درخواست اردوغان از بشار اسد

به گزارش سردبیر، روزنامه الکترونیکی «رای الیوم» در گزارشی به قلم نایف الکانس نویسنده و تحلیلگر یمنی از راز تغییر سیاست ترکیه می نویسد همه از نقش ترکیه در حمایت از تروریسم جهانی و هدف قرار دادن آنها آگاه هستند. سوریه شکی نیست که رژیم ترکیه همچنان به سیاست حمایت از تروریسم برای تحقق آرمان های توسعه خود ادامه می دهد و اگر تغییر جزئی در سیاست ترکیه رخ داده است، این تغییر ناشی از دستاوردهای ارتش سوریه و تحولات و موفقیت های سیاسی جهانی است. دیپلماسی سوریه باعث شد نظام ترکیه با فشار مردم و مخالفان روبرو شود.

نویسنده بر این باور است که مردم ترکیه و مخالفان رژیم اردوغان با سوریه بر اساس منافع متقابل رابطه دارند. این منافع باعث شده محبوبیت اپوزیسیون ترکیه بر توانمندی های سیستم حمایت از ترور اردوغان کم و زیاد شود.

پیشنهاد اردوغان به اسد درباره انتخابات بعدی در ترکیه هاید هاید |  AW

به گفته این تحلیلگر یمنی، شاید انتخابات ریاست جمهوری ترکیه که قرار است در ژوئن 2023 برگزار شود، یکی از رازهای تغییر سیاست ترکیه و تلاش این کشور برای احیای روابط خود با کشورهای عربی باشد. این کشور شروع به احیای روابط خود با کشورهای عربی امارات، عربستان سعودی کرده است، اما رژیم مصر در برقراری روابط با ترکیه محتاط است.

با نزدیک شدن به انتخابات در ترکیه، نظام این کشور به هر طریقی سعی در اتخاذ مواضع متوازن سیاسی برای جلب اعتماد مردم دارد. شاید اظهارات رژیم ترکیه مبنی بر آمادگی این کشور برای گشایش روابط جدید با سوریه نیز در همین راستا باشد. این در حالی است که رژیم سوریه هیچ موضع رسمی در این زمینه اتخاذ نمی کند، زیرا رهبری سوریه به خوبی می داند که هیچ اختلافی با مردم ترکیه ندارد و تنها با رژیم خود و سیاست های اردوغان مشکل دارد.

  افزایش 29 درصدی تولید ایران خودرو

مقدمات برگزاری انتخابات سراسری ترکیه در حال انجام است

بر این اساس، مردم ترکیه در تمامی توطئه ها و جنگ تروریستی که سوریه با آن مواجه است، هیچ نقشی نداشته اند، در حالی که این مردم همواره مخالف جنگ نظامی و اقتصادی تروریستی با سوریه هستند. بنابراین، رژیم سوریه بر روابط عمیق خود با مردم ترکیه تکیه دارد. مردم ترکیه همچنین خواهان از سرگیری روابط با حسن همجواری و عمق استراتژیک و منافع مشترک هستند.

در گزارش این روزنامه در بخشی دیگر از این گزارش آمده است: انتخابات ژوئن 2023 در ترکیه باعث نگرانی رژیم اردوغان شده است زیرا شاید در نتیجه این انتخابات راه برای از سرگیری روابط ترکیه و سوریه باز شود. . این امر مخصوصاً این است که سوریه رابطه خوبی با مخالفان ترکیه دارد و آنها در این انتخابات دست بالا را دارند و شانس آنها برای پیروزی در این انتخابات زیاد است.

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید