خرید نهال بادام اقتصادی ترین رقم بادام دنیاست

بادام تونو یکی از بادام های دیر شکوفه است و همین امر آن را به سرما مقاوم می کند.منشا بادام تونو ایتالیا است. نهال بادام تن برای جوانه زنی به 70 تا 100 روز سرما نیاز دارد که آستانه مقاومت به سرما در این رقم 20- درجه است. نهال بادام تونو از پرمحصول ترین ارقام بادام است. میوه این بادام هسته دار است. قوت و سرعت باردهی بادام تنی بسیار بالاست و هر ساله به طور مستمر میوه می دهد.

images 1659371163 خبر اولیه

آب بادام مورد نیاز شما:

در مناطقی که میانگین بارندگی سالانه کمتر از 400 میلی لیتر است، کشت بادام دیم جواب نمی دهد. نیاز آبی هر نهال بادام در سال اول کشت بین 30 تا 50 لیتر می باشد. در مناطق خشک هر 7 روز یکبار و در مناطقی که رطوبت خاک زیاد است هر 10 روز یکبار آبیاری کنید.

خاک مناسب برای کاشت بادام:

هنگام کاشت نهال بادام باید زهکشی مناسب خاک را در نظر گرفت تا خاک برای رشد مناسب باشد. نهال بادام خاک لومی شنی است. PH مناسب خاک برای پرورش نهال بادام 6/5 می باشد.

نکات مهم هنگام کاشت:

از آنجایی که ریشه بادام شما به صورت عمودی رشد می کند، نهال باید در عمق مناسب کاشته شود. گودال کاشت باید عمیق و گسترده باشد. عمق 1 متر مناسب است. محل کاشت بادام باید روشن باشد. زمانی که نهال در گودال اطراف آن قرار می گیرد باید به خوبی تمیز شود تا هوا و خاک کاملا جذب شود. فاصله کاشت نهال بادام 4*4 مربع می باشد. نکته مهمی که در کاشت نهال بادام باید به آن توجه داشت این است که تاج نهال هم سطح خاک باشد و محل کاشت در خارج از خاک قرار گیرد.

  عملکرد اولیه نهال گردو چقدر است؟ + (راهنمای خرید)

شرایط محیطی مناسب برای رشد بادام:

برای جوانه زنی مناسب درخت بادام تونو باید در فصل زمستان نیاز سرمایی آن تامین شود. میانگین نیاز سرمایی بادام تنی بین 70 تا 100 ساعت است (بستگی به منطقه رویش با اقلیم های مختلف دارد) به طور کلی آب و هوای مرطوب نمی تواند به نفع بادام تن باشد، بنابراین بادام تنی بهتر به هوای خشک پاسخ می دهد. نیاز نوری بادام تنو زیاد است، بنابراین نور کم سرعت رشد را کاهش می دهد و حتی روند رشد درخت را مختل می کند.

بهترین زمان برای کاشت بادام:

در پایان فصل پاییز و پس از ریزش کامل نهال ها، بهترین زمان برای کاشت است، اما در مناطق سردسیر تاریخ کاشت معمولاً اواخر زمستان و اوایل بهار است.

نکات مهمی که هنگام هرس درخت بادام باید در نظر بگیرید:

به طور کلی درخت بادام نیاز به هرس کوتاه و منظم دارد و اگر این هرس به صورت نادرست انجام شود خطرات جبران ناپذیری برای درخت بادام به همراه خواهد داشت.

نکته مهم در مورد هرس بادام این است که هرس نامناسب باعث از بین رفتن درخت بادام می شود از آنجایی که هر ساله بیشترین بار این درخت بر روی شاخه های جوان است پس هرس بادام را به متخصصان بسپارید.

images 1659371219 خبر اولیه

زمان شکوفه بادام:

بادام تنی دیر شکوفه است، گلهای آن سفید و صورتی است و جلوه بسیار زیبایی دارد. بسته به منطقه و آب و هوا، زمان گلدهی اواخر فروردین و اوایل اردیبهشت است.

انواع گرده افشان مناسب برای نهال بادام شما:

بادام تن خود گرده افشان است اما به دلیل افزایش عملکرد از ارقام شوفه و سهند به عنوان گرده افشان استفاده می کند.

  دستور فوری رئیس سازمان انرژی اتمی برای راکتور هنداب

پایه بادام ماهی تن:

اساس بادام شما بادام تلخ است.

قد درخت بادام شما:

میزان مراقبت از نهال با ارتفاع درخت ارتباط مستقیم دارد. با جابجایی مناسب و فراهم آوردن شرایط محیطی بسیار مناسب ارتفاع آن به 8 متر می رسد. حداکثر ارتفاع بادام تنو 5 متر و کمترین ارتفاع درخت 4 متر است و در کشور ما با توجه به شرایط هواشناسی و اکولوژیکی ارتفاع آن بین 4 تا 6 متر است.

بهره وری درخت بادام شما:

در شرایط ایده آل، عملکرد حتی بیش از 4 تن در هکتار است.

زندگی بادامی شما:

عمر اقتصادی بادام بین 30 تا 35 سال است.

ویژگی های مغز درخت بادام:

بادام تنی در بازار بازدهی بالایی دارد، رنگ مغز آن قهوه ای تیره، شکل آن بیضی و تیز است، مغز آن حدود 35 تا 40 درصد میوه را تشکیل می دهد، میزان دوغ بادام تنی 15 عدد است. 30 درصد بادام ماهی تن سرشار از کلسیم، آهن، فسفر، ویتامین E و پروتئین است و مغز را تقویت می کند، کاربردهای این بادام بسیار گسترده است، از جمله تهیه پودر بادام مورد استفاده در شیرینی پزی و میوه های خشک. بادام تن یا اکسیر سلامتی، کلسترول خون را تنظیم می کند و از بیماری های قلبی عروقی محافظت می کند. سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند. خواص بادام تن در سلامت پوست و مو تاثیر بسزایی دارد.

images 1659371188 خبر اولیه

نحوه خرید:

یکی از مهم ترین سوالات در خرید نهال بادام باید به این نکته توجه کنید، اصالت نهال و اصل نهال را فقط در شرکت های معتبر تولید نهال می توانید پیدا کنید. نهالستان سلطنتی مهندس آرمین قاسمی با تولید انواع نهال های مثمر و غیر مثمر با نازلترین قیمت در خدمت شماست که دارای گواهی اصالت می باشد. در این مجموعه خرید نهال بادام هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین انجام می شود. برای بهره مندی از مشاوره رایگان کارشناسان مجموعه رویال نهال و خرید نهال با روابط عمومی این مجموعه تماس حاصل فرمایید. خریداران محترم جهت خرید با شماره تماس زیر و واتساپ تماس حاصل فرمایید.

  مشکل مذهبی ها عدم عقلانیت دینی است / ناامیدی انقلاب فراموش کرده است که ما قبلاً کجا بودیم و اکنون کجا هستیم / شیطان با بی گناهان کاری ندارد ، او سعی می کند انقلابیون را فریب دهد

آدرس سایت: nahal110.ir

تلفن تماس: 09141811520 – 09201811520

دیدگاهتان را بنویسید