در سال 2022، بحران جمعیتی به یک مشکل جهانی تبدیل خواهد شد

بر اساس این سرمقاله، دانیل ماس، ستون نویس بلومبرگ، سال 2022 را به عنوان سالی پیش بینی می کند که در آن باید کارهای زیادی برای مبارزه با تورم انجام شود.

او در گزارش خود درباره جنگ با تورم نوشت که وقتی تورم جهانی تصمیم گیرندگان را کور و ناتوان کرده است، آنها سخت تلاش می کنند تا آسیب ها را جبران کنند و روند بهبود وضعیت را تسریع کنند. بر این اساس، سال 2022 می تواند راه را برای یک دوره طولانی رشد اقتصادی جهانی هموار کند، مگر اینکه بانک های مرکزی به بهانه مقابله با موج ویرانگر ویروس تاج، توسعه را متوقف کنند.

از استرالیا، که به عنوان نمونه ای از رشد اقتصادی قبل از تاج و تخت مورد استقبال قرار می گرفت، تا ایالات متحده، بریتانیا و منطقه یورو، همه آنها قبل از تورم در سال 2021 ضعیف بودند و به نوعی آن را نادیده گرفتند. کشورها سال 2021 را با افزایش سریع قیمت ها به پایان رساندند، در حالی که دولت ها، مانند دهه گذشته، از دیدن تورم خرسند بودند.

آنها اکنون درگیر جنگ سختی هستند و هنوز مشخص نیست که آیا سیاستمداران می خواهند به سیاست های قبلی خود ادامه دهند یا خیر. آیا آنها بهبود اقتصادی را ترجیح می دهند یا محافظه کارانه از همان روش های 12 ماه گذشته علیه Omicron استفاده می کنند؟

تورم، ویروس، جنگ: متخصصان بازار در سال 2022 بیشتر از چه چیزی می ترسند؟

خطرات به ویژه در آسیا بیشتر از سایر نقاط جهان است، زیرا در این منطقه محدودیت های اجتماعی علیه تاج و تخت بیش از هر جای دیگری و حتی طولانی تر از هر جای دیگری اعمال شده است.

  کاهش سرعت رشد مسکن نقطه به نقطه

به نظر می رسید چین به سرعت در حال حرکت به سمت برتری اقتصادی جهان است، اما اکنون این تشنگی به تدریج در حال کاهش است. علاوه بر این، مشکلات مختلف آسیا را نگران کرده و از پویایی آن می کاهد.

یکی از مهمترین سوالات سال 2022 در حوزه جامعه شناسی جهان مطرح خواهد شد. نرخ زاد و ولد در جهان بسیار کمتر از سطح مورد نیاز برای حفظ جمعیت است. اما در عین حال، مهاجرت چالش مهمی برای دولت ها خواهد بود.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید