درگیری بین ایلان ماسک و توییتر

14133 خبر اولیه

به گزارش سرمقاله به نقل از یورونیوز، تیم حقوقی ایلان ماسک از جک دورسی، مالک سابق توییتر خواسته است تا تمامی اسناد و مدارک مربوط به تراکنش این شبکه اجتماعی را به مبلغ 44 میلیارد دلار تحویل دهد. در این درخواست، از دورسی خواسته شده است که اسناد امضا شده معامله و همچنین تمام اطلاعات مربوط به کاربران جعلی و نحوه محاسبه کاربران فعال توییتر را به ماسک تحویل دهد. قرارداد انتقال توییتر در آوریل امسال توسط این دو امضا شد.

طبق درخواست دریافت شده توسط جک دورسی، وی باید از ابتدای ژانویه 2019 تمامی مدارک را به ایلان ماسک تحویل دهد.او در نوامبر سال گذشته از سمت مدیرعاملی توییتر کنار رفت.

ایلان ماسک، ثروتمندترین مرد جهان، خرید 44 میلیارد دلاری خود از توییتر را در اوایل جولای به طور یکجانبه لغو کرد. اما یکی از شروط فسخ این قرارداد، پرداخت یک میلیارد دلار توسط متخلف به طرف مقابل است.

ماسک معتقد است که توییتر در مورد نسبت حساب‌های خودکار و هرزنامه‌ها به کاربران فعال واقعی در پلتفرم خود دروغ گفته است و این شبکه اجتماعی با افزایش تعداد حساب‌ها دست به کلاهبرداری می‌زند. اما توییتر می گوید که تنها 5 درصد از حساب های کاربری در این شبکه اجتماعی توسط ربات ها کنترل می شود.

به محض اینکه ایلان ماسک قرارداد را به طور یک جانبه فسخ کرد، توییتر شکایتی را برای بازگرداندن او به عنوان مدیرعامل آغاز کرد و ایلان ماسک با اعتراض به توئیتر از شاکی خواست تا او را از این قرارداد رها کند و توئیتر را به پرداخت خسارت محکوم کند.

  هشدار نسبت به هرج و مرج انتخاباتی در آمریکا

وکلای طرفین هفته‌ها است که با ارسال احضاریه‌های مختلف و درخواست حضور در دادگاه‌های مختلف برای ارائه اسناد، نبرد حقوقی تلخی را آغاز کرده‌اند.

محاکمه 5 روزه این پرونده در نهایت قرار است در 17 اکتبر در دادگاه تجاری دلاور آغاز شود.

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید