دخالت رژیم صهیونیستی در تسلیح اوکراین

15586 خبر اولیه

▪️ از ابتدای بحران و جنگ در اوکراین این دیدگاه را مطرح کرده ایم که هیچ کس در این جنگ بی طرف نیست، هیچ کشوری را نمی توان بی طرف دانست و هیچ دولتی را صرف نظر از سیاستش نمی تواند ادعا کند که در این جنگ وجود دارد. هیچ طرف و گوشه ای در این نبرد نیست.. ماهیت جنگ اوکراین به گونه ای است که هر کشور و کشور فعال در جهان (قدرت های درجه یک و دو) باید اعلام موضع کنند، سیاست بازی کنند و در نهایت نزدیک به یکی از طرف های متخاصم

▪️ واضح است که اتحاد کشورهای آنگلوساکسون که فرماندهی ناتو را برعهده دارد، همه کشورهای عضو را مجبور به حرکت پشت سر آنها کرده است و کشورهای عضو این پیمان نظامی، اگرچه دیدگاه‌های متفاوتی دارند و گاه موافق و موافق روسیه، مجبور شده‌اند. به طور کامل در کنار اوکراین بایستد و در این زمینه حتی با فشار سیاسی، اقتصادی و در نهایت نظامی آمریکا به مزدوران ناتو در اوکراین تسلیحات استراتژیک ارائه کند. با همه اینها، کشورهایی در ناتو هستند که بازی دوگانه ای را انجام می دهند.

یکی از این کشورها ترکیه است که سعی کرده همزمان با روسیه و آمریکا همکاری کند و این به دلیل نیازها و وابستگی های ترکیه است، اما موضوع با رژیم صهیونیستی کاملا متفاوت است. این رژیم از ابتدای جنگ، سیاست دور و نزدیک را دنبال کرده است، یعنی دور به این معناست که تاکید می‌کند به هیچ وجه نمی‌خواهد به اوکراین کمک نظامی و نظامی کند و نزدیک به این معنی است که در حوزه سیاسی در همکاری کامل با سیاست آنگلوساکسون ها و مکرراً به محکومیت روسیه رای داد.

  میراث نفرت پایگاه اطلاع رسانی رجا

▪️ مقامات رژیم صهیونیستی در دولت‌های بنت و لاپید تلاش زیادی کردند تا به بازی دوگانه خود ادامه دهند. آنها از یک طرف با روس ها پیوندهای نژادی، زبانی و اجتماعی داشتند (صدها هزار مهاجر چند ملیتی در این رژیم روسی زبان هستند که قدرت زیادی هم دارند) و از طرف دیگر رئیس جمهور اوکراین. یهودی بود که شهروند این رژیم بود، همچنین در خط مقدم قرار داشت و این کشور مرکز عمده پولشویی، قاچاق انسان و فساد و فعالیت های مافیای مواد مخدر یهودیان به شمار می رفت.

▪️ البته این سیاست صهیونیست ها دلایل دیگری هم دارد که حداقل همه از آن مطلع هستند، اما همین مسائل باعث سردرگمی صهیونیست ها شد و در نتیجه نه روس ها از آنها راضی بودند و نه آمریکایی ها راضی بودند. . البته باید تاکید کرد که در طی سال های 2014 تا 2022، مربیان و مستشاران صهیونیست در کنار سربازان ترک، انگلیسی و آمریکایی نقش بسیار حرفه ای در آموزش نظامیان به ویژه شبه نظامیان نژادپرست اوکراینی ایفا کردند.

▪️ دومین موضوعی که باید مورد توجه قرار گیرد این است که کمک رژیم صهیونیستی اگر قرار بود در قالب استراتژیک و سلاح استراتژیک نباشد ارزش و مفهومی ندارد و برای طرف آمریکایی فقط حضور صهیونیست هاست. رژیم مهم بود و می خواست بازی دیپلماتیک انجام دهد و دنیای سیاست و رقابت باید به طرف روسی ثابت می کرد که هنوز بر رژیم صهیونیستی نفوذ دارد و این رژیم برخلاف تصور مسکو نمی تواند دست به اقدامی بزند. سیاست مستقل اکنون در پایان ماه هشتم جنگ شاهد این مشکل هستیم.

  «چک دیجیتال امن» سرویس جدید بانک صادرات ایران است

▪️ روزنامه یهودی هاآرتص فاش کرد که رژیم صهیونیستی در نتیجه فشار آمریکا چندین میلیون دلار «تجهیزات استراتژیک» برای اوکراین تهیه کرده است. هاآرتص در این زمینه به نقل از سه مقام بلندپایه اروپایی نوشت: چند هفته پیش دولت آمریکا از دولت اسرائیل خواست از تلاش های ناتو و کشورهای غربی برای مقابله با روسیه حمایت کند. آمريكا از اسرائيل خواست تا سيستم‌هاي دفاع هوايي را در اختيار اوكراين قرار دهد، اما پس از گفتگو بين رهبران اسرائيل، به ويژه نخست‌وزير ياير لاپيد و وزير دفاع بني گانتز، تصميم گرفته شد كه تامين تجهيزات راهبردي به اوكراين را تأمين كند.

هاآرتص ادامه داد: اسرائیل چندین میلیون دلار به یکی از کشورهای عضو ناتو انتقال داد و آن کشور تجهیزات استراتژیک خریداری کرد و به اوکراین فرستاد. وزارت جنگ آن رژیم اخیراً قوانین خود را بازنگری کرده و به اعضای ناتو، از جمله بریتانیا، اجازه داده تا تسلیحات ساخت اسرائیل را در اختیار اوکراین قرار دهند. اگرچه این کمک ها ارزش استراتژیک ندارند، اما همچنان به روابط بین مسکو و تل آویو آسیب می رسانند که به ویژه پس از روی کار آمدن نتانیاهو اهمیت زیادی پیدا می کند.

اخبار سوریه

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید