در تهران رکورد ترافیک/ 1701 کیلومتر تردد شکسته شد

جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران گفت: روز شنبه 27 آذرماه شاهد 1701 کیلومتر مربع تردد در سطح شهر تهران بودیم.

سرهنگ سید ابوالفضل موسوی پور جانشین رئیس پلیس راهور تهران در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: حجم و طول تردد در تهران در صبح، عصر و شب در واقع متفاوت است و این مشکل در روزهای بارانی و عادی رایج است. “این متفاوت است.

وی ادامه داد: در تهران طول تردد صبحگاهی در یک روز عادی 130 تا 150 کیلومتر اما طول تردد بعدازظهر 230 تا 260 کیلومتر و زمان پیک، تراکم پیک و تردد در پایتخت ساعت 7:30 صبح است. و ساعت 18:30 شروع و پایان ترافیک در یک روز عادی از ساعت 6:00 تا 21:30 که ترافیک در بزرگراه ها تقریبا عادی می شود.

وی ادامه داد: در روزهای عادی غرب پایتخت از ساعت 05:30 بر روی پل غربی و پل های شرقی تردد و در محورهای شرقی در محورهای شهید بابایی و شهید زین الدین از ساعت 6 آغاز می شود. 00 صبح

وی گفت: در محورهای جنوبی بزرگراه امام علی(ع) و نواب جنوب به شمال تردد از ساعت 5:50 و در محورهای شمالی خیابان های شریعتی و ولیعصر(عج) و شمال چمران و بزرگراه مدرس و منطقه بار ارتش از ساعت 7:00 صبح شروع می شود.

جانشین فرمانده انتظامی استان تهران کل تردد در یک روز عادی را برشمرد و گفت: این رقم در ساعت 5:15 و تقریباً 15 دقیقه زودتر از یک هزار و صد کیلومتر مربع تا یک هزار و سیصد کیلومتر مربع است و در محورهای شرقی مانند همانطور که شهید بابایی و زین الدین حدود ساعت 5:50 و 10 دقیقه زودتر شروع می کنند.

  سیاست کن همه را شوکه کرد!

موسوی پور گفت: در روزهای بارانی تردد در محورهای جنوبی در مسیر جنوب به شمال مسیر امام علی (ع) و جنوب به شمال نواب از ساعت 5:40 صبح و همچنین در محورهای شمالی از ساعت 7 آغاز می شود. 00 صبح . هیچ فرقی با روزهای عادی ندارد.

جانشین پلیس راهنمایی و رانندگی تهران افزود: نکته حائز اهمیت این است که مدت زمان تردد صبح در یک روز بارانی مانند روز گذشته که شاهد بارش باران و رحمت الهی بودیم بین 200 تا 240 کیلومتر بامداد است که ساعت 130 تا 150 است. یک روز عادی و طول حرکت. “در بعد از ظهر در یک روز بارانی از 290 تا 350 کیلومتر است که در یک روز عادی 230 تا 260 کیلومتر است.

وی گفت: زمان پیک و اوج تردد ما در روزهای بارانی نیم ساعت بیشتر است یعنی از ساعت 8 صبح و عصر ساعت 18:45 اوج تردد ما در تهران و شروع ترافیک ساعت 05:45 صبح و پایان حرکت ساعت 22:30 است. به عبارت دیگر دقیقاً یک ساعت و پانزده دقیقه ابتدا و انتها افزایش می یابد و مساحت کل تردد در یک روز بارانی از 1300 تا 1700 کیلومتر مربع است. و از این ارقام می توان نتیجه گرفت که بار صبحگاهی تقریباً یک روز است بارندگی حدود نیم ساعت زودتر شروع شده است و بار ترافیکی مداوم بین روز و شب داریم و زمان تاخیر یک ساعت و 15 دقیقه است و چه زمانی باران می بارد او دریافت که در 27 آذر 1400 با 1701 کیلومتر مربع، شاهد شلوغ ترین روز سال بودیم.

  خط فقر مسکن در سال 1401 اعلام شد

موسوی پور گفت: به این نتیجه می رسیم که چرا در روزهای بارانی تردد و ازدحام بیشتر می شود و دلیل آن هم این است که سفرهای موتورسیکلت با خودروها و وسایل شخصی و تعداد زیادی از شهروندانی که از وسایل نقلیه عمومی استفاده می کنند انجام می شود. از خودروهای شخصی و تک سرنشین استفاده می کردند که باعث افزایش رفت و آمد می شد.

معاون پلیس راهنمایی و رانندگی تهران در پایان گفت: نیازمند کمک و حمایت شهروندان هستیم و این کمک با کاهش سفرهای غیرضروری در روزهای بارانی انجام می شود و از همه مهمتر این محله ها در تقاطع های ترافیکی تخلیه شوند تا برعکس. محور حرکت به راحتی جذب شود.

دیدگاهتان را بنویسید