خطاب اشتباه همتی به رئیسی و سکوت دلنشین صالح آبادی!

به گزارش تحریریه، اظهارات نادرست عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی در دوره حسن روحانی و سکوت قابل توجه علی صالح آبادی، رئیس کل دولت سیزدهم، وجوه بسیاری دارد و نشان می دهد که شوک کابینه سیزدهم مدیران اقتصادی ضعیف آنها شدند.

همتی در توییتی نوشت:

12901 خبر اولیه

همتی می نویسد از منظر اقتصادی قیمت ها تحت تاثیر کشش تقاضا و فشار عرضه هستند و نمادی از تعادل بازار هستند. رسیدگی به دغدغه های رئیس جمهور و بهبود معیشت مردم در گرو اقدامات صحیح اقتصادی، رفع موانع تجاری و بالاتر از همه تحریم ها است.

جای تاسف است که همتی در روز روشن به آیت الله رئیسی آدرس غلط داد و افکار عمومی را به اشتباه انداخت، اما تاسف بارتر اینکه علی صالح آبادی در سکوت نظاره گر حمله مدیران اقتصادی دولت حسن روحانی به رئیس جمهور است. منطقاً باید برعکس باشد.

بر اساس شاخص های اقتصادی و نظر غالب مردم، دولت حسن روحانی بدترین دولت تاریخ ایران است که تنها به دلیل ضعف و محافظه کاری ایران می تواند از موضع دفاعی خارج شود و برای مدت کوتاهی طلبکار شود. . مدیران اقتصادی دولت سیزدهم

رفع موانع تجاری و رفع تحریم ها (اگرچه اقتصاد ایران در حوزه تحریم نیست) اقدامات مفیدی است اما نمی تواند افزایش قیمت ها را توجیه کند.

تاریخچه گرانی و افزایش قیمت ها!

همتی در ترفندی صریح مهم ترین دلیل افزایش قیمت را سانسور کرد و چند بار درخواست نادرست به افکار عمومی داد. افزایش قیمت ها ناشی از عملکرد سیستم بانکی و ایجاد روزانه 4000 میلیارد تن نقدینگی ضعیف است که از نظر همتی مشکلی ندارد و باید حفظ شود. زیرا در نظام سیاستگذاری همتی و طیف کارگزاران سازندگی; نظام بانکی (بانک های خصوصی) کاملا مقدس است و به همین دلیل تنها اتحادیه ای که حتی یک مورد ورشکستگی ندارد، نظام بانکی کشور است.

  داستان غم انگیز در مورد قرعه کشی ماشین

کشش تقاضا و فشار عرضه از مفاهیم اقتصادی در نظام اقتصاد خرد است که هیچ ربطی به رالی قیمتی ندارد که از زمان عبدالناصر همتی تا کنون در مقیاسی بی سابقه ایجاد شده و ادامه دارد. فشار عرضه باعث کاهش قیمت می شود نه افزایش قیمت و مشخص نیست چرا همتی به ویژگی های علمی خود توجهی نمی کند.

آیت الله رئیسی باید توجه داشته باشد که تمرکز بر جلوگیری از افزایش قیمت در زمان کولاک نقدینگی کارساز نیست و اشتباه خطرناک دولت است، حتی اگر کابینه تمام وقت، نهادهای امنیتی، ارتش و سپاه در بازار مستقر باشند. در نتیجه هیچ نتیجه ای جز رسوایی وجود نخواهد داشت. اگر دولت؛ بانک ها را کنترل کنید، قیمت ها به صورت خودکار کنترل می شود. مراقب برخورد نادرست با سیاستمداران در پوشش مدیران اقتصادی باشید!

پایان /

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید