درگیری بر سر تخلفات گسترده یک شرکت وارداتی دام

13255 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، حجت الاسلام والمسلمین محسنی اجایی از تخلف یک شرکت در واردات مواد اولیه دام با ارز ترجیحی خبر داد و گفت: سامانه بازار برای خرید کالا و ترخیص و دریافت آن ظرف یک تا چند هفته اقدام به واریز وجه کرده است. در حالی که عمدتاً مؤسسات وارد کشور نمی شدند و در نهایت کالا به دست مردم نمی رسید، یکی از تخلفات مشهود در واردات این محموله است که به این ترتیب قبل از ورود کالای مورد نظر، ورود آن به بندر به ثبت رسیده است. ، و غیره. ویلا نام گرفت و متعاقباً این ویلا در سامانه بازار ثبت و در معرض دید مشتریان قرار گرفت و مردم با مشاهده یک ویلا در سامانه اقدام به خرید کالا کردند.

همچنین ذبیحوله حائیان رئیس سازمان بازرسی در این خصوص گفت: ایجاد شماره ویلای رسمی در حالی که هنوز محموله حیوانات وارد بندر نشده و پس از آن ثبت شماره ویلا در سامانه بازار باعث 800 هزار تن شده است. نهاده های دام به سیستم انسانی. کشاورزان و تشکل های صنفی باید تامین شود و مردم بدون ورودی به کشور با رعایت ثبت ویلا در سامانه بازار، 500 هزار عدد از این ورودی ها را به مبلغ یک هزار و 100 میلیارد تن خریداری کرده و این مبلغ را به به حساب شرکت خصوصی مذکور حدود 40 روز از واردات محموله مواد دامی توسط شرکت به کشور واریز شده است اما هنوز این سرمایه گذاری ها تامین نشده است.

اگرچه مراجع ذی صلاح تخلفات در روند واردات مواد اولیه دام، عرضه و فروش کالاهای ناموجود را تخلف می دانند، اما برخی در صدد پاکسازی این تخلف هستند تا جایی که مجتبی عالی در روزهایی که کشاورزان به دنبال ورودی هستند. برای دام های گرسنه و انتقال 1100 میلیارد تن نقدینگی که بابت فروش کالاهای موجود پرداخت کردند، اشتباه کردند.

  حضور 1200 شرکت داخلی و خارجی در نمایشگاه بین المللی نفت ایران

بدون شک سازمان های مردم نهاد نباید نقش روابط عمومی سازمان های دولتی یا شرکت های فاسد را ایفا کنند، بلکه باید مشاوران مورد اعتماد دولت باشند و حقوق صنفی اعضای خود را مطالبه کنند. اتحادیه واردکنندگان مواد اولیه دام و طیور از ایران در راستای ایفای مسئولیت های سازمانی خود در بیانیه ای با عنوان «به جای بازی های رسانه ای وارد عرصه پاسخگویی شوید» نکاتی را برای تنویر افکار عمومی و لزوم پاسخگویی به کسانی که تخلفات را پنهان کنید

پیام به شرح زیر است:

جناب آقای عالی رئیس اتحادیه سراسری پرورش دهندگان

با توجه به دستورات اخیر شما مبنی بر نظارت بر روند واردات مواد اولیه از شرکت آریو تجارت (که البته در این حجم از اصرار شما بر پاکسازی این پروژه، تهمت بیشتر از مشارکت وجود دارد)، به نظر می رسد همانطور که اشاره کردید، خیر. فقط سازمان بازرسی کل کشور و وزارت جهاد کشاورزی به اطلاعات نظارت بر جناب عالی دسترسی نداشتند. لذا جهت تنویر افکار عمومی بجای جمع بندی و ادعای جناب عالی مبنی بر انجام تعهدات شرکت آریو تجارت زیر نظر جنابعالی خواهشمند است جهت رفع سوء تفاهم آنها را در قالب پاسخ به سوالات زیر مستند نمایید. .

1- در حال حاضر و پس از دو ماه پرداخت کل مبلغ برای خرید بیش از 500 هزار تن دام، دقیقاً چه تعداد کالا (و در چه مدت پس از گذشت دو ماه از تعهدات شرکت) کالا را تحویل گرفته اند. ، تحویل شد.

2- چه تعداد از تعهدات شرکت در بنادر کشور (تعداد انبار و تناژ) موجود است؟

  علاقه خاص تاج زاده به "سلاح های آمریکایی"

3- اسناد و مدارک آخرین وضعیت حدود 1100 میلیارد تن وجوه دریافتی از این شرکت از محل فروش کالاهای موجود؟ (موجودی حساب و برداشت های احتمالی از حساب شرکت و …) مستند؟

4- اگر این شرکت به تعهدات خود عمل کرده چرا وزارت جهادکشاورزی رسماً اعلام کرد که مسئولیت انجام تعهدات شرکت آریو تجارت سهیل به دلیل تاخیر و عدم امکان به شرکت پشتیبانی امور دام واگذار شده است؟

دلیل دستور پرداخت ارز وزارت جهاد کشاورزی در 15 اردیبهشت ماه قبل از ورود کالا به کشور چیست؟

می دانید که تمامی واردات بخش خصوصی کشور از بیش از یک سال قبل به صورت اعتباری بوده و ارز آن 2 ماه پس از تحویل کالا در سامانه بازار و بارگیری آن توزیع می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به عنوان نمونه نامه دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهادکشاورزی مبنی بر عدم ایفای تعهدات شرکت آریو تجارت سهیل به خریداران که با ادعای شما مغایرت دارد. از شما می‌خواهم حداقل اطلاعات نظارتی خود را در اختیار سازمان نظارت و بازرسی وزارت جهاد قرار دهید تا تهمت غیرواقعی آن برطرف شود.

با توجه به شرایط فعلی بالغ بر 28 شرکت معتبر و شناخته شده در کشور بالغ بر 250 میلیون یورو مطالبات ارزی دریافت کرده اند. آیا آنها دلال یا واسطه محسوب می شوند یا شرکتی که از اجاره و تبانی برای جمع آوری نقدینگی تولید بدون در دسترس بودن کالا استفاده کرده است؟

جنابعالی به عنوان مجری این طرح حکم نظارت را از کدام ارگان دریافت کردید و گزارشات و مدارک خود را به کدام ارگان ارائه کردید؟

  پایگاه اطلاع رسانی شهادت شیر ​​نابلس رجا

آیا ایجاد ویلای مجازی (جعلی) و فروش ورودی که وجود خارجی نداشته از مصادیق کلاهبرداری و فریب نیست؟

اطلاعات موجود نشان می دهد که این خطای فاحش برخی مدیران با برنامه های تبلیغاتی و پخش غیرمستند قابل توجیه نیست و اعتبار این گونه اقدامات به پایان رسیده است. بهتر است به جای گزارش رسانه ها و تبلیغات در فضای مجازی از پروژه غیرمستند دفاع کنیم. مسئولان رسا به منظور حفظ اعتماد به حکومت مردمی حتی قبل از ورود دستگاه های ذیربط، نسبت به اصلاح امور بر اساس دستورات مقام معظم رهبری و برخورد قانونی با طراحان، فرماندهان و مجریان این طرح اقدام کردند. .

منبع: ایلنا

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید