خواب زمستانی تلفن همراه در اروپا

بر اساس یک گزارش سرمقاله، خبرگزاری رویترز به این نتیجه رسیده است که قطعی برق احتمالی در اتحادیه اروپا در طول زمستان می تواند مردم را بدون اتصال تلفن همراه رها کند زیرا ظرفیت کافی برای ادامه ارائه خدمات وجود ندارد.

به گزارش این خبرگزاری، مخابرات می‌تواند اقداماتی مانند بهینه‌سازی جریان ترافیک یا ارتقای تجهیزات به انواع کم‌مصرف‌تر انجام دهد، اما احتمالاً برای جلوگیری از قطعی تلفن همراه، نیاز به مداخله و حمایت دولت‌ها دارد.

رویترز به نقل از یکی از مدیران که نخواست نامش فاش شود، گفت: «شاید در بخش‌های بزرگی از اروپا که برق بسیار پایدار و خوب است، وضعیت بد نیست، اما سرمایه‌گذاری در ذخیره‌سازی انرژی در برخی کشورها بسیار کم است. تبدیل به یک مشکل می شود

بر اساس تحلیل رویترز، اروپا حدود 500000 دکل تلفن همراه دارد که اکثر آنها مجهز به باتری های پشتیبان هستند و در صورت قطع برق می توانند حدود 30 دقیقه کار کنند.

خواب زمستانی تلفن همراه در اروپا

بر اساس این گزارش، با کاهش منابع برق، توزیع کننده برق فرانسوی Enedis قصد دارد تا دو ساعت قطعی برق را اعلام کند. در این شرایط پاریس قول داده است که کاربران مهم و اولویت دار مانند بیمارستان ها و کلانتری ها تحت تاثیر قرار نخواهند گرفت، اما شبکه های تلفن همراه جزو اولویت های کاخ الیزه نیست.

این شرکت فرانسوی به رویترز گفت که با مشتریان دائمی آن به طور یکسان رفتار خواهد شد و یکی از مقامات وزارت دارایی توضیح داد که در نظر گرفتن تخفیف ویژه برای آنتن دهی موبایل در مقایسه با سایر کاربران شبکه برق آسان نیست.

  رکورد تورم 19 ساله ترکیه شکسته می شود/وضعیت بدتر می شود

خواب زمستانی تلفن همراه در اروپا

رگولاتور مخابرات سوئد PTS همچنین اعلام کرد که با خرید ایستگاه های قابل حمل و پمپ بنزین، برای شرایط اضطراری احتمالی زمستانی آماده می شود. بر اساس این گزارش، دویچه تلکام آلمان در نظر دارد از ژنراتورهای دیزلی برای رفع قطعی برق استفاده کند. ماسیمو سارمی، رئیس لابی مخابراتی ایتالیایی Asstel، در مصاحبه با رویترز گفت که این گروه از دولت می خواهد شبکه های تلفن همراه را از سهمیه برق حذف کند.

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید