در برجام نکاتی نادیده گرفته شد و مشکلاتی به وجود آمد که می بینیم (اسلحه دشمن فشار اقتصادی و دروغ رسانه ای است) به پایه های انقلاب تهمت لجن می زنند. امروز نوبت سپاه و شهید سلیمانی است

گروه سیاسی – رجانیوس: در آستانه سالگرد قیام تاریخی مردم تبریز در 29 بهمن 1356، رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (پنجشنبه) در پیوندی تصویری با جمعی از آذربایجانی ها، نهضت 30 بهمن را زمینه ساز اعلام کردند. تداوم حرکت عظیم میدانی و پیروزی نهایی و تأثیرگذاری بر تداوم انقلاب اسلامی در چهار دهه اخیر و نیز نیازهای امروز و فردای کشور مربوط به اقدامات خودجوش و بزرگ مردم 22 باخمن در سال جاری گفت: معیشت و گسترش گسترده اکاذیب رسانه های بیگانه، حضور مردم در اکثر شهرها و مناطق کشور نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است.

رهبر انقلاب اسلامی در این دیدار، روز 30 بهمن 1366 را روز شکوه تبریز دانستند و تأکید کردند که حرکت و ابتکار مردم تبریز در آن روز منجر به شکل‌گیری سنت دهه 40 و تداوم مبارزه مردم تبریز شد. ملت و ثمره انقلاب. . حزب هم پیروز نشد، اما عامل اصلی پیروزی انقلاب حضور مردم در میدان بود و مردم تبریز به ابتکار خود تداوم این حرکت میدانی را پایه گذاری کردند.

حضرت آیت الله خامنه ای، تداوم انقلاب و نهضت انقلابی را از اصول اساسی مکتب امام دانستند و خاطرنشان کردند: امام بزرگوار پس از پیروزی انقلاب تمام تلاش خود را معطوف به ادامه نهضت انقلابی کردند.

وی تداوم انقلاب و نهضت انقلابی بر اساس سیره امام را از مهمترین مقوله های جذاب امروز و فردای کشور دانست و سپس به تشریح مفهوم و مصادیق تداوم انقلاب پرداخت.

رهبر معظم انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه تداوم انقلاب به معنای توجه به اهداف و آرمان ها و تأمین نیازهای کوتاه مدت و بلندمدت برای تحقق این اهداف است، گفتند: اهداف انقلاب پیشرفت واقعی و همه جانبه مادی و معنوی است. عدالت اجتماعی، قدرت، تشکیل جامعه اسلامی و در نهایت شکل گیری تمدن بزرگ و نوین اسلامی.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای سپس به نمونه‌هایی اشاره کردند که اساس تداوم انقلاب و رسیدن به اهداف است و همه باید آن را به بهترین نحو انجام دهند و افزودند: دانشمندان جوان در دانشگاه و حوزه، فعالان خدمات اجتماعی، کمک به فعالان حوزه، نظامی فعالان، جهادگران، کارمندان دولت، آموزش سیاسی در رسانه های مختلف و فضای مجازی به ویژه در رسانه ملی، کانون های مقاومت در منطقه و جهان اسلام و کسانی که مایل به شرکت در رویدادهای مختلف از جمله حرم و یا 9 هستند. – همه آنها با توجه به اهداف والای انقلاب که زمینه ساز تداوم انقلاب است، اجزای یک جنبش اجتماعی هستند.

  انصارلا: عملیات نظامی ما تا رفع محاصره یمن ادامه خواهد داشت

وی بخشی از این تلاش ها را به زمان حال و برخی دیگر را مربوط به آینده می داند و تاکید می کند که مردم عموما حرکت و نیازهای امروز را می شناسند و سریع و آگاهانه وارد میدان می شوند. انقلاب و حضور حماسی در 8 دی 1367 این شعور ملت واقعاً حیرت انگیز بود.

وی پژوهش را یکی دیگر از عرصه‌های حضور موثر ملی می‌داند و می‌افزاید: در مورد تاج، دانشمندان جوان بلافاصله نیاز روز را تشخیص دادند و دست به کار شدند که منجر به تولید واکسن‌های مختلف و نیاز به دستیابی به دیگران شد. این یک محصول ملی نبود و واکسن آن به ایران داده نشد.

«حضور خودجوش و تحسین برانگیز مردم در 22 اسفند امسال باخمن» نمونه اخیر کار انتقادی بزرگ ملت بود که مقام معظم رهبری به آن اشاره کردند: «برخی از عناصر داخلی در این راهپیمایی عظیم به نوعی در لجن زار نقش داشتند. که بر اساس گزارش های موثق جمعیتی، در اکثر استان ها نسبت به سال گذشته بیشتر بوده است.

وی علاوه بر نیازهای فعلی و حیاتی کشور توجه به نیازهای آینده را نیز بسیار مهم دانست و تاکید کرد: اگر امروز به نیازهای اساسی آینده مانند تربیت دانشمند و محقق و تقویت حرکت علمی فکر کنیم. ما طرفدار پیشرفت کشور یعنی جوانان هستیم تا 20 سال دیگر مشکل داریم.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای «انرژی هسته‌ای صلح‌آمیز» را یکی دیگر از نیازهای اساسی آینده خواندند و گفتند: نزدیکی ایران به سلاح های هسته ای «برای جلوگیری از پیشرفت علمی کشور، برای رفع نیازهای آینده ایران.

وی در نمونه ای به موضوع برجام اشاره کرد که مورد غفلت و غفلت قرار گرفت که در سال های بعد مشکلاتی را ایجاد کرد و گفت: در مورد برجام در سال 94 و 95 ایراد من این بود که نکاتی در برجام رعایت شود تا زمانی که مشکل بعدی این اتفاق نیفتاد و بارها در اخطارها به آنها اشاره کردم اما برخی از این نکات نادیده گرفته شد و مشکلات زیر به وجود آمد که همه به تماشای آن نشسته اند. به همین دلیل است که نگاه به آینده مهم است.

  دولت به 200 میلیون نفر یارانه می دهد

وی در ادامه با بیان اینکه فعالیت های فراوانی که در چهار دهه اخیر انجام شده بسیار پربار بوده و موجب تداوم انقلاب شده است، گفت: مشکلات نقد نباید گرد و غباری بر سر توده های پیشرفت بزرگ بپاشد.

رهبر معظم انقلاب با اشاره به پیشرفت‌های خیره‌کننده علمی در زمینه‌های مختلف و تشخیص مراکز جهانی که رشد علمی ایران چندین برابر میانگین جهانی است، امکان‌پذیر نیست.

وی با اشاره به ارزیابی مراکز جهانی برای بهبود عملکرد اقتصادی ایران پس از انقلاب، گفت: با وجود اینکه همواره نسبت به مسائل اقتصادی مانند عدالت اجتماعی، توزیع عادلانه ثروت و سوءتغذیه فقرا حتی در حوزه اقتصادی نیز انتقاد دارم. مراکز شناخته شده اقتصادی: «جهان گام های بلندی برداشته است و ما در خودکفایی بسیاری از اقلام و افزایش اعتماد تولیدکنندگان داخلی گام های مهمی برداشته ایم.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کردند: رسانه ملی وظیفه بزرگی برای پوشش دستاوردهای بخش تولید دارد که البته این کار به درستی انجام نشده و شاید باید انجام شود.

رهبر معظم انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: همه فعالان در بخش‌های مختلف کمک کردند انقلاب در این ۴۳ سال تداوم یابد.

وی دلیل این حجم از دشمنی با انقلاب را «بقای انقلاب» خواند و افزود: بقای انقلاب به معنای دلبستگی عموم مردم و نسل های جدید به آرمان های انقلاب است. بنابراین اقدام نظامی به دلیل ثبات و وفاداری ملت به اهداف انقلاب است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای سخنان برخی مدعیان وفاداری به انقلاب مبنی بر دوری انقلاب از هدف را صمیمانه ندانستند و افزودند: گفتن این حرف‌ها از سوی این افراد قابل قبول است.

  درآمدهای مالیاتی 100 درصد محقق می شود / درآمدهای ارزی کشور 60 درصد افزایش می یابد.

رهبر معظم انقلاب مقاومت صادقانه مردم ایران را نه تنها دلیلی برای پیشرفت کشور، بلکه دارای پیامدهای مهم منطقه ای برشمردند. قدر نعمت تداوم انقلاب را بدانیم.

حضرت آیت الله خامنه ای سپس دستور مهمی به جوانان دادند که ببینند دشمن به کدام نقطه هدایت می کند و شما در نقطه مقابل حرکت کنید و عمل کنید.

وی افزود: امروز دشمن به افکار عمومی به ویژه اذهان جوانان روی آورده است تا با صرف میلیاردها دلار و با تفکرات مختلف در اتاق فکر خود، ملت ایران به ویژه جوانان را از مسیر انقلاب خارج کند. “

رهبر معظم انقلاب اسلامی «فشار اقتصادی» و «عملیات رسانه ای» را دو ابزار اصلی استکبار برای جداکردن مردم از نظام و دستکاری ذهن آنها خواندند و گفتند: در عملیات رسانه ای کاربرد دارد.

حضرت آیت الله خامنه ای تهمت هایی به مجلس، شورای نگهبان، سپاه و شهید بزرگوار سردار سلیمانی را نمونه ای از این تهمت ها خواندند و خاطرنشان کردند:

وی با تاکید بر اینکه جوانان و مردم ایران باید با تهمت و دروغ رسانه ای و همچنین فشار اقتصادی مقابله کنند، گفت: راه مقابله با فشار اقتصادی تلاش داخلی و خنثی سازی تحریم ها است. البته دیپلماسی هم خوب است، برادران خوب هم. «انقلابیون ما برای رفع تحریم ها و قانع کردن طرف مقابل تلاش می کنند.

رهبر معظم انقلاب تاکید کردند: وظیفه اصلی در مقابله با فشار اقتصادی خنثی سازی تحریم ها با افزایش تولید و تحرک اقتصادی است که حرکت مردم بر اساس دانش بسیار مهم است.

وی همچنین همگان به ویژه جوانان را به دعا و اذان و بهره مندی از برکات آن روز در نیمه رجب فراخواند و گفت: انس با خدا به زندگی، کشور و آینده انقلاب برکت دارد.

پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز به ارائه گزارشی از مسائل فرهنگی و… فعالیت ها و برنامه های انقلابی در استان مظهر وحدت بیان، همبستگی ملی، غیرت ایرانی و شور انقلابی است.

دیدگاهتان را بنویسید