دانش آموزان واکسینه شده می توانند به مدرسه بروند

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه بین 60 تا 80 درصد دانش آموزان و تقریباً همه معلمان در مدارس هستند، گفت: دانش آموزان واکسینه شده نیز می توانند به مدرسه بروند.

به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، صادق ستاری فرد درباره بازگشایی مدارس اظهار داشت: سه سال تحصیلی تحت تاثیر ویروس کرونا بوده و در این مدت شاهد افت تحصیلی دانش آموزان بوده ایم. جامعه پذیری آنها نیز دارای مشکلات و انزوا، تنهایی، افسردگی و اضطراب بود.چالش ها این خانواده بود.

وی افزود: ستاد ملی تاج در دی ماه 1400 موضوع آموزش حضوری را ابلاغ کرد و بر همین اساس امتحانات ترم اول به صورت حضوری برگزار شد. همچنین مدارس روستایی و کم جمعیت که 25 درصد دانش‌آموزان را شامل می‌شود، با حضور کامل و آماده برای بازگشایی مدارس، ادامه داد: ما با فشار کمیرون مواجه شدیم؛ تصمیم گرفتیم مدارس و دانشگاه‌ها آموزش‌های حضوری را آغاز کنند.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش گفت: طبق گزارش هایی که دریافت کردیم استقبال دانش آموزان از آموزش مستقیم خوب بود. اگرچه چالش هایی در این زمینه وجود دارد و برخی خانواده ها به مسافرت می روند و نمی توانند فرزندان خود را به مدرسه بفرستند، اما به طور کلی ما شصت تا ۸۰ درصد دانش آموزان و تقریباً همه معلمان در مدرسه حضور داشته اند.

ستاری فرد در خصوص ارائه خدمات دانش آموزی گفت: در حال مذاکره با شهرداری و تاکسیرانی برای سرویس ترافیک هستیم و مشکل سرویس دهی در روزهای آینده برطرف می شود.

  سخنگوی دولت: گزارش وزیران به رئیس جمهور تقدیم شد/ منابع بلاعوض برای بدهی های گذشته مصرف شد/ شرکت گاز فرانسه به پرداخت 1.5 میلیون دلار به ایران محکوم شد.

آیا تزریق دوز واکسن برای حضور دانش آموزان در مدرسه اجباری است؟ وی خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش توصیه و تاکید بر واکسیناسیون دارد اما برای حضور در مدارس هیچ شرطی قرار نداده ایم و دانش آموزانی که واکسینه نشده اند می توانند از ساعات مدرسه استفاده کنند. البته آمار واکسیناسیون دانش آموزان 12 تا 17 ساله بسیار خوب و 92 درصد نوبت اول است.«آنها واکسن و 80 درصد نوبت دوم را دریافت کردند.

ستاری فرد در خصوص استفاده از ظرفیت شبکه شاد گفت: برنامه وزارت آموزش و پرورش این است که در کنار فعالیت های آموزشی از ظرفیت شاد و آموزش مجازی نیز استفاده و نسبت به ایجاد سامانه آموزش مجازی اقدام شود.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر الزام مدارس و دانشگاه‌ها به آموزش مستقیم، خاطرنشان کرد: به استثنای وزارتخانه‌های ذیربط، سازمان بازرسی و سازمان اداری – کارگری (کمیسیون‌های تجدیدنظر…) می‌توانند وارد عمل شوند. .

دیدگاهتان را بنویسید