خرید 3.5 میلیون تن گندم از کشاورزان / توزیع 6.5 میلیون جوجه در روز بین کشاورزان

گروه سیاسی – رجانیوس: علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت در حاشیه جلسه هیئت دولت با خبرنگاران با تسلیت زلزله در افغانستان گفت: جمهوری اسلامی ایران مانند سایر مسائل بشردوستانه در کنار مردم افغانستان خواهد بود و کمک های لازم را انجام خواهد داد. “

وی افزود: در پی وعده رئیس جمهور برای سفر به شهرستان های استان تهران برای ایجاد استان ویژه در شهرستان ورامین، این موضوع در جلسه امروز هیئت دولت به تصویب وزیر کشور رسید و وزارت کشور موظف شد استان ورامین را به ویژه ارتقا دهد. فرماندار. “

سخنگوی دولت گفت: گزارش وزیر جهاد از میزان خرید گندم کشاورزان نیز ارائه شد. بیش از 3.5 میلیون تن گندم خریداری شده و 6.5 میلیون جوجه یکروزه به صورت رایگان بین روستاییان توزیع شده است تا با حادثه تلخ کشتار جوجه یکروزه مواجه نشویم و وزارت جهاد نیز پیگیر واکسیناسیون است. روند.

بهادری جهرمی افزود: همچنین مفاد اجرایی قانون مالیات بر گرانی خانه و باغ ویلاهای گران قیمت تصویب و ایرادات قبلی وی رفع شده است.

وی افزود: این در حالی است که مجوز واردات کالاهای اساسی که پیش از این از سوی تعاونی ها و پیله کش های مرزی صادر شده بود برای یک سال دیگر تمدید شد.

سخنگوی دولت همچنین با اشاره به برنامه دولت برای تقویت تیم ملی فوتبال کشورمان خاطرنشان کرد: فدراسیون فوتبال مسئولیت این کار را بر عهده دارد اما دولت به دلیل اولویتی که مردم به آن دارند از هیچ حمایتی دست نمی کشد. اولین بار موفقیت تیم را اعلام کرد. رئیس جمهور تاکید کرد: بازیکنان و کادر فنی نگران نباشند و تنها فکرشان موفقیت در جام جهانی است.

  توضیحات نمایندگی داهوا برای دوربین مدار بسته جدید داهوا برای دید در شب

بهادری جهرمی درباره پرداخت یارانه ها تا زمانی که زیرساخت ها در کاربرگ الکترونیکی فراهم شود: قانونگذار روش کاربرگ را پیش بینی کرده و دولت تلاش می کند زیرساخت ها را فراهم کند. یارانه نقدی تا زمان تامین زیرساخت ها ادامه خواهد داشت.

وی افزود: پیش از آن دولت لایحه یک فوریت تغییرات در دو موضوع در بودجه کل کشور را تقدیم مجلس کرد. اما در راستای حمایت از حوزه های راهسازی به ویژه شهرداری ها، پیشنهاد اصلاحی در این خصوص ارسال شد. در عین حال پیشنهاد کاهش ترازهای تورمی در قانون بودجه بر اساس نحوه محاسبه نرخ حقوق ورودی ارائه شد. خیر و لذا کاهش بخشی از آثار تورمی این مصوبه از بودجه دولت محروم شد.

سخنگوی دولت گفت: امروز در جلسه دولت تک تک پیشنهادهای وزرای نفت و صمت به دولت مورد بحث و بررسی قرار گرفت و دلایل مختلفی مطرح شد و در نهایت مقرر شد دو لایحه جداگانه با دو فوریت ارائه شود. تصور می‌شد که وزرا و برخی نقل‌قول‌ها از سوی نمایندگان این است که ترکیب این دو لایحه ممکن است به تصمیم متفاوتی در مجلس منجر شود و بر این اساس این لایحه امروز جداگانه به تصویب رسید.

دیدگاهتان را بنویسید