“دازگیب” ریاست اتاق حسابرسی را بر عهده داشت

گروه سیاسی رجانیوز: نمایندگان شورای اسلامی «سید احمدرضا دستغیب» را به عنوان رئیس دیوان محاسبات کشور انتخاب کردند.

من گزارش میدم رجانیوز به گزارش ایرنا، نمایندگان شورای اسلامی شهر «سید احمدرضا دستغیب» را به عنوان رئیس اتاق حسابرسی انتخاب کردند.

شورای اسلامی در ادامه جلسه علنی روز سه شنبه 22 دی ماه، انتخاب رئیس اتاق حسابرسی را در دستور کار صحن علنی قرار داد.

کمیسیون برنامه و بودجه مجلس پیمان پشمچی زاده و احمدرضا دستگیب را به عنوان کاندیدای ریاست دادگاه معرفی کرد.

پس از صحبت های دو کاندیدای اتاق حسابرسی، رای گیری آغاز شد. وکلای ملت دستگیب را با 141 رای به عنوان رئیس اتاق حسابرسی انتخاب کردند.

اتاق محاسبات کشور واحد نظارت قوه مقننه برای بررسی نتایج مالی و اقتصادی دستگاه های اجرایی کشور است که بر اساس اصل 55 قانون اساسی تشکیل شده است. بر اساس این اصل، اتاق حسابرسی کلیه حساب‌های وزارتخانه‌ها، ادارات، شرکت‌های دولتی و سایر مؤسساتی را که به نحوی از بودجه کشور استفاده می‌کنند، طبق روال مقرر در قانون بسته یا بررسی می‌کند تا هزینه‌ای در آن ایجاد نشود. مازاد بر اعتبارات مصوب و هر کدام این پول در محل خرج می شود. دیوان محاسبات هر ساله گزارش ها، اسناد و مدارک مربوطه را طبق قانون به شورای اسلامی و گزارش تفریغ بودجه را همراه با نظرات خود به شورای اسلامی ارائه می کند. این گزارش باید در اختیار عموم قرار گیرد.

مهراد بذرپاش پیش از این رئیس اتاق حسابرسی بود که در پی استعفای مرحوم رستم قاسمی از سمت وزیر راه و شهرسازی از مجلس رای اعتماد گرفت.

  رنو ساندرو جدید با قیمت 900 میلیون تن راهی بازار ایران شد

احمدرضا دستغیب نماینده مردم شیراز در دوره هشتم و نهم شورای اسلامی بود. وی دارای مدرک دکترای علوم سیاسی است.

دیدگاهتان را بنویسید