داود میرباقری فیلمنامه نامیرا را نوشته است.

محسن علی اکبری تهیه کننده سینما از همکاری داود میرباقری فیلمنامه نویس و کارگردان امام علی (ع) و مختارنامه برای نگارش فیلمنامه نامیرا به کارگردانی شهریار بحرانی با موضوع قیام امام حسین (ع) خبر داد.

به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، محسن علی اکبری تهیه کننده سینما اعلام کرد: فیلم پرفروش نامیرا نوشته آقای صادق کرمیر که با تزیینات طبیعی تزیین شده است، توسط استاد داوود میربگری به فیلمنامه تبدیل و به زودی به کارگردانی شهریار بحرانی ساخته می شود.

وی در خصوص ساخت این اقتباس سینمایی از این رمان برجسته گفت: این رمان 36 بار بازنشر شده و جزو پرفروش ترین و پرمخاطب ترین رمان های ایران است. یکی از نکات مهم و قابل توجه در مورد این رمان این است که رهبر معظم انقلاب در مورد این رمان نظر دادند و از نویسنده آن به خاطر نگارش آن تشکر کردند.

تهیه کننده «مریم مقدس» در ادامه گفت: رمان «نامیرا» داستانی مفصل با ارجاعات مهم و قوی از واقعه کربلا است که حاصل تحقیقات دقیق آقای کرمیار در این واقعه تاریخی است. همین جزئیات باعث شد این رمان بتواند یک فیلم حرفه ای و فاخر بسازد. داستان این رمان با عزیمت امام حسین (علیه السلام) از مدینه به کوفه آغاز می شود. در این مسیر طبق اسناد تاریخی مردم به کاروان امام می پیوندند و برداشتی که از امام می گیرند جالب و خواندنی است.

وی با اشاره به اهمیت ساخت فیلم هایی با موضوع واقعه عاشورا و قیام امام حسین (ع) گفت: بعد از انقلاب اسلامی که به برکت خون و نهضت امام حسین (ع) پایه گذاری شد. تنها دو فیلم «سفیر» و «روز واقعه» درباره واقعه عاشورا ساخته شده است و سینمای ما در این زمینه با خلاء فرهنگی زیادی مواجه است. حتی در برخی از کشورهای منطقه فیلم هایی درباره امام حسن (ع) و امام حسین (ع) و سایر ائمه اطهار ساخته می شود که گاهی مملو از تحریفات تاریخی یا بیانگر نیات مغرضانه است. بنابراین تصمیم گرفتیم این رمان را به یاری خدا روی صحنه ببریم و به امام حسین (ع) روی بیاوریم.

  پرداخت 4 هزار وام سپرده خانه در دو هفته گذشته

علی اکبری با اشاره به سوابق درخشان شهریار بحرانی مانند فیلم های مریم مجدس (س)، ملاک سلیمان نبی (ع) و فیلم های دفاع مقدس گفت: این فیلم توسط این کارگردان که سابقه طولانی دارد و حال خوبی دارد ساخته می شود. مسلط به سینمای ایران تجربه خوب او در ساخت فیلم های تاریخی نقطه درخشانی در تولید این اثر خواهد بود.

وی در ادامه گفت: قبل از سال جدید جلساتی با آقای خزایی رئیس سازمان سینمایی داشتیم و ایشان آمادگی کامل خود را برای همراهی با سازمان سینمایی در تولید فیلم اعلام کردند. از اواسط فروردین تولید این فیلم را آغاز کردیم و پروانه ساخت دریافت کردیم.

این تهیه کننده با سابقه سینمای ایران از نگارش فیلمنامه این اثر خبر داد: بازنویسی پر زحمت این فیلمنامه توسط استاد داود میرباقری انجام شده است. اگرچه این کارگردان و فیلمنامه نویس بزرگ سینمای ایران این روزها درگیر پروژه ساخت سریال تاریخی معروف «سلمان فارسی» است، اما به دلیل عشقی که به امام حسین (ع) داشت، تصمیم گرفتند کار را از ابتدا تا انتها بنویسند.

وی در این خصوص توضیح داد: سریال «مختارنامه» بدون شک بهترین اثر عاشورایی ما در عرصه تلویزیون است که یکی از بهترین و غنی ترین آثار نمایشی ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی و حضور این عزیز محسوب می شود. هنرمند برای این پروژه تجلیل می شود.

علی اکبری در بخشی دیگر از گفتگوی خود درباره زمان ساخت این فیلم گفت: امیدواریم پس از اتمام مراحل نگارش فیلمنامه، از اوایل مهرماه بتوانیم پیش تولید را آغاز کنیم.

  500 هزار نفر به سامانه هدفمندی یارانه ها اضافه شدند

این فیلم می تواند سایر هنرمندان کشور را به ورود به این عرصه مهم و اساسی عاشورا سوق دهد که در سینمای کشور مغفول مانده است. جالب است بدانید که برای همکاری در این کار با تک تک هنرمندان و بازیگران عرصه های مختلف کشور صحبت کردیم و بلافاصله با حضور من در این فیلم موافقت کردند. حتی برخی از آنها که نام و نشانی در جایگاه خود دارند به دلیل علاقه به امام حسین (ع) حاضر شدند در هر قسمت از این طرح شرکت کنند و از این کار سهمی داشته باشند. به نظر من قلب هنرمندان کشورمان واقعا حسینی است و همه با انگیزه جدی حاضر به همکاری در آثار عاشورایی هستند.

نامیرا تهیه کننده با انتقاد از برخی مدیران فرهنگی گفت: قاعده این است که مدیران برای کار در فیلم های عاشورایی به سراغ هنرمندان بیایند، اما اکنون وضعیت برعکس شده و این هنرمند است که باید به سراغ کارگردان برود. این کار بدون همکاری نهادهای فرهنگی و هنری قابل انجام نیست چرا که تولید این آثار به دلیل فضای تاریخی و قدیمی بسیار پرهزینه و پرهزینه است. امیدوارم با همکاری مدیران هنری کشور بتوانیم اثری فاخر و شایسته برای سینمای ایران خلق کنیم و سومین اثر عاشورایی سینمای ایران پس از انقلاب را بسازیم. برخی مدیران در زمینه تولید فیلم های دینی و ارزشی شعار می دهند اما کمتر عمل می کنند. امیدوارم این بار با همکاری قابل قبول مدیرانی از کشور بتوانیم این فیلم را با کیفیت بسیار خوبی تولید کنیم.

به هر حال این سینماگر درباره احتمال حضور نامیرا در جشنواره فیلم فجر امسال چنین گفته است:

  بوی حال و هوای جنگ جهانی سوم!

طبیعتاً ما دوست داریم که فیلم بتواند در جشنواره حضور داشته باشد، اما مبنای اصلی ما این است که فیلم باید با بالاترین کیفیت و زیبایی ساخته شود و چیزی از کیفیت فیلم کاسته نشود، چرا که فیلم از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است. مقام و منزلت والایی به واسطه مضمون امام حسین (ع).

دیدگاهتان را بنویسید