خط و نشان دریایی سفید برای کسانی که جان مردم را تهدید می کنند

گروه سیاسی رجانیوز: کسانی که در دل و ذهن تجار و بازرگانان رعب و وحشت ایجاد می کنند و آنها را تهدید می کنند، اینها موارد و مصادیق آزار مردم است.

من گزارش میدم رجانیوز به گزارش میزان، حجت الاسلام والمسلمین محسنی آژه ای امروز دوشنبه (23 آذرماه) طی سخنانی در جلسه شورای عالی قضایی ضمن تسلیت ایام فاطمیه گفت: حضرت فاطمه زهرا(س) جهادگر بی بدیل در راه صیانت از حق و سرمشق و الگوی بی بدیل بردگی و بندگی و مظهر مقام والای زن، مادری و ازدواج است.

رئیس قوه قضائیه در ادامه 25 آذر روز دانشجو را گرامی داشت و تصریح کرد: 25 آذر روز دانش آموز یادآور مخالفت دانشجویان با استکبار جهانی و نفوذ بیگانه مانند آمریکا و انگلیس در کشور است. دانش آموزان ما امروز بیش از هر زمان دیگری راه مقابله با استکبار جهانی را می پیمایند و اجازه انحراف و انحراف از مسیر درست مبارزه با استکبار را نمی دهند.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه دشمن در این مقطع به هدف خود نرسیده است، گفت: دشمن و عوامل و حامیانش با ایجاد رعب و وحشت، دروغگویی و تحریف مسائل در تلاش هستند تا از ناآرامی هایی که به راه انداخته اند جلوگیری کنند. بنابراین قوه قضائیه، نیروی انتظامی و نهادهای امنیتی باید با عواملی که سعی در آسیب رساندن به مردم علیه مردم دارند، برخورد کنند.

قاضی القدات تاکید کرد: کسانی که در دل و ذهن تجار و بازرگانان رعب و وحشت ایجاد کردند و آنها را تهدید کردند که اگر مغازه خود را نبندند آن را به آتش می کشند یا کسانی که رانندگان و رانندگان زحمتکش کامیون را تهدید می کنند که اگر آنها مغازه خود را نبستند، به خودروهای خود آسیب رساندند تا به مقصد برسند. اینها موارد و مصادیق آسیب رساندن به مردم است; به همین دلیل است که دستگاه های قضایی، انتظامی و امنیتی نباید این گونه موارد را بدیهی تلقی کنند و به سرعت و قاطعانه عوامل آسیب رسان به مردم را شناسایی، دستگیر و تحت تعقیب قرار دهند.

  انتشار صورت های مالی 852 شرکت دولتی برای اولین بار در دولت سیزدهم / دور دوم صورت های مالی به زودی منتشر می شود / اتاق تاریک شرکت های دولتی در کانون توجه قرار دارد

در همین راستا، رئیس کل دادگستری به دادستان‌های سراسر کشور دستور داد تا دستگاه‌های انتظامی و امنیتی را ملزم به شناسایی و دستگیری عناصر تهدیدکننده مردم، شهروندان، مشاغل و رانندگان کامیون کنند و با درک اینکه این نوع تهدید تهدید عادی نیست، این عناصر تهدیدآمیز تحت تعقیب و محاکمه و مجازات هستند.

رئیس قوه قضائیه در ادامه به موضوع دروغگویان پرداخت و گفت: تاکید می کنم مقامات قضایی ذیربط باید سریعاً با کسانی که با پیام های کذب باعث تحریک یا هشدار مردم می شوند و ادعاهای غیرمستند و نگران کننده ای را مطرح می کنند، تماس بگیرند. از او توضیح بخواهید و در صورت عدم وجود توضیح و دفاع مؤثر، از او پیگرد قانونی کنید. توجه داشته باشید که این یک دروغ معمولی نیست. درست است که اگر فردی مزاحم ذهن شود می توان از او شکایت کرد، اما این موارد دروغ ساده ای نیست، بنابراین مراجع قضایی ذیربط باید از این منظر پرونده را پیگیری کنند.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی آژه ای در ادامه جلسه امروز اظهار داشت: برخی افراد به دلیل بی احتیاطی یا بی تفاوتی به صورت فردی مرتکب گناه یا جرم می شوند یا قانون شکنی می کنند. نوع برخورد با این گونه افراد باید عمدتاً بر اساس مجازات و نهی از منکر باشد; از سوی دیگر، افرادی هستند که آگاهانه و آگاهانه با قانون و ارزش‌های شرعی و اخلاقی مخالفت می‌کنند. برخورد با این دسته دوم متفاوت است. آنها علناً قانون را زیر پا می گذارند و نه به دلیل سهل انگاری، بلکه به دلیل اراده دشمن، قانون را زیر پا می گذارند. این موضوع نباید به عنوان یک جرم عادی تلقی شود. این یک جنایت آشکار است و مأموران قدرت دارند و باید با یک جنایت آشکار برخورد کنند و مجرمان را تعقیب کرده و به عدالت بسپارند.

وی افزود: همچنین لازم است اطلاعات ما ارتباط بین این افراد و عوامل اصلی و سرکردگان و سازمان دهندگان این پرونده های مجرمانه را با سرویس های خارجی و افراد شرور ایجاد و به مراجع قضایی تحویل دهند و ضابطان قضایی مربوطه باید همچنین با این مورد به طور جدی برخورد کنید. زیرا این دیگر غفلت نیست، بلکه انحراف شریعت و شریعت بنا به خواست دشمن است. بنابراین باید به این موضوع توجه ویژه ای شود.

  پرداخت وام های خرد 8 ماهه امسال بیش از 1400 / تامین مالی پروژه های اولویت دار

رئیس قوه قضائیه علاوه بر مسئولان و نیروهای قوه قضائیه، امنیتی، وزارت اطلاعات، ارتش، انتظامی و نظامی که در دوره گذشته با تلاش شبانه روزی دشمن را در رسیدن به هدف شوم خود ناکام گذاشتند. ایجاد ناامنی برای مردم و در این راه و برای جداکردن صف فریب خوردگان و فراموش شدگان از عناصر اصلی صبور و رنج کشیدند و صدمه دیدند و شهید شدند و خطاب به دشمن تاکید کرد که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران جای این شورش ها و جنایت ها و عبارات نیست: «شاید نهادهای مسئول در مقطعی صبر کنند، اما این صبر بی نهایت نیست».

قاضی با اشاره به مجازات اعضای شبکه اراذل و اوباش مرتبط با سازمان اطلاعات رژیم صهیونیستی گفت: برخی از عناصر مفسد در کنار سرویس های بیگانه به ویژه رژیم صهیونیستی توسط دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی شناسایی و شناسایی شدند. دستگاه قضائی نیز در مراحل دادسرا، دادگاه بدوی و دیوان عالی کشور قاطعانه و برابر قانون مجازات شدند و در عین حال به سرعت به پرونده آنها رسیدگی و دیروز به مجازات خود رسیدند.

رئیس قوه قضائیه در ادامه به رسیدگی سریع، قاطع و قانونمند عوامل اغتشاشات اخیر به پرونده اشاره کرد و تصریح کرد: تعدادی از اغتشاش گران به حبس و بعضاً طویل محکوم شدند و تعدادی نیز محکوم شدند. از افراد دیگری که فاسد و متخاصم بودند و با سلاح سرد و گرم اقدام به کشتن و ایجاد ناامنی می کردند، آنها نیز گاه تایید می شدند و به زودی اجرا می شدند.

رئیس قوه قضائیه تصریح کرد: رسیدگی به پرونده برخی عوامل اغتشاشات واقعاً در مدت کوتاهی انجام شد. پرونده این پرونده که در مشهد رخ داد و دو نفر به طرز فجیعی کشته شدند، در مدت کوتاهی و برابر قانون رسیدگی و عاملان این جنایت به مراجع قضایی معرفی شدند و پرونده مربوط به رسیدگی دادگاه عالی.

  افزایش صادرات نفت روسیه - بررسی های تحریریه رسانه ها

وی افزود: حکم جنایت رخ داده در کرج امروز صادر می شود و پرونده های مربوط به اصفهان نیز در شرف تنظیم است.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی آژه ای تاکید کرد: برای عوامل اصلی اغتشاشات و اغتشاشات اخیر و کسانی که ناامنی ایجاد کردند و جزو مقصران و بنزین ریختند بر روی این آتش سوزی بودند، مجازات های بازدارنده اعمال می شود. .

رئیس قوه قضائیه همچنین گفت: شورای تامین بر موضوع خسارات وارده به اموال مردم در اغتشاشات اخیر نظارت دارد و مقرر شده افرادی که متحمل خسارت شده اند موارد خسارت را اعلام کنند تا رسیدگی شود. پس از تنظیم این پرونده ها، مراجع قضایی و محاکم ما نیز در خصوص خسارت وارده به اموال مردم و متصدیان و معاونان در این موضوع، پیگرد قانونی خواهند داشت.

رئیس قوه قضائیه در ادامه به خانواده ها و والدین توصیه کرد که با توجه به روشن شدن همه جوانب پرونده های اخیر بیش از گذشته احتیاط کنند تا خدای ناکرده جوانانشان ابزار اهداف و جاه طلبی های دشمنان و اشرار شما شوند و مرتکب یک امر شوند. جنایتی که باعث ایجاد سابقه می شود.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به دیدارهای مستمر و مشابه خود با اقشار و اقشار مختلف مردم و بیان مفید بودن این جلسات، به ضابطان ارشد قضایی توصیه کرد نسبت به برگزاری چنین جلساتی برحسب مسئولیت خود پیشقدم باشند. بهره گیری از نظرات و اجماع گروه ها و اقشار مختلف مردم.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژعی در پایان از زحمات و خدمات حجت الاسلام و المسلمین نیری در سمت های مختلف قضایی بویژه در رأس دیوان عالی قضائیه تقدیر کرد و برای حجت الاسلام آرزوی موفقیت کرد. -اسلام موحدی و قدیانی از سمت های رؤسای دیوان عالی کشور و دادسرای انتظامی قضات.

دیدگاهتان را بنویسید