درس عقلانیت و ادب از علامه جوادی آملی تا گرگیج

ادب، عقلانیت و حفظ وحدت لازمه پیشرفت، مقابله با دشمنان جهان اسلام و سختی های شدید است.

به گزارش رجانی به نقل از مشرق، حضرت آیت الله جوادی آملی مفسر برجسته قرآن کریم و از مراجع عظام تقلید در پایان درس خارج قضایی خود در پاسخ به سخنان حاشیه ای یکی از علمای اهل سنت فرمودند: دانستن اینکه بعضی چیزها به گونه ای نیست که جزء یک داستان باشد و مثلا شیعیان گفته اند! طهارت اهل بیت در آیه تطهیر آمده است، در دعاست، در عبادت است و امثال مثل

به گزارش رسا، وی افزود: از طرفی این خاندان اصیل هستند، بزرگ هستند، وجود مبارک پیامبر دستور می دهد که اگر در جنگ پیروز شدی و پیروز شدی، احترام مردم را طبق شخصیت ها حفظ کن. ” از این گذشته، هنگام کنترل، همه را با یک چوب کتک ندهید. حتی اگر کافر باشد، اگر بر کافران حکومت کنی، این بزرگان به همان درجه، این کوچک ها به همان درجه.

آیت الله جوادی عاملی تصریح کرد: معلوم می شود که زندگی با فضیلت دارند. دستور این است که کسانی را که اسیر کردی، خاندان سلاطین و آن ها نزد ما بیاورند. چون ما می توانیم از حریم خصوصی آنها محافظت کنیم، این آداب انسانی است!

این استاد برجسته حوزه علمیه قم ادامه داد: اگر جریان شهربانو و امثال ذلک با داستانی که ساخته شد خدمت به وجود مبارک اهل بیت می رساند، به دستور ایشان بود. چون می توانند از آن حمایت کنند.

آیت الله جوادی آملی گفت: بنابراین بهترین راه برای آنها (مثل گرگیج) احترام کامل به حرمت این مقدسات (ع) است و ما همیشه به ویژه در این مسائل نیازمند وحدت هستیم.

  اظهارات باورنکردنی مدیرعامل سایپا درباره ایمنی شاهین

* اظهارات علامه جوادی آملی درس عبرتی است برای گرگیج و امثال گرگیج و البته از سوی دیگر برای کسانی که می گفتند نسبت به این سخنان واکنش تندی نشان می دهند.

«ادب، عقلانیت و حفظ وحدت» لازمه پیشرفت، مقابله با دشمنان جهان اسلام و عبور از مشکلات است.

دیدگاهتان را بنویسید