در سفر به ترکیه این غذاها را نخورید

ممکن است بعد از سفر برای شما هم پیش آمده باشد، اگر چیزی را فراموش کنید پشیمان شوید. یکی از چیزهایی که سفر شما به ترکیه را خراب می کند، امتحان نکردن غذاهای محلی است. اگر می خواهید بعد از بازگشت از سفر ترکیه بیشتر در مورد غذای او بشنوید، غذاهای ذکر شده در زیر را امتحان نکنید.

ترکیه یکی از قوی ترین کشورهای منطقه از نظر گردشگری است. شهرهای مختلف ترکیه مانند استانبول با جاذبه های تاریخی، فرهنگی و تفریحی گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. بسیاری از ایرانیان نیز ترکیه را برای سفرهای خارجی خود انتخاب می کنند. در صورت قیمت بلیط تهران به استانبول، با سایت ها و تورهای زیادی که خدمات سفر به ترکیه را ارائه می دهند، مواجه خواهید شد.

این نشان می دهد که شهرهای ترکیه طرفداران زیادی برای سفر دارند. یکی از جاذبه های شگفت انگیز ترکیه که توجه مسافران و گردشگران را به خود جلب می کند، غذاهای محلی آن است. قبل از سفر مطمئن شوید که برنامه منظمی برای وعده های غذایی و میان وعده های خود داشته باشید.

باید از سفر کوتاه ترکیه استفاده کنید و از جاذبه های آن دیدن کنید. غذا نیز یکی از مواردی است که هنگام برنامه ریزی باید به آن توجه داشت. در اینجا تعدادی از بهترین غذاهای ترکی را معرفی می کنیم.

شام

به سختی می توانید به ترکیه سفر کنید و بتوانید به اهداکنندگان آن نه بگویید. دونور به روش های مختلفی سرو می شود و یکی از مهم ترین غذاهای محلی ترکیه است. Donner ترکیه در بین مسافران بسیار شناخته شده است. تحقیق و جستجوی غذاهایی که در سفر به ترکیه امتحان خواهید کرد را فراموش نکنید.

  ارزش سهام عدالت در فاصله کمتر از نیم متری خانه!

غذای سفر به ترکیه

سؤالات افرادی که قبلاً به ترکیه سفر کرده اند یا سؤالات یک راهنما بسیار مفید است. بهتر است غذاهای محلی را از مکان هایی که این افراد توصیه می کنند تهیه کنید. تهیه غذا از محل مناسب به شما این امکان را می دهد که بهترین غذا را از بهترین مناطق سرو کنید. می توانید یک دونر خوشمزه ترکی را به شکل دوروم (کباب پیچیده شده در نان لواش) یا کباب اسکندر امتحان کنید.

کارنی یاریک

اگر در بازارهای ترکیه قدم می زنید و می خواهید بعد از خوردن غذاهای خوشمزه به خرید ادامه دهید، Carney Yarik را به شما پیشنهاد می کنیم. بسیاری از ما در مورد قیمت بلیط تهران-استانبول یا موارد مشابه تحقیقات زیادی انجام می دهیم، اما جزئیات خوشمزه سفر سرنوشت و لحظه را رها می کنیم.

بهتر است کارنی یاریک را در برنامه های غذایی خود در ترکیه امتحان کنید. این غذا گوشت طعم دار و جعفری است که داخل بادمجان های سرخ شده می ریزند. کارنی یاریک را به راحتی می توانید در رستوران های بازار ترکیه پیدا کنید.

سوبورکی

اسفناج، گوشت و سیب زمینی را در لایه های نازکی از خمیر به نام سوبورکی سرو کنید. سوبورکی یکی از غذاهای لذیذ ترکیه است که در غذاهای اصلی و میان وعده با استقبال خوبی مواجه می شود. کافی است به تصاویر این غذا در اینترنت نگاه کنید تا آن را تا انتها دنبال کنید.

لاهماجون

اگر تصاویری از لاهماجون را دیده باشید، متوجه خواهید شد که چرا به پیتزای ترکی معروف است. موادی که در پخت لخمجون استفاده می شود گاهی متنوع است و در سفر به ترکیه در مناطق مختلف می توانید آن را با مواد جدید ببینید.

  نوسازی 5000 وانت فرسوده با امکانات دولتی

مواد اصلی این غذا شامل گوشت چرخ کرده، سبزیجات خرد شده، گوجه فرنگی، پیاز و جعفری است. ادویه های مختلفی نیز در غذاها استفاده می شود. برخی از سرآشپزها لاحماجون را با انار یا آجیل ترکیب و تزیین می کنند.

غذای سفر به ترکیه

من بایلدی دارم

اگر با غذاهایی که از بادمجان استفاده می کنند رابطه خوبی دارید، یکی از انتخاب های غذایی شما در ترکیه باید امام بیلدی باشد.

این غذا در واقع بادمجان شکم پر است که با گوشت چرخ کرده، سیر، پیاز، گوجه فرنگی و جعفری پر می شود. زیتون نقش مهمی در غذاهای ترکی دارد و امام بیلدی طعم بی نظیری با روغن زیتون دارد. امام بیلدی یکی از معروف ترین غذاهای ترکیه به شمار می رود و گردشگران زیادی در طول سفر آن را امتحان می کنند.

تانتونی

اگر به دنبال یکی از غذاهای جامد منحصر به فرد در ترکیه هستید، تانتونی را بررسی کنید. برای تهیه تانتون، برش های گوشت را در روغن پنبه سرخ می کنند. اگر به مرسین ترکیه بروید یکی از غذاهای معروف تانتونی است.

برای تهیه این غذا ابتدا گوشت را آب پز و سپس سرخ می کنند. سرو این غذا با ترشی و ادویه های ترکی طعم بی نظیری را به سفر شما می بخشد که مدت ها به یاد دارید.

اخرین حرف

در این مطلب سعی کرده ایم شما را با تعدادی از غذاهای خوشمزه ترکی آشنا کنیم. غذاهای محلی و لذیذ ترکی زیادی وجود دارد که به عنوان مثال به تعدادی از آنها اشاره کرده ایم تا شما را به فکر فرو ببریم. اگر به دنبال قیمت بلیط تهران-استانبول هستید، بهتر است برای سایر برنامه های سفر مانند وعده های خود وقت بگذارید. می توانید مطمئن باشید که اگر بدون نیاز به مقداری غذاهای محلی به ترکیه سفر کنید، تجربه را ناقص خواهید گذاشت.

  دستاوردهای برجام دستفروش دروغ های مکرر

دیدگاهتان را بنویسید