درآمدهای مالیاتی 100 درصد محقق می شود / درآمدهای ارزی کشور 60 درصد افزایش می یابد.

16766 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، علی بهادری جهرمی روز سه شنبه در نشست خبری با ارائه آمارهای اقتصادی گفت: در حوزه ارز در 10 ماهه امسال بیش از 35 میلیارد دلار در سامانه ارزی نیما فروخته شده است در حالی که این رقم. در مدت مشابه سال گذشته 22 میلیارد دلار بوده و حدود 60 درصد افزایش درآمد ارزی کشور را نشان می دهد.

وی با بیان اینکه عرضه ارز در سامانه نیما همواره بیش از تقاضای فعالان اقتصادی و واردکنندگان بوده است، گفت: حتی در برخی موارد میزان عرضه سه برابر تقاضا است که نشان می دهد ارز وجود دارد. برای تامین هزینه های کشور مورد نیاز است.”

به گزارش ایرنا، بهادری جهرمی به موفقیت دولت در کنترل نقدینگی اشاره کرد و گفت: در ابتدای دولت سیزدهم تورم ناشی از ایجاد نقدینگی نزدیک به 42.8 درصد بود که اکنون به 34.3 درصد کاهش یافته است که این میزان موفقیت دولت است. در کنترل این بخش از تورم را نشان می دهد.

سخنگوی دولت با اشاره به تحقق ۱۰۰ درصدی درآمد مالیاتی در سال جاری افزود: امسال برای اولین بار پایه مالیاتی ۵ درصد کاهش یافت و دولت توانست با جلوگیری از فرار مالیاتی و شناسایی، شاهد وصول ۱۰۰ درصدی درآمد باشد. به نزدیک به 1.5 میلیون مالیات دهندگان جدید و این تحقق آنهاست که وابستگی بودجه به نفت را کاهش می دهد.

بهادری جهرمی به اجرای قانون جدید چک نیز اشاره کرد و با بیان اینکه میزان چک های وصول شده در آبان و آذرماه رکورد 93 درصدی را شکست، اظهار داشت: این نشان می دهد که اگر قانون به خوبی اجرا شود به اهداف لازم دست خواهد یافت. و دستاوردها .دستاوردها

وی در ادامه از ادامه افزایش صادرات نفت خام و میعانات گازی خبر داد و افزود: ماه گذشته شاهد رکورد صادرات از زمان آغاز دور جدید تحریم ها بودیم. از سال 2019

سخنگوی دولت همچنین با انتقاد از اقدامات زیست محیطی دولت تصریح کرد: در بحث گازهای فلر پالایشگاهی که منبع آلودگی هوا هستند، کاهش 30 درصدی گازهای مشعل و 20 درصد افزایش جمع آوری گازهای مرتبط با نفت داشته ایم. که مربوط به بهره وری پالایشگاه ها و کانسارها می باشد.انرژی بدست می آید.

وی در ادامه تشریح دستاوردهای دولت در فصل پاییز از رشد ترانزیت کالا در 6 ماهه اول خبر داد و افزود: دانشمندان ایرانی موفق شدند در فصل پاییز به توانایی ژن درمانی برای درمان بیماری های شدید دست یابند.

بهادری جهرمی در پاسخ به سوال ایرنا درباره محورها و کلیات لایحه بودجه و سیاست اصلی دولت در بودجه سال آینده گفت: نگاه دولت حمایت از معیشت مردم است. در سند بودجه نوآوری هایی صورت گرفته است که سخنگوی اقتصادی دولت پس از ارائه در مجلس آن را اعلام خواهد کرد.

  او ژئوپلیتیک نفت آمریکا را پیش برد

سخنگوی دولت درباره طرح آبرسانی سنندج در پاییز گفت: این اقدام جهادی دولت برای رفع تنش آبی تبعات خود را گام به گام در کشور بر جای می گذارد.

بهادری جهرمی همچنین به شفاف سازی صورت های مالی 396 شرکت غیر سهامی دولتی در پاییز اشاره کرد و گفت: از سوی دیگر خبر خوشحال کننده ای مبنی بر پرداخت سود سهام عدالت داشتیم و صنعت ما نیز 5.1 درصد را تجربه کرد. رشد

سخنگوی دولت به برخی از موفقیت های پاییز امسال دولت اشاره کرد و از پرداخت مطالبات گندمکاران در پاییز و بسته شدن پرونده و افزایش 60 درصدی خرید گندم دولتی خبر داد.

افتتاح خط ریلی زاهدان – کاش، پایین ترین نرخ بیکاری در پاییز امسال از سال 1383 و همچنین 13 روز بدون کرونا در آذرماه امسال از دیگر موفقیت های دولت است و گفت: دولت توانست 90 درصد را به هم متصل کند. از دستگاه ها به پنجره ملی خدمات هوشمند و در عین حال اقداماتی را برای توسعه شبکه ملی اطلاعات انجام داد که منجر به افزایش ضریب اجرای آن به 60 درصد شد در حالی که در ابتدای دولت این میزان پیشرفت داشت. 30 درصد

بهادری جهرمی به برگزاری دومین جلسه شورای دولت با استانداران در هفته جاری اشاره کرد و گفت: طرح اجرای نهضت ملی مسکن و تسریع در آن از محورهای اصلی این جلسه بود و برنامه دولت تداوم دارد. این جلسات به صورت فصلی برای بحث در مورد موضوعات اهمیت محلی باید در سطح ملی دنبال شود.

سخنگوی دولت همچنین گفت: دومین جلسه شورای عالی فضایی پس از 11 سال تعطیلی فعالیت خود را آغاز کرده و در روزهای آینده برگزار می شود.

بهادری جهرمی درباره کاهش قیمت ها گفت: دغدغه شبانه روزی کارکنان رفع مشکلات مردم است; یکی از نگرانی های دولت کرونا این بود که با روی کار آمدن دولت شاهد کاهش مرگ و میر بودیم. کاهش تورم از 60 درصد به 40 درصد یکی دیگر از دغدغه های دولت بود که از رهبری پیگیری کردند.

وی در ادامه درباره علت افزایش نرخ ارز توضیح داد: در روزهای اخیر شاهد جنگ ویرانگری بودیم، جنگی که زمانی در عرصه علمی و موانع پیشرفت، زمانی در حوزه اقتصادی، ثبات اقتصادی را به هم می زد. این یک بعد جنگ ترکیبی است که دشمن علیه کشور ما به راه انداخته است، اما دولت در میانه میدان ایستاده است و ملت با همکاری همه پیروز میدان خواهد شد.

  نقاشی دیواری جدید ولیعصر; همدردی با مردم آبادان

وی در پاسخ به سوالی درباره اظهارات رئیس جدید بانک مرکزی درباره ارز ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومانی گفت: برنامه دولت ایجاد ثبات نسبی در همه حوزه ها از جمله بازار ارز است. رئیس کل بانک مرکزی مجموعه ای از کالاهای اساسی را پیشنهاد کرد که می توانند با ارز نیمایی خریداری کنند.

بهادری جهرمی درباره شکاف نرخ ارز گفت: برنامه دولت ایجاد ثبات نسبی در همه بازارها از جمله ثبات بازار ارز است. رئیس کل بانک مرکزی به ابعادی از اقدامات اقتصادی برای ایجاد ثبات در بازار اشاره کرد و الحمدلله دولت از نظر ارزی در این زمینه با هیچ مانعی مواجه نیست.

بهادری جهرمی در بخشی دیگر از شناسایی و بررسی 40 کانال تلگرامی تعیین نرخ توسط وزارت اطلاعات خبر داد.

وی خاطرنشان کرد: ارز نیما تنها به حوزه کالاهای اساسی، مواد اولیه و ماشین آلات اختصاص دارد و در سامانه نیما تا 10 برابر تقاضا عرضه می شود.

سخنگوی دولت همچنین درباره تصمیم دولت برای اجرای طرح فاکتور الکترونیکی گفت: مجلس در قانون بودجه سال 1401 دولت را مکلف کرد که تمام درآمدهای ارزی خود را در قالب «ITS» محاسبه کند و در عین حال، مجلس موظف به تنظیم صورتحساب کرد، الکترونیکی بود و این کار مستلزم تهیه کار طراحی بود.

بهادری جهرمی در تکمیل آن گفت: مسیری که دولت انتخاب کرد این بود که همزمان با پرداخت یارانه نقدی، زیرساخت های کالابرگ الکترونیک را از چند راه دیگر آماده و دنبال کرد تا بهترین مدل حاصل شود. بر این اساس نمی توانیم سیاست مهم اقتصادی را به گونه ای اجرا کنیم که برای مردم مشکل ایجاد کند، زیرا اعمال نادرست قانون می تواند ما را از هدف دور کند.

وی افزود: دولت طرح برگ کالا را به صورت مشروط از استان هرمزگان به بهره برداری رسانده است که پس از بررسی موفقیت آمیز طرح های هادی در نهایت دولت اجرایی خواهد شد.

بهادری جهرمی در خصوص انتشار لیست بدهکاران بانکی گفت: در زمینه صدور کارتخوان و انتشار اظهارنامه مالیاتی حدود 80 شرکت، شفاف سازی عملیاتی در حوزه مبارزه با مفاسد اقتصادی صورت گرفت و 4 جلسه ستاد مبارزه برگزار شد. همچنین برای پیگیری موضوعات خاص برگزار شد.

وی همچنین گفت: اگرچه مشکلات معیشتی از دولت گذشته به ارث رسیده است، اما دولت در تلاش برای حل آن است. دولت فعلی هر ماه بدهی های دولت قبل را پرداخت می کند.

  کرونا در 24 ساعت گذشته قربانی گرفت

سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی درباره نگاه دولت به برجام گفت: استفاده از ابزارهای خارجی مانند تجارت خارجی مهم است اما نباید کشور به کشورهای خارجی وابسته باشد زیرا نتیجه آن صفر شدن رشد اقتصادی خواهد بود. در 90 سالی که ما زندگی کردیم همانطور که تورم 60 درصدی سال گذشته نتیجه این شرایط بود.

وی افزود: گام به گام به سمت خنثی سازی تحریم ها پیش خواهیم رفت و از اقدامات برای رفع تحریم ها دست نخواهیم کشید. اما اقتصاد و معیشت کشور و حل مشکلات را با آن گره نمی زنیم و مسیر گذشته را از طریق شرطی سازی تکرار نمی کنیم.

سخنگوی دولت از پیوستن ایران به جمع 10 کشور دارای بزرگترین تلسکوپ جهان و پیوستن 90 درصد دستگاه های اجرایی به پنجره خدمات ملی هوشمند خبر داد.

وی در پاسخ به سوالی درباره استیضاح ناموفق و شایعه واگذاری خودرو به نمایندگان مجلس گفت: شما که چنین خبری می دهید از همان نماینده بخواهید سند ارائه کند تا اگر تخلفی صورت گرفت بررسی شود. .

بهادری جهرمی ادامه داد: در صورت عدم پیگیری از طریق هیات بازرسی و نظارت پیگیری خواهم کرد. ما چیزی از این نوع نشنیدیم.

بهادری جهرمی در پایان پاسخ خود گفت: مجلس اختیارات قانونی خود را دارد و مهم این است که مجلس نظر مجلس را منعکس کند. وقتی برای استیضاح وزیر رای داده نمی شود یعنی مجلس مخالف استیضاح است. نظر نمایندگان مردم ممکن است در حوزه های مختلف متفاوت باشد و نمی توان نظر نماینده مردم را تحت عنوان نظر مجلس مطرح کرد.

سخنگوی دولت درباره تغییرات دولت سیزدهم گفت: در حوزه عملکرد مدیران دولتی، دولت مدام عملکرد مدیران خود را ارزیابی می کند و زمانی که احساس می کند نیاز به تغییر است، در همه جا این کار را انجام می دهد. باید از یک مدیر حمایت کند، از او حمایت کند، بنابراین دولت عملکرد مدیران را در سطوح مختلف ارزیابی می کند.

وی تاکید کرد: تاکنون تغییرات زیادی صورت گرفته است و این دولت برنامه و سیاست ارزیابی عملکرد مدیران و حمایت از اثربخشی مدیران است.

سخنگوی دولت کلید حل مشکلات کشور را در داخل کشور دانست و گفت: همانطور که مرحله به مرحله تحریم ها را خنثی می کنیم، در مرحله رفع تحریم ها هستیم. ما مسیر شکست خورده را تکرار نخواهیم کرد و دولت را مشروط می کنیم. تورم 60 درصدی گذشته نتیجه این شرایط بود.

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید