خودروهای لوکس دنیا چه نام دارند؟

به گزارش تحریریه، بحث های زیادی در کشور درباره واردات خودرو مطرح است و برخی از مسئولان با دادن آدرس های اشتباه، درهای کشور را به روی کیفیت بالاتر و بسته شدن درهای کشور به روی کیفیت بالاتر می کوشند تا ادامه انحصار دو خودروساز داخلی ایران خودرو و سایپا را توجیه کنند. حتی محصولات رقابتی از نظر قیمت سود زیادی را برای خود و عزیزانشان حفظ می کنند.

یکی از موضوعات مورد توجه این افراد این است که با آزادسازی واردات تنها خودروهای لوکس وارد کشور می شوند. این افراد اقدام سال های گذشته را دلیل صحت ادعای خود می دانند که مثلاً یک خودروساز ژاپنی یا فرانسوی دارای خودروهای بیش از یک میلیارد تن است و این شرایط برای کشور ضرر دارد.

این افراد به این نکته توجه ندارند که خودروهای یک تا دو میلیارد تنی فعلی در خارج از ایران حدود 20 تا 35 هزار دلار قیمت دارند و هیچ عقل سلیمی در صنعت خودروسازی جهان آنها را لوکس نمی داند.

شرایط بد اقتصادی کشور و کاهش شدید ارزش ریال باعث شده تا قیمت های فضایی برای این خودروهای اقتصادی، دانشجویی و کارگری ایجاد شود.

وب سایت Sydney Motor Way در گزارشی که اخیرا منتشر کرده، پاسخ دقیق این حامیان را در انحصار خود قرار داده است: امروزه خودروهای لوکس زیادی در بازار وجود دارد. برخی از خودروهای لوکس مانند مرسدس بنز و بی ام و می توانند بیش از 100 هزار دلار قیمت داشته باشند! اما تفاوت خودروهای لوکس و معمولی چیست؟ سازندگان خودروهای معمولی از مواد ارزان‌تر در خودروهای خود برای کاهش هزینه‌ها استفاده می‌کنند. از سوی دیگر، خودروسازان لوکس پول بیشتری را صرف ارائه تجربه رانندگی بهتر می کنند.

  رقبای ایران چه بودجه نظامی دارند؟

13193 خبر اولیه

تفاوت بین یک ماشین لوکس و معمولی

وقتی صحبت از کیفیت به میان می آید، خودروهای لوکس به دلایل مختلفی برچسب لوکس می زنند. ممکن است قیمت های بالاتری داشته باشند زیرا کیفیت و لوکس بیشتری نسبت به خودروهای معمولی دارند. هیچ ارزانی غیر منطقی نیست و هیچ چیز بهتر از ظاهر و کیفیت یک لیموزین درجه یک نیست، به خصوص در مقایسه با یک ماشین معمولی.

با این حال، اتومبیل های معمولی نیز قابل اعتماد هستند و برای رفع نیازهای حمل و نقل عادی کافی هستند.

خودروهای لوکس به دلیل ویژگی های لوکسی که دارند به عنوان کالاهای لوکس تعریف می شوند. به عنوان مثال، خودروهای لوکس با صندلی‌های چرمی و فضای داخلی جذاب طراحی شده‌اند که تجربه رانندگی راحت را فراهم می‌کنند. به عنوان مثال، آنها به امکانات لوکس دیگری مانند گرمکن صندلی ها برای گرم نگه داشتن مسافران در هوای سرد یا سانروف برای تهویه بهتر در روزهای گرم تابستان مجهز هستند.

خودروهای لوکس نیز می توانند موتورهای قدرتمندتری نسبت به خودروهای معمولی داشته باشند. این برای دارندگان خودروهای لوکس مفید است زیرا به آنها اجازه می‌دهد به راحتی در جاده شتاب بگیرند و به راحتی مانور دهند، حتی زمانی که بسیاری از افراد همزمان در حال سفر هستند.

25 تا از بهترین خودروهای لوکس تمام دوران

خودروهای لوکس برای رانندگان باتجربه بهتر هستند زیرا ماشین های لوکس اغلب با وسایلی همراه هستند که رانندگی را آسان تر، ایمن تر و سرگرم کننده تر می کنند. برای مثال، سازندگان خودروهای لوکس مانند آئودی یا بیمو، مدل‌های لوکسی را از خط تولید معمولی خود ارائه می‌کنند که ممکن است دارای سیستم‌های اطلاعات سرگرمی، عملکردهای کمکی داخلی و گزینه‌های پارک خودکار باشند.

  حمله سگ های آدمخوار به استان کرمانشاه + عکس

اما نکته اینجاست که خودروهای لوکس در هر صورت قیمت بیشتری نسبت به خودروهای معمولی دارند در حالی که خریداران خودروهای لوکس پس از خرید ماهانه باید هزینه نگهداری بیشتری را پرداخت کنند.

تعمیر و نگهداری خودروهای لوکس نیز نسبت به خودروهای معمولی هزینه بیشتری دارد. سازندگان خودروهای لوکس درجه یک معمولاً اولین تعمیر و نگهداری رایگان را پس از خرید ارائه می دهند، اما بسته به محل زندگی شما و نوع خودروی لوکسی که خریداری می کنید، ممکن است تا 200 دلار یا بیشتر هزینه داشته باشد.

Aston Martin Victor First Drive: اولین، آخرین، تنها

قیمت این خودروی لوکس کمتر از 50 هزار دلار نیست

بر اساس این گزارش، بر اساس یک معیار نانوشته قیمت کل خودروهای معمولی بسته به مدل و مشخصات از 15000 دلار تا 25000 دلار یا بیشتر است. البته با توجه به کارمزدهای متفاوت خودروهای ورودی به ایران، قیمت یک خودروی معمولی برای مصرف از حداقل 900 میلیون تا بالای 2 میلیارد تن متغیر است. به عبارت دیگر ممکن است خودروهای غیر لوکسی با قیمتی بین 35 تا 40 هزار دلار در سطح جهان وجود داشته باشند، اما دارای ویژگی های مشترک خاصی بوده و جزو خودروهای معمولی طبقه بندی می شوند و قیمت تمام شده آنها در کشور بیش از 3 میلیارد تن است.

اما در مجموع قیمت خودروهای لوکس کارکرده از حدود 40 هزار دلار شروع می شود. از سوی دیگر، به ندرت می توان خودروهای لوکس جدید با قیمت های زیر 50 تا 60 هزار دلار پیدا کرد.

خودروهای معمولی معمولاً مقرون به صرفه تر از خودروهای لوکس هستند، بنابراین در جاده ها رایج ترند. وسایل نقلیه لوکس اغلب توسط افراد مشهور یا افراد ثروتمند خریداری می شود که خواهان وسیله نقلیه پر زرق و برقی هستند که نشان دهنده جایگاه آنها در جامعه باشد. از سوی دیگر خودروهای معمولی معمولاً توسط افرادی با درآمد معمولی رانندگی می شوند.

  وام های ضروری به ۱۲ میلیون بازنشسته پرداخت شده است

تفاوت اصلی بین خودروهای معمولی و لوکس قیمت، اندازه، راحتی و امکانات است. تفاوت قیمت یک ماشین معمولی با یک ماشین لوکس حداقل 30000 دلار است.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید