش این بستگی به عوامل مختلفی مانند تراکم پارچه، نوع نخ، دستگاه بافندگی و مواد اولیه آن دارد. هر چه تراکم بافت فرش بیشتر باشد قیمت آن نیز بیشتر می شود. همچنین ارزان ترین فرش، فرش 440 شانه با نخ BCF می باشد. لازم به ذکر است که این نوع فرش عمر بسیار کوتاهی دارد و کیفیت بسیار پایینی دارد. با کیفیت ترین بافت فرش، فرش های نخ اکریلیک 500 شانه و 700 شانه می باشد.

همچنین فرش ها با نخ پلی استر ساخته می شوند که اگرچه کیفیت بسیار بالاتری نسبت به BCF دارند اما در مورد فرش اکریلیک حرفی برای گفتن ندارند. بنابراین توصیه ما به مشتریان عزیز خرید فرش اکریلیک می باشد.

قیمت فرش

معرفی فرش

طرح های فرش را می توان از نظر شکل و بافت به سه دسته اصلی تقسیم کرد:

فرش محرابی

همانطور که از نام این نوع فرش مشخص است، طرح محراب بر روی فرش محراب که برگرفته از همان محراب مسجد است، نقش بسته است. در داخل این محراب اغلب از نقوش اسلیمی مانند شمسه یا نقوش ایرانی مانند گلبوته استفاده می شود که هنر اسلامی ایرانی را به زیبایی نشان می دهد.

  فیلم های فجر تمام شده است؟

فرش تشریفاتی مسجد

قالیچه های تشریفاتی محراب ندارند و درست مانند فرش های کناری بافته می شوند، با این تفاوت که یک لبه فرش برای استفاده به عنوان مهر روی آن طراحی شده است.

نقش این نوع فرش سجاده بیشتر گل های شکوفه دار و طرح های لجن است.

فرش یکپارچه

فرش یکپارچه مسجد در واقع همان طرح فرش تشریفاتی است با این تفاوت که طرح آن ها به گونه ای است که اگر لبه آب بندی فرش برداشته شود، هر رول فرش مکمل رول دیگر می شود و اشکال منظم و یکپارچه ای به وجود می آورد. مانند ترنج که کاملاً بدون درز به نظر می رسند.

این نوع فرش‌های کاشی‌کاری را به‌ویژه برای مکان‌های متبرکه مانند امامزاده یا حسینیه توصیه می‌کنیم.

فرش

دلایل استفاده از فرش

جهت قبله به راحتی مشخص می شود.

احتمال سرقت فرش مسجد صفر است.

راهپیمایی کاملا منظم و یکنواخت می شود.

ایجاد فضای معنوی با انتخاب طرح و رنگ مناسب برای مساجد.

امکان تجهیز کل فضای داخلی مسجد با گوشه های مخصوص.

ایجاد فضایی شاد و روح بخش

مراحل سفارش فرش

برای خرید فرش می توانید مستقیما با شرکت فرش شاه پسند کاشان با شماره های 09125347596 و 03155340038 تماس بگیرید و پس از استعلام قیمت سفارش خود را ثبت نمایید. متخصصین واحد فروش ما آماده مشاوره رایگان در زمینه خرید فرش دلخواه شما و ارسال هر طرح و رنگی می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید