درباره ماشین های لوکس ماشین های لوکس چیست؟

به گزارش تحریریه، موضوع واردات خودرو در کشور مدتی است که بار دیگر مطرح شده است، اما یکی از مهم ترین بهانه های مخالفان برای رقابتی شدن بازار انحصاری ایران، بحث واردات خودروهای لوکس است.

با این حال، طبق تعریف رایج برخی از کارکنان مرتبط با دو خودروساز اصلی ما – ایرانخودرو و سایپا – هر خودروی خارجی غیر چینی که وارد کشور می شود باید در زمره خودروهای لوکس قرار گیرد، زیرا البته با وجود همه موانع، هزینه ها، مالیات و هزینه قیمت هر خودروی وارداتی بیش از یک یا دو میلیارد تن است، بنابراین لوکس بودن و اقتصادی بودن تعریف شده است.

این تفاسیر در حالی است که شاکیان که از قضا کارشناس خودرو محسوب می شوند، نمی توانند تعریف روشن و جامعی از خودروی لوکس ارائه دهند و تنها به جمع بندی یا اجتناب از مسئولیت می پردازند.

ماشین لوکس چیست؟

وب سایت Certified Autoplex به تعریف خودروی لوکس در یک بازار منطقی و غیر انحصاری می پردازد: بسیاری از افرادی که قصد خرید خودرو را دارند، اولین کلمه ای که در اینترنت به دنبال آن می گردند، کلمه “ماشین لوکس” را پیدا می کنند.

اما دقیقاً اصطلاح وسیله نقلیه به چه معناست؟ برخلاف تصور عموم، خودروهای لوکس را می توان توسط هر برندی تولید کرد. برای اینکه یک وسیله نقلیه به عنوان یک خودروی لوکس در نظر گرفته شود، باید ویژگی های سطح بالایی داشته باشد که فراتر از حد معمول باشد. در واقع خودروی اقتصادی که برای استفاده روزمره کارگران، دانشجویان و اقشار متوسط ​​تولید می شود را نمی توان خودرویی لوکس دانست.

  دانلود فصل دوم سریال جوکر قسمت اول با حجم نیم بها

ماشین یکپارچهسازی با سیستمعامل لوکس

اصطلاح لوکس برای توصیف وسایل نقلیه ای به کار می رود که مجهز به ویژگی های بهتر، فضای داخلی مجلل و تمام آخرین ویژگی ها و فناوری های ایمنی در جهان هستند.

در گذشته برندهای خاصی مانند مرسدس بنز، بی ام و و آئودی به عنوان خودروهای لوکس شناخته می شدند، اما امروزه مدل های لوکسی برای برندهای اصلی خودروهای معمولی مانند تویوتا و هوندا وجود دارد که با محصولات معمول این خودروسازان متفاوت است. مانند تویوتا با لکسوس و هوندا با آکورا.

99 mercedes maybach s class 2021 official hero front خبر اولیه

سوال مهم این است که یک وسیله نقلیه لوکس چه امکاناتی دارد؟

وقتی صحبت از وسایل نقلیه لوکس می شود، نوع خاصی از وسیله نقلیه وجود ندارد. رانندگان می توانند وسایل نقلیه لوکس را در همه دسته ها از جمله سدان، هاچ بک، کراس اوور، SUV و حتی مینی ون پیدا کنند.

هنوز تعریف روشنی از ویژگی لوکس بودن وسیله نقلیه وجود ندارد و این بیشتر در چشم بیننده است، اما به طور کلی وجود ویژگی های زیر در برخی خودروها باعث می شود خریداران آن را لوکس بنامند: گرمکن فرمان، صندلی. ماساژورها، شیشه های ضد آب، عملکردهای حفاظت خودکار و سیستم های سرگرمی و با مدرن ترین سیستم های موتور و ظاهر و ….

1 bmw ix 50 2022 uk first drive review lead خبر اولیه

اینها تنها تعدادی از ویژگی هایی است که هنگام تعریف یک وسیله نقلیه لوکس به ذهن می رسد. البته این ویژگی ها به طور خودکار خودرو را لوکس نمی کند، اما گامی در مسیر درست است.

اکثر وب سایت های ارزیابی کیفیت و قیمت خودرو تخمین می زنند که هیچ خودروی لوکسی کمتر از 40000 دلار نیست (بیشتر آنها خودروهای فرسوده هستند). اما در مجموع قیمت متوسط ​​یک خودروی لوکس امروزه حدود 100000 دلار است.البته خودروهای لوکس و سدان هایی نیز وجود دارند که با قیمتی در حدود 55000 دلار به فروش می رسند.

  نگاهی به تاثیر تصویب 39 بند از مطالبات FATF و اجرای برجام در دولت روحانی/ سیدمحمدصدر: بدون برجام و FATF مشکلات کشور حل نمی شود!

از مهمترین خودروهای لوکس دنیا می توان به بنتلی، رولزرویس، برخی از مدل های بی ام و، آئودی و بنز در کنار پروشه، مازراتی و غیره اشاره کرد.

1 alpina b7 2019 fd hero front 1 خبر اولیه

اما تفاوت خودروهای لوکس و معمولی چیست؟

امروزه خودروهای لوکس زیادی در بازار وجود دارد. برخی از خودروهای لوکس مانند مرسدس بنز و بی ام و می توانند بیش از 100 هزار دلار قیمت داشته باشند! اما تفاوت خودروهای لوکس و معمولی چیست؟

خودروسازان معمولی از مواد ارزان‌تر در خودروهای خود استفاده می‌کنند تا هزینه‌ها را کاهش دهند. از سوی دیگر، خودروسازان لوکس پول بیشتری را برای مواد اولیه وسایل نقلیه خود صرف می کنند تا تجربه رانندگی بهتری را برای مشتریان خود فراهم کنند.

در قسمت دوم این گزارش به تفاوت خودروهای لوکس و معمولی پرداخته شده است تا ذهن متقاضیان متوجه موضوع واردات خودروهای لوکس شود.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید