خرید گندم در کشور از مرز یک میلیون تن گذشت

مدیرکل هماهنگی داخلی خرید شرکت بازرگانی دولتی ایران از خرید تضمینی یک میلیون و 150 هزار تن گندم و 67 هزار تن روغن کلزا از ابتدای سال 1401 تا 27 اردیبهشت ماه امسال خبر داد.

به گزارش رجانیوس به نقل از شرکت بازرگانی دولتی ایران، مرتضی سعادتی کیا گفت: امسال گندم به قیمت هر کیلوگرم 10 هزار و 500 تن خریداری می شود و به ازای هر کیلوگرم گندم تحویلی نیز هزار تن جایزه تعلق می گیرد. ارزش گندم خریداری شده تاکنون 13117 میلیارد تن است.

وی با بیان اینکه خرید تضمینی گندم از چهارم فروردین امسال در کشور آغاز شده است، گفت: استان های سیستان و بلوچستان، خوزستان، هرمزگان، بوشهر، کرمان، فارس، کوگیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی و ایلام تاکنون اقدام به خرید تضمینی گندم کرده اند. وارد خرید این محصول شده اند.

سعادتی کیا با اشاره به اینکه خوزستان پیشرو در عرضه گندم در کشور است، گفت: 680 هزار تن گندم در استان خریداری شد و پس از آن کرمان 88 هزار تن، فارس 74 هزار تن و ایلامی 58 تن در ردیف های زیر قرار دارند.

مدیرکل هماهنگی بازرگانی داخلی ایران گفت: همچنین در این مدت 67 هزار تن روغن کلزا به ارزش 970 میلیارد تن در استان های ایلام، بوشهر، خوزستان، سیستان و بلوچستان، فارس، کرمان و کوگیلویه و بویراحمد ضمانت شد.

  مسابقه کتابخوانی «مقام رهبری زنان می خواهد».

دیدگاهتان را بنویسید