در دولت قبل قیمت مسکن 8.6 برابر شد

به گزارش رجانیوز؛ روزنامه رسالت که روز یکشنبه از افزایش 10 برابری قیمت مسکن در تهران در 8 ماه گذشته خبر داد، امروز این اشتباه را اصلاح کرد.

روزنامه رسالت روز یکشنبه در سرمقاله خود نوشت: «در 8 ماه گذشته قیمت ملک در تهران 10 برابر شده است. قیمت زمین و ملک هر ساله نسبت به تورم رشد نسبتاً معقولی دارد، اما رشد 10 برابری آن حکایت از توطئه‌ای دارد که از حوصله تحلیل اقتصادی خارج است و دلایل آن را باید در حوزه امنیت ملی با داده‌های حاصل از معاملات کلان جستجو کرد. در مناطق 1 و 2 انجام شده است. و 3 و گسترش آن به سایر مناطق تهران و حتی کل کشور می رسد. این توطئه از پیش طراحی شده به رکود و گرانی مسکن دامن می زند. ما کاری به این نداریم که توطئه ای بوده یا نه، به نهادهای نظارتی و امنیتی ربط دارد. اما آیا کسانی که دارایی‌های بادآورده نجومی هستند که می‌توانند آن درآمدهای بادآورده را برای نسل‌های آینده تضمین کنند، نباید از درآمدهای بادآورده مالیات بگیرند؟»

این خطای آماری روزنامه رسالت در حالی در جریان رسانه های منتقد دولت قرار گرفت که «قیمت ملک تهران در دولت سیزدهم 10 برابر شد».

این در حالی است که در پایان دولت دوازدهم متوسط ​​قیمت مسکن در تهران 31 میلیون تومان بود که بر اساس آخرین آمار در خرداد ماه امسال به 39.4 میلیون تومان رسید که نشان دهنده افزایش 27 درصدی است نه 10 برابری.

روزنامه رسالت امروز در توضیح کوتاهی درباره اشتباه دیروز خود را اصلاح کرد و نوشت: در سرمقاله دیروز این جمله درست است: «در 8 سال گذشته قیمت ملک در برخی مناطق تهران 10 برابر شده است. قیمت زمین و ملک در مقایسه با تورم هر سال نسبتاً معقول افزایش یافته است، اما افزایش بی رویه آن در سال گذشته حکایت از یک توطئه دارد.

  بایدن خواستار دستگیری ترامپ شد

همانطور که انتظار می رفت خطای آماری روز گذشته روزنامه «رسالت» بازتاب گسترده ای در جریان رسانه های منتقد دولت داشت اما اصلاح این آمار نادرست در این رسانه ها بازتاب نداشت.

لازم به ذکر است که در پایان دولت دهم قیمت مسکن در تهران 3.6 میلیون تومان بود که طی هشت سال دولت یازدهم و دوازدهم با 8.6 برابر افزایش (760 درصد افزایش) به 31 میلیون تومان رسید. .

در دولت قبل قیمت مسکن 8.6 برابر شد

دیدگاهتان را بنویسید