درمان سریع و بدون درد سرفه و گلودرد

علل اصلی سرفه و گلودرد چیست و چگونه می توان سرفه و گلودرد را درمان کرد؟ یکی از بهترین راه حل ها استفاده از دستور العمل های گیاهی و طبیعی است که به درمان سریع سرفه کمک می کند.

به گزارش رجانیوس، علل اصلی سرفه و گلودرد چیست و چگونه می توان سرفه و گلودرد را درمان کرد؟ یکی از بهترین راه حل ها استفاده از دستور العمل های گیاهی و طبیعی است که به درمان سریع سرفه کمک می کند.

سرفه های مداوم یکی از ناراحت کننده ترین مشکلاتی است که ممکن است برای هر کسی اتفاق بیفتد. در این حالت ریه های انسان معمولاً به میکروب ها و آلودگی ها حساس بوده و بر اثر کوچکترین تحریکی دائماً سرفه می کنند.

در اینجا چند راه برای درمان سرفه و گلودرد و کاهش شدت آنها آورده شده است.

علل سرفه و گلودرد

علل سرفه های مداوم را می توان به شرح زیر خلاصه کرد:

– آسم

– راز سینوسی

بیماری ریفلاکس معده

– عفونت

– برونشیت مزمن

– فیبروم

– سرطان ریه

درمان سریع سرفه

عوامل خطر سرفه مداوم چیست؟

سیگار کشیدن یکی از عواملی است که باعث ایجاد سرفه یا تشدید آن می شود. قرار گرفتن در معرض دود سیگار نیز همین تأثیر را روی فرد دارد. زنان نسبت به سیگار کشیدن یا قرار گرفتن در معرض دود سیگار حساس تر هستند.

درمان سرفه و گلودرد

– عسل

دستورالعمل ها:

1 قاشق غذاخوری عسل را سه بار در روز بنوشید یا آب ولرم با عسل و آب لیمو بنوشید تا تنفس شما نرم شود.

از نصف قاشق چایخوری عسل برای کودکان 1.5 سال به بالا، 1 قاشق چایخوری برای کودکان 6 تا 11 سال و 2 قاشق چایخوری عسل برای کودکان 12 سال به بالا استفاده کنید.

  حضرت آیت الله فاطمی نیا به ملکوت اعلی پیوست

– چای شیرین بیان

دستورالعمل ها:

حدود 7 سانتی متر ریشه شیرین بیان را در یک لیوان آب به مدت 20 دقیقه بجوشانید و بعد از اینکه کمی خنک شد، کمی عسل اضافه کنید و مزه دار کنید.

– آبنمک

دستورالعمل ها

مقدار کمی نمک را در یک لیوان آب ولرم بریزید و هر شب غرغره کنید.

– بخور

دستورالعمل ها:

یک کاسه آب را بجوشانید و 30 تا 60 ثانیه صبر کنید تا آب جوش کمی خنک شود، سپس 3 قطره روغن درخت چای را با 1 تا 2 قطره اکالیپتوس مخلوط کرده و صورت خود را بخارپز کنید. سپس یک حوله روی سر خود بگذارید و نفس عمیق بکشید. 5 تا 10 دقیقه صبر کنید و این کار را دو تا سه بار در روز تکرار کنید.

– چای آویشن

دستورالعمل ها:

1 فنجان آب را بجوشانید و 1 قاشق چایخوری آویشن خشک را با نمک اضافه کنید و سپس روی آن را به مدت 10 دقیقه بپوشانید و سپس عسل و لیمو را به آن اضافه کنید و این نوشیدنی را دو تا سه بار در روز بنوشید.

– عسل و فلفل سیاه

دستورالعمل ها:

کمی آب تازه را با یک قاشق چای خوری فلفل سیاه و یک قاشق چای خوری عسل مخلوط کنید سپس مخلوط را بجوشانید و بعد از 10 دقیقه بنوشید. این نوشیدنی را یک یا دو بار در روز بنوشید.

“زنجبیل.”

روش استفاده اول:

ریشه زنجبیل را به 3 قاشق چایخوری برش دهید و سپس آن را با یک قاشق چایخوری نعنا مخلوط کنید. 4 پیمانه آب اضافه کنید و بگذارید بجوشد و بعد از سرد شدن چند قاشق غذاخوری عسل اضافه کنید و در یخچال بگذارید و هفته ای سه بار بنوشید.

روش دوم:

برای کاهش سرفه مقداری زنجبیل تازه را برش دهید و بخورید.

  کمیسیون تلفیق با افزایش بودجه بنیاد شهید موافقت کرد.

روش سوم:

دو سانت زنجبیل تازه را با یک لیوان آب مخلوط کنید و به مدت 5 دقیقه حرارت دهید و پس از خنک شدن کمی لیموترش اضافه کنید و روزی دو بار بنوشید.

روش چهارم:

1 قاشق غذاخوری سرکه سیب را با 2 قاشق غذاخوری آب، 1 قاشق غذاخوری عسل و یک چهارم قاشق چای خوری فلفل سیاه مخلوط کرده و سه بار در روز میل کنید و برای خواص بیشتر می توانید یک چهارم قاشق چای خوری پودر سیر اضافه کنید. .

روش پنجم:

دو سانت زنجبیل، آب یا آب میوه را خارج کرده و مقدار کمی پودر فلفل سیاه، عسل و زردچوبه به آن اضافه کنید و بعد از 10 دقیقه بنوشید. از این ترکیب سه بار در روز استفاده کنید.

روش ششم:

سه چهارم فنجان را با عسل پر کنید و چند تکه لیمو را روی فنجان قرار دهید. سپس دو لیوان آب را با مقدار کمی پودر زنجبیل تازه مخلوط کنید و بگذارید بجوشد. بعد از کمی خنک شدن، عسل و آبلیمو را اضافه کنید. پس از شکستن کامل آن را در فریزر بگذارید و روزی سه بار یک قاشق غذاخوری میل کنید.

– زردچوبه

دستورالعمل ها:

نصف قاشق چایخوری زردچوبه را در یک لیوان آب گرم مخلوط کنید و روزی دو بار بنوشید.

– سیر

سعی کنید سیر ساده را بدون هیچ ادویه ای همراه غذا بخورید یا آن را به غذاهایی مانند سوپ یا خورش اضافه کنید.

– شیر داغ

شیر داغ در باز کردن مجاری تنفسی و از بین بردن مخاط اضافی بسیار موثر است.

– لیمو

دستورالعمل ها:

آب لیموترش را با عسل به نسبت دو به یک مخلوط کنید و از این مخلوط چند بار در روز استفاده کنید.

سایر درمان ها عبارتند از:

– مصرف پروبیوتیک ها

  آینده بازار خودرو پس از آزادسازی واردات با تصویب مجلس

– آب پیاز

– سوپ داغ

– آب انگور تازه

– شلغم

“روغن دانه گل ختمی سیاه.”

– آب پالاو ورا

– آب انار

– محیط داخلی را مرطوب نگه دارید

– با نوشیدن آب کافی در طول روز بدن را هیدراته کنید

اما دستور العمل های فوری برای درمان سرفه و گلودرد

1- با عسل و لیمو به جنگ سرفه بروید:

3 قاشق غذاخوری عسل را با 2 قاشق غذاخوری آب لیمو در یک لیوان آب جوش حل کنید تا یک محلول جادویی برای تسکین سرفه و گلودرد در خانه درست کنید.

فلفل سیاه و عسل را امتحان کنید:

1 قاشق چایخوری فلفل سیاه را با 2 قاشق چایخوری عسل در یک لیوان آب جوش حل کرده و بنوشید. البته باید بدانید که این محلول برای خلط و سیاه سرفه تجویز می شود.

غرغره کردن با آب لیمو و نمک:

کمی آب لیمو و نمک را در یک لیوان آب ولرم یا گرم حل کنید و روزی 2 تا 3 بار غرغره کنید.

4- نوشیدنی های گرم بنوشید:

شیر یا نوشیدنی های گرم سرفه و گلودرد را تسکین می دهد. سوپ و خورش های خانگی نیز به شدت توصیه می شود.

5. بادام و آب پرتقال را فراموش نکنید:

بسیاری از آسیایی ها این محلول را در درمان و تسکین گلودرد و سرفه موثر می دانند. بادام را پودر کرده و در یک لیوان آب پرتقال طبیعی مخلوط کنید و فقط آب پرتقال را بنوشید که خیلی ترش نباشد.

6- آویشن و نعنا را بجوشانید:

آویشن و نعناع از دیرباز به دلیل املاح گیاهی و خواص ویژه ای که دارند برای درمان عفونت ها و برخی بیماری ها توصیه می شده اند که همراه با هر دو در درمان گلودرد و سرفه بسیار موثر هستند.

منبع: بهترین ها

دیدگاهتان را بنویسید