داستان یک عکس جعلی/ دشمنان مشغول فتوشاپ هستند!

دستکاری تصویر این روزها به خوراک شبکه های اجتماعی تبدیل شده است، بنابراین برخی از فضای موجود سوء استفاده می کنند و به موج سواری و عملیات روانی می پردازند.

به گزارش رجانیوز به نقل از مهر؛ جعل تصاویر خارجی و قرار دادن آنها در نقاط مختلف شهرهای کشورمان، فتوشاپ تصویر دستگیری سارق با سرقت مسلحانه در اصفهان، کشتن مردم با تصاویر افرادی که اعلام کرده اند زنده هستند و ده ها تصویر دیگر این روزها. شبکه های اجتماعی را به صحنه جنگ روانی علیه مردم ایران تبدیل کرده است.

پرده پایانی جایگزینی عکس سارق مسلح در اصفهان متعلق به سال 1393 با عکس دختری است که از طرف “هنر اعتراض” پس از لو رفتن کاربران این پست منتشر شده است تا ذهن مردم را درگیر کند. عموم مردم در شبکه های اجتماعی

اما دستکاری در تصاویر و تولید محتوای جعلی به معنای تغییر روایت و پیام تصاویر است. در این مورد اخیر، نگهبان پلیس – افسر پلیسی که برای مقابله با یک شرور و ایجاد امنیت در جامعه شجاعانه در جریان سرقت مسلحانه جان خود را از دست می دهد – با جعل عکس در قالب روایتی معکوس به مخاطبان ارائه می شود.

امروزه سواد رسانه ای به ابزاری مهم برای مقابله با اخبار جعلی در شبکه های اجتماعی و سایر رسانه ها تبدیل شده است. جعل تصویر با نام و عنوان تصادفی، اگر پیام و روایت را جعل کند، قطعاً مصداق اخبار جعلی خواهد بود.

  نرم افزارهای جذاب طراحی لباس کدامند؟

دیدگاهتان را بنویسید