در جنین چه اتفاقی می افتد؟

این کارشناس فلسطینی درباره اتفاقات اخیر جنین صحبت کرد و از شجاعت فلسطینی ها قدردانی کرد.

به گفته رجانیوس؛ علی عبدی در ارتباط با محاصره جنین و حملات شهادت طلبانه به خبرنگار ایران آنلاین گفت: عملیات های اخیر مبدأ عملیات شهادت جنین بوده است. دو برادری که اولین عمل را انجام دادند اهل یکی از روستاهای جنین بودند و هر سه شهید عملیات آخر اهل جنین بودند.

وی افزود: در مجموع طیف مقاومت در برابر جهاد اسلامی فلسطین در جنین مستقر است و جنین خاستگاه جهاد است. از این رو دیروز برای سرکوب مردم میوه دست به کار شدند و اگر بتوانند به ثمره گرفتن ادامه دهند، نیروهای جهادی را حفظ کنند و تعدادی از جوانان و مقاومت را ربودند، موفق می شوند، اما صهیونیست ها موفق می شوند. در واقع، یکی دوباره عقب نشینی کرد و شکست خورد.

این کارشناس فلسطینی گفت: موضوع دیگر وجود مقبره ای در نابلس است نه در جنین که به گفته صهیونیست ها متعلق به حضرت یوسف است، اما به عقیده مسلمانان این مکان آرامگاه حضرت یوسف نیست و تخریب شده است. مدتی است که در رسانه های صهیونیستی منتشر شده است که موضوع درگیری مسلمانان و صهیونیست ها را نیز مطرح می کند. مشکل دیگر آتش سوزی در منطقه صنعتی سرزمین های اشغالی است که بخشی از تاسیسات صنعتی اسرائیل در آن آتش گرفت و دو روز پیش در منطقه آقا که مقر جدید بهائیان در سرزمین های اشغالی قرار داشت آتش گرفتیم. . آتش. این آتش سوزی ها در فلسطین نیز عجیب است و در چند سال اخیر موضوع آتش سوزی خودروها در اسرائیل شدت گرفته است، به عبارتی هر روز شاهد آتش سوزی های مختلف در سرزمین های اشغالی هستیم که توسط نیروهای مقاومت انجام می شود و صهیونیست ها قادر به حل آن نیستند. این مشکل الان علاوه بر موضوع آتش سوزی های بزرگ که امروز هم منطقه صنعتی «امانوئل» است. همه این حوادث کار جبهه اسلامی مقاومت است که صهیونیست ها تاکنون ردی از آن پیدا نکرده اند.

  آدرس اشتباه جدید کاوه مدنی برای مقامات گمراه ایرانی!

عبدی دلیل تشدید درگیری ها در فلسطین اشغالی را دو مورد دانست و گفت: چهار عملیات اخیر در روحیه فلسطینیان بسیار تأثیرگذار بوده و منبع الهام همه فلسطینی ها و نقطه شروع قوی برای انتفاضه آنها بوده است که ارتش اسرائیل را تحقیر کرده است. . در پاسخ به این واکنش ها شهادت نتیجه معکوس برای صهیونیست ها داشت.

دفتر نخست وزیری اسرائیل در بیانیه ای اعلام کرد که پس از تشدید تنش ها بین فلسطینی ها و اسرائیلی ها، کابینه تصمیم به ساخت دیواری به طول 40 کیلومتر در شمال غرب گرفته است. در چند هفته گذشته چهار عملیات استشهادی در سرزمین های اشغالی فلسطین انجام شده است.

دیدگاهتان را بنویسید