در روزهای آینده سامانه ثبت اعتراض به یارانه های پرداختی راه اندازی می شود

10332 خبر اولیه

به گزارش سرمقاله، حجت‌الله عبدالملکی پس از شرکت در جلسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره یارانه‌های پرداختی، گفت: دو بخش از یارانه‌ها پرداخت شد. کل یارانه ای که به اکثر مردم ایران پرداخت شده و بالغ بر 300 هزار تن است، البته مبلغ 35 هزار تن به عنوان سهم از افرادی که قبلا از وام یک میلیون تنی استفاده کرده اند، کسر شده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: دسته دوم مربوط به یارانه های پرداختی به فقرا از نظر درآمدی است که این افراد یارانه بیشتری و به میزان 400 هزار تن دریافت کرده اند.

وی با بیان اینکه دو نوع ایراد برای پرداخت یارانه وجود دارد، اضافه کرد: نوع اول مربوط به افرادی است که یارانه دریافت نمی کنند و اعتراض به اینکه چرا یارانه دریافت نمی کنند. این افراد باید اعتراض خود را در سامانه سازمان هدفمندی یارانه ها که در حال آماده سازی است و طی روزهای آینده اعلام می شود، ثبت کنند. این سازمان زیر نظر سازمان مدیریت و برنامه ریزی می باشد.

این عضو کابینه دولت سیزدهم افزود: اعتراض دوم مربوط به دهک‌هاست. شاید عده ای معتقد باشند که از نظر درآمد جزو اقشار ضعیف هستند و باید 400 هزار تن یارانه دریافت کنند، بنابراین این افراد معترض هستند که چرا 300 هزار تن دریافت کرده اند. این افراد می توانند با مراجعه به سامانه www.hemayat.mcls.gov.ir که سامانه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است، نسبت به بررسی دهک خود اقدام کنند که مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

عبدالملکی با بیان اینکه از شب گذشته که فرآیند پرداخت یارانه ها آغاز شد، بیش از چند صد هزار نفر به این سامانه مراجعه کرده اند، گفت: از شب گذشته در ساعات مختلف این سامانه را بررسی کردم و این سامانه فعال است، اما امکان پذیر است. در عرض چند دقیقه به دلیل تعداد زیاد مشتریان، اما به طور کلی مشکلی وجود ندارد.

  اخبار اختصاصی از قیمت دلار

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه هموطنان عزیز برای ثبت اعتراض خود نسبت به یارانه دریافتی در سامانه عجله نداشته باشند، ادامه داد: این سامانه وجود دارد و اعتراضات را در نظر می گیرد. اگر نیاز به اصلاح باشد این کار انجام می شود و یارانه های معوق پرداخت می شود.

وی افزود: به مردم عزیز این اطمینان را می دهیم که با تایید اعتراضشان به پرداخت یارانه، کل یارانه پرداختی – که از اردیبهشت ماه واریز شده است – به حسابشان واریز می شود.

این عضو کابینه سیزدهم با بیان اینکه مبلغی که اکنون پرداخت می شود یک وام است، افزود: تا زمانی که بحث اصلاح قیمت ها مطرح نشود که از طریق سخنگوی اقتصادی دولت اعلام می شود، فعلاً اجازه برداشت از این مبلغ را ندارند.

عبدالملکی با اشاره به حضور خود در جلسه امروز کمیته صنعت و معدن گفت: در این جلسه گزارشی از برنامه های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای توسعه شرکت ها با اعتبارات این وزارتخانه ارائه شد. ارایه شده ‘.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در 7 ماه گذشته رکوردهای خوبی در حوزه فولاد، پتروشیمی، حمل و نقل و در برخی از بخش های صنایع غذایی به ثبت رسانده ایم، ادامه داد: در صادرات لبنیات 30 درصد رشد داشته ایم. در فروردین امسال همچنین جهش خوبی در بازده کل وجوه و شرکت ها در نیمه دوم سال گذشته داشتیم.

وی ادامه داد: فروش شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) که بزرگترین هلدینگ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است حدود 72 درصد افزایش و سود بخش تولیدی آن نیز حدود 50 درصد افزایش یافت.

  سقوط آزاد با استفاده از تکنیک های ممنوعه سئو برای کلاه سیاه

این عضو کابینه دولت سیزدهم گفت: خدای ناکرده در سال 1401 رکوردهای جدیدی در حوزه تولید به ویژه با تاکید بر تولیدات دانش بنیان و سودآوری و اشتغال زایی ثبت می شود.

منبع: خانه ملت

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید