در مورد آینده اقتصادی جهان چطور؟

به گزارش سرمقاله، روزنامه مصری عربی 21 در گزارشی به قلم محمد موسی، تحلیلگر اقتصادی، نوشت که از سال 2008 که بحران های مالی و اقتصادی بزرگی رخ داد، برخی کشورها، بورس ها، بانک ها، شرکت های مالی و اقتصاد بزرگ در مشکل.

با شیوع ویروس Quid 19 و پیامدهای آن، مشکلاتی برای اقتصاد جهانی در همه سطوح به وجود آمده است. به عنوان مثال، قیمت نفت در آوریل 2020 به میزان بی سابقه 38 دلار کاهش یافت. همچنین سایر بخش های اصلی صنعت، گردشگری، تفریح ​​و غیره. در سراسر جهان، آنها تحت تاثیر شیوع Quaid 19 قرار گرفته اند. ضرر و زیان آن بین 12 تریلیون دلار تا 15 تریلیون دلار برآورد شده است.

اکنون نیز نگاهی به آمارهای اقتصاد جهان نشان می دهد که میزان بدهی کشورها هر لحظه در حال افزایش است. این نشان می دهد که اقتصاد جهان در آستانه ورود به یک بحران بزرگ دیگر است.

همه این بحران ها در شرایطی اتفاق افتاد که خبری از جنگ جهانی در اوکراین نبود. اکنون با بحران اوکراین و اضافه شدن چالش های واقعی در بخش انرژی و اختلال در امنیت جهانی انرژی و رسیدن قیمت نفت به 140 دلار، همه بخش های تولیدی متضرر خواهند شد.

خطرات واقعی با افزایش قیمت مواد غذایی و مختل شدن امنیت غذایی و همچنین پیامدهای جنگ جاری در اوکراین و تحریم ها و توسعه عرصه اقتصادی، سیاسی و ژئوپلیتیکی آینده وجود دارد. آمارها نیز نشان می دهد که بحران کنونی خطرناک است. صندوق بین المللی پول (IMF) در 19 آوریل پیش بینی کرد که رشد اقتصاد جهانی در نتیجه جنگ در اوکراین یک درصد کاهش خواهد یافت. این صندوق هشدار داد که تورم در حال حاضر یک خطر آشکار در بسیاری از کشورها است و انتظار می رود که جنگ باعث افزایش تورم شود.

  خبر بد برای بازنشستگان/ همسان سازی حقوق بازنشستگان امسال جواب نمی دهد

فروش در ماه مه و رفتن: گروه طلای پاتریوت ارائه می دهد "حفاظت از رکود تورمی 2022 بدون هزینه مادام العمر IRA"

این صندوق همچنین نسبت به تشدید تحریم های غرب علیه روسیه و هدف قرار دادن صادرات انرژی هشدار داد و گفت که می تواند تولید جهانی را کاهش دهد. همزمان، همانطور که صندوق بین المللی پول هشدار داده است، بانک های مرکزی جهان در حال آماده سازی سیاست های پولی سختگیرانه خود برای مقابله با فشار افزایش تورم هستند. این امر به ویژه بر اقتصاد کشورهای در حال توسعه فشار زیادی وارد خواهد کرد.

با توجه به وضعیت اسفبار اقتصادهای جهان به ویژه آمریکا، باید گفت که اگرچه این کشور در حال بحران آفرینی است و کشورهای جهان را دچار مشکل می کند، اما شاخص های اقتصادی آمریکا نیز مناسب نیست. تورم در این کشور به حدود 9 درصد رسیده است که در 4 دهه اخیر بی سابقه بوده است.

از سوی دیگر، اگر آلمان واردات گاز از روسیه را نادیده بگیرد، هزینه ای بالغ بر 220 میلیارد یورو (238 میلیارد دلار) برای اقتصاد این کشور در سال های 2022 و 2023 به همراه خواهد داشت. این رقم حدود 6.5 درصد از تولید سالانه اقتصاد آلمان را نشان می دهد که می تواند بر اقتصاد جهان نیز تأثیر بگذارد.

5 اقدام عالی برای محافظت در برابر رکود تورمی - تجارت نیوز پرس

روزنامه عربی 21 در قسمت پایانی گزارش خود نوشت: همه این بحران ها در شرایطی است که پس از کاهش محدودیت ها در قید 19 همچنان موانعی بر سر راه واردات و صادرات وجود دارد و محصولات و مواد اولیه لازم برای صنعت به راحتی در دسترس هستند.

نوسانات قیمت انرژی در نتیجه بحران اوکراین، هزینه شرکت های صنعتی را نیز افزایش داده است. این مشکلات نشان دهنده وضعیت خطرناک اقتصادی در جهان است. رشد متوسط ​​رو به کاهش است و افزایش تورم اقتصادهای شکننده و در حال رشد را هدف قرار داده است.

  پشت صحنه تخفیف 50 درصدی اجناس

افزایش بیکاری و افزایش قیمت ها و هزینه های واردات نیز جهان را در آستانه یک بحران اقتصادی جهانی قرار داده است.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید