خودروی ایرانی استاندارد روز اروپا را در زمینه ایمنی عابر پیاده پشت سر گذاشت

14422 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، محسن رضای منش با بیان اینکه استانداردهای روز دنیا علاوه بر تضمین ایمنی سرنشینان خودروها در حوادث رانندگی، به ایمنی عابران پیاده نیز توجه ویژه ای دارد، گفت: تست ایمنی عابر پیاده بر اساس – تاریخ انجام می شود. و استاندارد بین المللی ECE R127 شبیه سازی تصادف اتومبیل با عابر پیاده با سرعت 40 کیلومتر بر ساعت است.

وی ادامه داد: در این تست که دارای دو قسمت اصلی ضربه سر و پا است، برخورد سر عابر پیاده با نقاط مختلف روی موتور و ضربه پای عابر پیاده با نقاط مختلف بر روی سپر خودرو شبیه سازی و تست می شود. ضربه به سر و پای عابر پیاده باید در محدوده قابل قبول باشد.

رضایی منش با بیان اینکه با تلاش تیم مهندسی و مرکز تحقیقات ایران خودرو ارتقای کیفی و ارتقای استاندارد رانا پلاس در دستور کار قرار گرفته است، قبولی در آزمون ایمنی عابر پیاده و رعایت کلیه الزامات استاندارد بین المللی ECE R127 را در دستور کار قرار داد.

معاون تحقیق، طراحی و توسعه محصول ایران ادامه داد: این تست در مرکز آزمون معتبر اروپایی با حضور بازرسان و نمایندگان قانونی مرجع تایید E-mark و همچنین مراحل فنی و قانونی انجام و تایید شد. برای صدور تاییدیه علامت E توسعه یافته و در مرحله پردازش هستند.

وی با بیان اینکه استاندارد ایمنی عابر پیاده ECE R127 یکی از استانداردهای روز دنیا شامل 85 استاندارد اجباری است، تصریح کرد: پیش از این خودرو تارا توانسته تاییدیه ایمنی عابر پیاده را دریافت کند و اکنون رانا پلاس نیز توانسته است. پاسخگویی به الزامات این استاندارد نشان دهنده رویکرد ایران خودرو در تولید خودروهای با کیفیت و استاندارد است.

  10 جرم و تخلف موسسات و سازمان ها هنگام صدور مجوز برای انجام فعالیت اقتصادی

رضای منش با بیان اینکه سیاست محصول جدید در راستای اخذ استاندارد است، گفت: ایران خودرو در نظر دارد محصولات فعلی را نیز با تدوین استانداردها تولید کند و این اقدام گامی موثر در جهت استانداردسازی و ارتقای ایمنی و کیفیت محصولات است.

رضایی منش از دریافت استاندارد ایمنی عابر پیاده توسط محصول دنا خبر داد و گفت: مقدماتی در دستور کار قرار گرفته و همزمان دو محصول تارا و رانا با دریافت ایمارک موفق به دریافت این استاندارد سختگیرانه شده اند. نشانه ای برای تحول در حوزه مهندسی ایران خودرو.

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید